Dokuseriál
23. květen 2021

Poslechněte si podcast: Každá váha něco dává

Ivan Studený hledá inspiraci a společnost někoho, kdo by snahám o hubnutí přispěl radou a zkušeností.

28:00

Dokuseriál

Vydává: Český rozhlas

Příběhy, vyprávění, realita.

Web

Před šesti dny 25:52

Profesionálové: Lékař. Jaké choroby trápily lidstvo před sto lety? A jak vypadala léčba?

I druhý díl dokuseriálu Profesionálové vás přesune do roku 1923. Tentokrát se pokusí ukázat, jak před sto lety vypadala práce lékařů. Výzvu léčit pacienta „postaru“ bez moderní techniky přijal uznávaný chirurg Tomáš Šebek. Jaké nemoci lidstvo před sto lety nejvíce trápily? Jak velkých zásahů do lidského těla se mohli lékaři odvážit? A jak zjišťovali, co pacientům vlastně je?

Před týdnem 25:20

Profesionálové: Novinářka. Rozhlasová reality show, která vás vrátí o 100 let zpátky

Jak vypadala novinářská profese před sto lety? Novinářka Zdeňka Trachtová si to vyzkoušela. Musela si poradit bez nahrávacího zařízení, internetu i telefonu. Odborným garantem byl moderátor Jan Pokorný.

Před 2 týdny 24:22

Slaměné vdovy: Žena podnikatele

Šedesátnice Květa víc než 30 let společně s manželem podniká. Nestala se z ní však takzvaná zelená vdova, která by žila ve zlaté kleci na okraji města obklopena přepychem. Svému muži je v rodinné firmě oporou. Nastávají však v jejím životě chvíle, kdy by potřebovala tuto svou obětavost vynahradit? Cítí se někdy sama, přesto že je obklopena milující rodinou? A co dělala pro to, aby se z ní nestala Slaměná vdova?

Před 3 týdny 22:51

Slaměné vdovy: Žena hasiče

Čtyřicátnice Lenka je na svého muže hrdá, přesto se jí sevře srdce pokaždé, když slyší sirénu. Její muž je totiž hasič. Jaké to je žít s partnerem, který při své práci nasazuje vlastní život? Jak se smířila s nepravidelným životním rytmem, který čas od času dirigují živelní pohromy? Co mají společného manželova práce a její profese houslistky? A má radost, když slyší malého synka, že chce být jako táta – taky hasič?

18. duben 2023 25:12

Naši Ukrajinci. Z týdnů se staly měsíce. Dokuseriál o životě válečných uprchlíků v Česku

24. února 2022 zaútočilo Rusko na sousední Ukrajinu. Už před tím žilo v Česku hodně Ukrajinců. Od jara 2022 k nim přibyli lidé prchající před válkou. Seriál mapuje příběhy několika rodin, které tu našly dočasný azyl. Zázemí jim nabídli v Olešnici na Blanensku. Z týdnů se staly měsíce. Jak je Ukrajinci prožívali? A jak se jim pobyt v exilu snaží zpříjemnit místní lidé? Nakolik se dokázali začlenit do místní komunity? Touží se vrátit domů, nebo už se cítí být doma v Česku?

11. duben 2023 24:52

Naši Ukrajinci. Seriál o životě válečných uprchlíků v Česku

Seriál mapuje příběhy několika ukrajinských rodin, které tu našly dočasný azyl. Zázemí jim nabídli v Olešnici na Blanensku. Z týdnů se staly měsíce. Jak je Ukrajinci prožívali? A jak se jim pobyt v exilu snaží zpříjemnit místní lidé? Nakolik se dokázali začlenit do místní komunity? Touží se vrátit domů, nebo už se cítí být doma v Česku?

4. duben 2023 25:15

Naši Ukrajinci. Seriál o životě válečných uprchlíků v Česku

Seriál mapuje příběhy několika ukrajinských rodin, které tu našly dočasný azyl. Zázemí jim nabídli v Olešnici na Blanensku. Z týdnů se staly měsíce. Jak je Ukrajinci prožívali? A jak se jim pobyt v exilu snaží zpříjemnit místní lidé? Nakolik se dokázali začlenit do místní komunity? Touží se vrátit domů, nebo už se cítí být doma v Česku?

30. říjen 2022 23:42

Ženy 50+: Sex po padesátce

Padesátkou nic nekončí! Psycholožka z Masarykovy univerzity realizovala výzkum, ze kterého je zřejmé, že ženy kolem padesáti let chtějí sexuálně žít, ale jejich partneři mají problémy s erekcí. Otevřené výpovědi žen po padesátce.

23. říjen 2022 23:11

Ženy 50+: Menopauza

Jak ženám změní život? A mají vůbec dostatek informací dřív, než toto období přijde? Jaký má menopauza dopad na zdraví? Otevřené výpovědi žen po padesátce.

16. říjen 2022 23:39

Ženy 50+: Pozdní mateřství. Otevřené výpovědi žen o tom, že padesátkou to nekončí

Je mi 36 a chci druhé dítě. Ale cítím se velmi vyčerpaně a mám obavy, že na to nemám sílu. Jak to zvládají starší matky, které kromě malých dětí musí mnohdy řešit začínající menopauzu? Začíná mé pátrání.