18. prosinec 2020

Poslechněte si podcast: Dobrovolnice Iva Glazarová: V dobrovolnictví si můžete zkusit od všeho trošku z toho, co vás baví.

“V dobrovolnictví si můžete zkusit od všeho trošku z toho, co vás baví. ” Říká dobrovolnice v rámci kampaně chcipomoct.cz Iva Glazarová.  Portál organizuje pomoc dobrovolníků při aktuální krizové situaci. “Stalo se, že se kolega setkal s člověkem, který přemýšlel o sebevraždě. My to hlásíme psychologům a také my si s psychology můžeme popovídat, jak to máme správně řešit. Jde o to, že když tam jdeme druhý den, abychom věděli, jak se s tím člověkem bavit a jak mu pomoct.” 

18:15

Myšlení první ligy

Vydává: Rádio Z

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.

Web

Před třemi dny 19:07

Moje silná stránka je integrace nových sportů do stávajícího sportovního prostředí, říká Zdeněk Ledvina

„Jsou tu silné svazy fotbalu, hokeje i tenisu, ale pak je tu spousta malých sportů, které mají problém dostat se na sportovní scénu. Zhruba před dvěma lety jsem se dostal k České asociaci esportu, která byla na začátku. Řešili jsme, že chtějí vstoupit do sportovního prostředí a jak jim pomoci. To je moje silná stránka,” říká Zdeněk Ledvina, který byl hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu ZET. 

Před týdnem 18:13

Drze jsem napsala a ono to vyšlo, říká kondiční trenérka Sparty

,,Tatínek chtěl kluka, tak mě k fotbalu vedl odmalička. Maminka mě zkoušela dávat na gymnastiku a jiné sporty, ale fotbal u mě vyhrál. Když jsem dokončila školu, řekla jsem si, že zkusím drze napsat na Spartu, jestli nepotřebují kondičního trenéra, a do pár dní jsem měla odpověď,” říká Pavla Satrapová. 

Před 2 týdny 18:03

Markéta Navrátilová: Po autonehodě jsem sport vzdala

„K foťáku jsem se dostala jak slepá k houslím. Sport jsem po autonehodě vzdala a trénovat jsem nikdy nechtěla. Ležela jsem bezprizorně na gauči a maminka mi přinesla ústřižek z novin s větou, že mě přihlásila na kurz focení, tak jsem začala fotit,” popisuje své začátky sportovní fotografka Navrátilová, která byla na Rádiu ZET hostem podcastu Myšlení první ligy. 

Před 3 týdny 18:14

Pejskaři vedou, výrobu máme i v Asii, říká výkonný ředitel Rejchrt

,,Za dob komunistů byl trendy název zverimex. My potřebovali něco údernějšího, co bude vystihovat to, že jsme nejlepší, proto Super Zoo. Hlad po kvalitní prodejně zvířecích doplňků a krmiva mezi lidmi je. Rozrostli jsme se s prodejem do 6 evropských zemí a vyrábíme v České republice, Evropě i Asii,” říká Luboš Rejchrt, výkonný ředitel Plaček Pet Products. 

15. červenec 2022 19:42

Už v 15 letech jsem věděl, že chci dělat trenéra, říká trenér plavání Dominik Vavrečka

V plavání se stal mistrem republiky v dorostu, poté byl pravidelným finalistou mistrovství republiky dospělých. Zkoušel i ploutvové plavání nebo vodní záchranný sport, se kterými se probojoval na mistrovství Evropy či světa. „Už kolem 15 let jsem věděl, že chci dělat trenéra. To mělo možná za následek to, že jsem nedokázal maximální cíle jako aktivní plavec,” říká host podcastu Myšlení první ligy na Rádiu ZET Dominik Vavrečka. 

1. červenec 2022 20:00

Operní pěvkyně Markéta Fassati: Jsem velice akční žena. Když mě něco baví, věnuji tomu hodně času

„Obrovsky mě v dětství ovlivnila Praha 1. Narodila jsem se do Pařížské ulice. Ovlivnil mě místní genius loci. I dnes tam cítím to, co jsem cítila, když jsem byla malá,” říká host Myšlení první ligy na Rádiu ZET, operní pěvkyně Markéta Fassati. 

24. červen 2022 16:57

Podnikatel Adam Škoda: Musíme se učit celý život, jinak zaspíme dobu

„YouTube a knihy jsou zásadní věc. Bez vzdělání by to nešlo, a hlavně se nikdy nesmí přestat. Dnes je ve všech oborech dynamická doba. Musíme se učit po celý život, jinak zaspíme dobu,” říká host magazínu Myšlení první ligy, podnikatel Adam Škoda. 

17. červen 2022 20:01

Roman Kratochvíl: Evropa zaostává

,,Když jsem se já učil IT ve škole, tak se počítače podobaly psacím strojům. Jsem z technické rodiny, která mě od začátku podporovala,” říká Roman Kratochvíl, který byl hostem Myšlení první ligy.  

10. červen 2022 20:22

Ekonom Richard Hindls: Veřejný prostor mám velmi rád

„Já mám veřejný prostor velmi rád, protože jsem se v něm vlastně pohyboval celý život. Česká televize a Český rozhlas jsou také veřejné instituce a mě tato sféra docela láká,” říká host Myšlení první ligy na Rádiu ZET, ekonom, bývalý rektor VŠE a bývalý radní v Radě ČT Richard Hindls. 

3. červen 2022 18:18

Bratr měl podnikatelského ducha odmala, já jsem se to musela naučit, říká Tereza Gondková

Kvalita jejich dezertů je pro ni číslo jedna. Tereza Gondková provozuje spolu se svým bratrem síť cukráren Ollies. Celkem mají už pět poboček - tři v domovské Ostravě, jednu v Praze a jednu v Olomouci. „Zaměřujeme se hlavně na dorty,” říká host Myšlení první ligy Tereza Gondková.