12. červen 2022

Poslechněte si podcast: Dodnes mám z šašků hrůzu. Největší ale z těch mimo manéž. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Halina Pawlowská neměla cirkusy příliš v oblibě už jako dítě. Na setkání s opičákem Fandou ale nikdy nezapomene. Poslechněte si dnešní Omeletky s cirkusovou náplní.

22:42

Omeletky

Vydává: Český rozhlas

Víkendová popoolední show s Halinou Pawlowskou. Pořad, který chutná.

Web

Před pěti dny 24:34

„Můj přítel nebyl na zájezdu tak dlouho, aby ho hodokvas přestal bavit.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Když se řekne nenasytnost, vybaví se mi léto, zájezdy k moři a švédský stůl. První den má každý pocit, že musí ochutnat všechno. V závěru pobytu se přiblíží k normální porci. Můj přítel ale nikdy nebyl na žádném zájezdě tak dlouho, aby ho hodokvas přestal bavit. Jak si užívá v Chorvatsku, se dozvíte od Martiny Hudečkové. Uslyšíte povídku Oldřicha Faměry: Slunce, voda, plavky. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Diety, diety... a nebo ne? a přidá recept na tiramisu.

Před šesti dny 24:30

„Během diety jsem zjistila, že nemůžu být bez řízku a salátu.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky jsou naplněné závislostí. Halina Pawlowská by se chtěla zbavit závislosti na jídle. Na jídlo myslím proto, že nechci jíst, že pořád držím diety. Jednou jsem byla v krizi, a řekla příteli: „Neřekl bys mně ta dvě krásná slovíčka?“ Nezaváhal ani vteřinu a řekl: „Řízek! Salát!“ V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Jany Emlerové Matky, do pozoru! Svoji povídku Můj strašně tlustej život nabídne Halina Pawlowská a přidá i recept na sněhový koláč s rybízem.

Před týdnem 22:42

Starý dům a mladá žena – hojnost práce zaručena. Omeletky Haliny Pawlowské

„Nastala neomezená hojnost všeho, čeho je lidem třeba. Všeho je však lidem třeba, jenom ne neomezené hojnosti,“ pravil kdysi Karel Čapek. A právě hojnosti budou patřit dnešní Omeletky. Dozvíte se, jaké zážitky z NDR se Halině Pawlowské vybaví při slově hojnost. Prostor dostane povídka Kyjovky posluchače Lukáše Zajíčka. Na závěr přidáme recept na módní, avšak staromódně chutnající lanýžová vejce.

Před týdnem 28:42

Vezměte si pětihvězdičkový hotel, tam vám auto zaparkují! Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky dnes mají vůni Itálie. Halina Pawlowská vyrazila se svou dlouholetou kamarádkou do Alassia. Ta řekla: „Pojedeme autem a já budu řídit! Jenže neumím parkovat!“ Vykřikla jsem: „Musíme se ubytovat v hotelu s pěti hvězdičkami. Tam zaparkují za tebe!“ Hotel trůnil jako smaragd pláži. Koupaly jsme se asi pětkrát za den. Halda šatů na židli smíchaná s mořským pískem byla mou jedinou poličkou a … a stačila mi ke štěstí.

Před 2 týdny 29:45

Tatínek vždycky zval hosty na kapku vodky. Většinou u nás zůstali týden. Omeletky Haliny Pawlowské

Víte, že existuje zvíře, které se dokáže napít i tam, kde není ani kapka vody? Je to malý gekon pouštní, který umí vypít ranní mlhu. Po kapkách bude Halina Pawlowská servírovat i dnešní Omeletky. Přečte svoji povídku Zájezd snů, prozradí recept na fíky s medem a ricottou, Martiny Hudečkové se zeptá, jak se jí líbila dovolená v Thajsku mezi kapkami deště. Prostor dostane i letní příběh posluchačky z Prahy.

Před 2 týdny 25:17

Když na mě spočine mužské oko, mám pocit, že vysvitlo slunce. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Každý touží po svém místě na slunci. Někomu ale slunce vůbec nesvítí. Dnešní Omeletky budou sluncem příjemně prohřáté. Herec Vašek Šanda prozradí filmy, kde slunce hraje hlavní roli. Na slunci uzrál i rybíz, z kterého Halina Pawlowská připravila koláč. Letní atmosféru doplní moderátorčina povídka Křen v Sitges.

Před 3 týdny 29:46

Nikdy nezapomenu, jak na Champs-Élysées kolovala moje podprsenka. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Léto vyzývá k cestování. Cestovatelskou náplň proto budou mít i dnešní Omeletky. Halina Pawlowská se ve vzpomínkách vrátí do Holandska, Francie i Španělska. Ve španělském duchu bude její povídka Idyla v Marbeille. Letní téma bude mít i text posluchačky Evy Klokočníkové Moře! Proč nemáme moře.

Před 3 týdny 23:14

Omeletky Haliny Pawlowské: Polsky rozumím každému slovu, otázkou je, jestli Poláci rozumí mně…

Halina Pawlowská se ve Varšavě zúčastnila tzv. českého dne. Proto dnes Omeletky patří Polsku. Cestu spojila s pobytem u moře, kam se vydala s dcerou, vnukem a psem. Vyvrátí i některé mýty, kterými byla sama ovlivněna. Jaké jídlo jí nejvíc zachutnalo? Proč ji okouzlily koše na plážích v Sopotech? Halina Pawlowská přečte povídku Nejrychlejší na Wangerroooge, a prozradí i recept na bigos.

17. červenec 2022 22:49

Největší úkrok? Když jsem místo životopisu odeslala recept na jelení ragú. Omeletky Haliny Pawlowské

„Nesnáším krokoměry a chytré hodinky, co měří kroky. Raději se snažím držet krok s módou,“ přiznává Halina Pawlowská v Omeletkách, které se dnes věnují tématu kroky. Herec Vašek Šanda doporučí zajímavé filmy, ve kterých hraje hlavní roli osudový krok. Zazní povídka posluchačky Terezy Květoňové Internet kdekoli není úplnou samozřejmostí. Letní osvěžení nabídne recept na řeřichovou pomazánku.

16. červenec 2022 17:56

Toskánskem v kabrioletu jako filmové hvězdy. Omeletky Haliny Pawlowské

Halina Pawlowská se v Omeletkách podělí o své zážitky z Toskánska, které procestovala s dcerou. Jak vypadají místa, kam jezdí bohatí a slavní? Jak jí chutnalo menu ‚Z jezera‘? Jaká přísloví mají Italové? Které filmy s Toskánskem doporučí Vašek Šanda? A jak chutnají toskánské žampiony s ořechy?