Host Českého rozhlasu Ostrava
29. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Dobrodruh z paneláku Lukáš Matějček má stopem procestovanou padesátku zemí

Dobrodruh z paneláku - to je název knihy i charakteristika našeho hosta. Lukáš Matějček začal cestovat stopem ještě před maturitou, dnes má na kontě padesátku zemí i spoustu zážitků. Stačil si mezitím vybudovat i kariéru a dnes zaměstnává lidi v Česku, Indii a Kolumbii.

21:11

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Dnes 21:58

Život Hany Petrové je spojen s Nadačním fondem Světluška

Hanu Petrovou připravilo o zrak genetické onemocnění sítnice. Svůj boj s osudem ale nevzdala. O životě s tímto handicapem mluví otevřeně - jezdí za studenty i zdravotníky a snaží se je naučit komunikovat s nevidomými.

Před dvěma dny 20:58

Setkání se zpěvákem a kytaristou Albertem Černým

Albert Černý vás kromě jiného pozve na velký koncert Českého rozhlasu a Rozhlasu a televize Slovenska. Ten se uskuteční už příští týden v Havířově a nabídne přehlídku úspěšných českých a slovenských interpretů, včetně Alberta Černého.

Před čtyřmi dny 20:39

Ali a Niky - mladé policistky, které se staly mistryněmi světa v pole dance

Od dětství excelovaly v gymnastice a když před pár lety objevily vzdušnou akrobacii na tyči, bleskově se dostaly na světovou špičku. Poslechněte si rozhovor o jejich životě i cestě na sportovní vrchol.

Před týdnem 21:44

Charitní Mikuláš i letos potěší potřebné děti na Ukrajině. Projekt přiblíží Veronika Mechová

Děti na Ukrajině dostávají dárky od Mikuláše, který tam připadá na 19. prosince. Ty nejchudší je letos snad dostanou díky sbírce, kterou organizuje Středisko humanitární pomoci Diecézní charity ostravsko-opavské. Projekt i aktuální situaci ve Lvově a jeho okolí přiblíží koordinátorka projektu Veronika Mechová.

Před týdnem 27:36

S Tomášem Etzlerem o práci v diktátorském režimu, o návratu do Česka, o válečném zpravodajství

Tomáš Etzler je někdejší válečný novinář stanice CNN a později zahraniční zpravodaj ČT v Číně. Ostravský rodák zažil během profesního života neuvěřitelné příběhy, je autorem filmu Nebe, který vykresluje realitu v jedné Čínské vesnici.

Před 2 týdny 22:04

Revma Liga. Jak se dají zmírnit projevy nemoci, kterou trpí v Česku až 100 tisíc lidí?

Šárku Bernsteinovou a Alici Holčákovou spojuje ostravský klub pacientské organizace Revma Liga. Jak se dají zmírnit projevy nemoci, kterou trpí v Česku až 100 tisíc lidí? A jak lidem s touto diagnózou může Revma Liga pomoci?

Před 2 týdny 21:29

První titul mistryně světa jsem získala omylem, s nadsázkou říká úspěšná paraglidistka

Držitelka několika zlatých i stříbrných medailí z Mistrovství světa, Evropy i České republiky v paraglidingu Markéta Tomášková s nadsázkou říká, že první titul mistryně světa získala vlastně omylem.

Před 2 týdny 21:14

V pohybu v každém věku. Manželé Žurkovi prošli velehory, potápěli se i plavili. A aktivní jsou stále

Alena a Oldřich Žurkovi od mládí tráví život v pohybu a nic se na tom nezměnilo ani v jejich v seniorském věku. Mají za sebou opravdu bohatou sportovní zkušenost - prošli velehory, slezli mnohé skály, potápěli se v jeskyních, závodili na plachetnicích.

Před 3 týdny 22:04

V zákulisí Funky Beat, taneční party, která tančení myslí vážně

Kristýna Blahutová je šéfovou úspěšné taneční skupiny Funky Beat, která své kvality teď potvrdila na MS v Portugalsku, odkud si přivezla několik předních umístění za choreografie, pod kterými je podepsán Filip Růžička. Zveme vás do zákulisí party, ve které jsou lidé od 4 do 70 let.

Před 3 týdny 21:23

Farář je tam, kde ho zrovna potřebují, říká Pavel Janošík

Jako evangelický farář zná nejen prostředí kostela, ale jistý čas byl i vězeňským kaplanem. S jakými příběhy se potkal, proč utíká pravidelně do lesů, kam se chodí vypovídat kněz a proč si vymyslel cyklus rozhovorů na faře? O tom všem je následující rozhovor.