Sportovní ozvěny
12. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Domácí pohárový závod cyklokrosařů vyhrál Šimon Vaníček z táborského klubu

Česká cyklokrosařská elita už pošilhává po mistrovství světa, které se v úvodu příštího roku pojede v Hoogerheide v Nizozemsku. Domácí pohárový závod, tedy prestižní Toi Toi Cup, vyhrál Šimon Vaníček z klubu ČEZ CT Tábor.

06:02

Sportovní ozvěny

Vydává: Český rozhlas

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Před dvěma dny 06:00

Do každého zápasu jsem šel s tím, že chci vyhrát, vzpomíná bývalý volejbalista Pavel Valach

Pavel Valach, to je jméno známé pamětníkům velkých volejbalových bitev. Smečař, který si zahrál na mistrovství světa i olympijských hrách, oslavil sedmdesátiny. Bývalý hráč Škody České Budějovice má za sebou bohatou a zajímavou sportovní kariéru.

Před týdnem 06:00

Na mistrovství v cyklokrosu ve Veselí nad Lužnicí závodníci pojedou bahnem i přes písečnou dunu

Veselí nad Lužnicí bude v sobotu 9. prosince hostit mistrovství České republiky v cyklokrosu. Sportovní ozvěny Českého rozhlasu České Budějovice byly u toho, když Radek Bechyňský uspořádal generálku závodu mládeže.

Před 2 týdny 06:02

Zdeněk Štybar začal znovu trénovat. Chce se zúčastnit mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře

Mistrovství světa v cyklokrosu se uskuteční na začátku února 2024 v Táboře. Na trati bude také Zdeněk Štybar. Trojnásobný mistr světa v kategorii Elite to potvrdil v pořadu Sportovní ozvěny.

Před 3 týdny 06:01

České Budějovice budou hostit mistrovství republiky v nohejbalu. Utkají se tu trojice mužů

Jihočeský kraj bude dějištěm mistrovství České republiky v nohejbalu. To se uskuteční v českobudějovické sportovní hale po dlouhých 26 letech. Hráči nastoupí na palubovku ve sváteční den 17. listopadu.

6. listopad 2023 06:01

Na kolech tažených psy závodí manželé z Budějovic. Z mistrovství světa přivezli oba medaili

Tušíte, co se skrývá pod názvem sportovního odvětví bikejöring? Závodník na kole a pes. Netradičnímu sportu se věnují manželé Tereza a Roman Zwettlerovi z Českých Budějovic, kteří vyrazili na mistrovství světa. A přivezli dvě medaile.

30. říjen 2023 06:00

Fotbalistům ve Frymburku chodí místní fandit, i když se příliš nedaří

Ve Frymburku u Lipna se hraje krajská fotbalová soutěž. Jde o jediný klub, ve kterém mají fotbalisté povoleno během tréninku pokukovat po Martě. Marta je sice slavná fotbalistka, ale také kopec nad Frymburkem.

23. říjen 2023 06:02

Plně bezbariérovou posilovnu mohou zdravotně postižení navštěvovat v Českých Budějovicích

Před třiceti lety založil Jiří Smékal v Českých Budějovicích 1. Centrum zdravotně postižených jižních Čech. Na Vltavském nábřeží nejprve vznikla speciální bezbariérová hala, které sám zakladatel říká „bouda“.

16. říjen 2023 06:00

Fotbalová reprezentace do 21 let hraje v Budějovicích, nastupuje i posila Dynama Samuel Šigut

Na jihu Čech je fotbalová reprezentace do 21 let. Na stadionu v Českých Budějovicích mladí fotbalisté odehráli utkání s týmem Walesu a ještě je čeká zápas proti Dánsku. Trenér Jan Suchopárek povolal také záložníka Dynama České Budějovice Samuela Šiguta.

9. říjen 2023 06:01

Nejkrásnější trať pro kolečkové lyže je prý u Lipna. Na závod sem proto dorazily i hvězdy

Závodníci na kolečkových lyžích se představili u Lipna. Změřili své síly na okruhu dlouhém 55 kilometrů a ve Frymburku také ve sprintu. Na startu byly i hvězdy jako Andreas Nygaard a Thomas Bing.

2. říjen 2023 06:01

První liga je bruslařská, druhá hezčí pro diváky, říká Karel Plášil, který teď nastupuje za Tábor

Po prvních kolech druhé hokejové ligy je jasné, že Tábor myslí na postup. Jednou z osobností tradičního jihočeského týmu je Karel Plášil, který má za sebou téměř dvě stovky startů v nejvyšší soutěži.