K věci Štěpánky Duchkové
NejnovějšíPřed čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Dobrovolnictví? Stačí otevřené srdce a hodina volného času týdně, říká vedoucí pražského centra ADRA

„Je to krásná práce s krásnými lidmi,“ hodnotí své zaměstnání vedoucí dobrovolnického centra ADRA Praha. V pořadu K věci mluvila Barbora Bezděkovská nejen o dobrovolnících, ale také pozvala na 9. ročník ADRAběhu.

11:12

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před 2 týdny 10:13

Projekt 6 hodin se snaží rozhýbat české děti. Klíčem k aktivnímu životu je rodič, apeluje metodička

„Bohužel covid zavřel děti víc doma a ten čas strávený v domácích podmínkách jim úplně stačí. Chybí jim komunikace, chybí jim nějaká aktivní účast. Když je vidíte venku na hřištích, tak mají v ruce mobily,“ mrzí Blanku Jeřábkovou. Proto vznikla iniciativa 6 hodin.

Před 3 týdny 11:28

Lidé chodí hlavně na komedie, chtějí se smát a odreagovat, říká Petr Veselý z Divadla Na Fidlovačce

S nadcházející divadelní sezónou si Štěpánka Duchková pozvala do pořadu K věci člena umělecké rady Divadla Na Fidlovačce, herce a režiséra Petra Veselého. „Když mám někdy zapnutou celý den nějakou zpravodajskou stanici, tak bych večer taky nešel do divadla na tragédii,“ přiznává.

1. červenec 2022 11:56

Lidé se bojí, ale nejsou lhostejní a chtějí pomoct, říká ze zkušenosti mluvčí pražské záchranky

Pro letní období jsou typické výjezdy k úrazům na kolech, koloběžkách nebo po skocích do neznámé vody. „Také pády z koně, to bývá jeden z nejčastějších vzletů leteckých záchranářů,“ uvádí Jana Poštová, mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.

24. červen 2022 10:56

Fotovoltaická elektrárna nebo nová výstavní hala. O rozvoji Kongresového centra s jeho ředitelkou

Kongresové centrum se momentálně připravuje na předsednictví ČR v Radě Evropské unie. Budovu ale čekají další změny. Jaká je její současnost i budoucnost, o tom mluvila v pořadu K věci generální ředitelka Kongresového centra Praha Lenka Žlebková.

17. červen 2022 11:18

Převod Bulovky do majetku státu je naprosto zlomová událost, míní ředitel nemocnice Jan Kvaček

Fakultní nemocnice Bulovka je předmětem směny mezi Prahou a státem. Roztříštěnost vlastnictví ztěžovala údržbu areálu, který potřebuje investice. O změnách a novinkách mluvil v pořadu K věci ředitel nemocnice Jan Kvaček.

10. červen 2022 08:44

Nedoporučujeme napouštět bazén z vodovodu. Můžete výrazně snížit tlak v síti, upozorňuje mluvčí PVK

Vodovodní síť v hlavním městě měří 3500 kilometrů a společnost Pražské vodovody a kanalizace ji nechává snímkovat satelitem. Nejen o tom hovořil v pořadu K věci tiskový mluvčí Tomáš Mrázek.

3. červen 2022 12:06

Mluvčí pražských hasičů: Vnímám únavu, ale jsme zvyklí být nasazeni. Reagujeme a pomáháme okamžitě

Jsou důležitou součástí pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Zajišťují chod Krajského asistenčního centra, v Malešicích postavili stanové městečko a čeká je nasazení při předsednictví ČR v Radě Evropské unie. Hostem pořadu K věci byl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

27. květen 2022 10:45

Petřín slaví 130 let zrcadlového bludiště a láká na historický kolotoč, říká šéf Prague City Tourism

Po covidové pauze se do metropole opět vrátili turisté, v pořadu K věci byla řeč třeba o tom, jestli se nějak změnilo jejich chování. V té letošní sezóně zřejmě sehraje roli i válečný konflikt na Ukrajině. Štěpánka Duchková si tentokrát do studia pozvala předsedu představenstva společnosti Prague City Tourism Františka Cipra.

20. květen 2022 11:27

Sud z Orlíku, četnická stanice i místo činu. Květoslava Kůsová zve na expozici do Muzea Policie ČR

Areál pražského Karlova byl založen v roce 1350 Karlem IV. pro augustiniánský klášterní řád, dnes tu najdete Muzeum Policie České republiky. A historická atmosféra je patrná doteď. Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala Květoslavu Kůsovou, vedoucí oddělení kulturně-výchovné činnosti tohoto muzea.