Radioporadna
19. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Dobře pečujte o anatomicky nejsložitější kloub ve svém těle. Na stará kolena se vám určitě odvděčí

V radioporadně hovoříme o plastice vazů v koleně a artroskopii ramene. Naším hostem je MUDr. Pavel Holeka z Centra jednodenní chirurgie v Hradci Králové.

13:42

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá osobnost je hostem rozhlasové radioporadny od pondělí do pátku.

Web

Před třemi dny 16:51

Nejhorší je, když si žena řekne, že gynekologa nepotřebuje. Zhoubná onemocnění přibývají s věkem

O expertním ultrazvukovém vyšetření v gynekologii s důrazem na onkologická onemocnění dnes budeme mluvit. Pro koho je vyšetření vhodné, co může odhalit, kdo má na speciální vyšetření nárok a jak často by měli být po prokázání onkologického problému následné kontroly?

Před čtyřmi dny 18:27

Orchidej je krásná, tajemná a nevyzpytatelná. Zahradník František Hlubocký poradí s jejím pěstováním

Také obdivujete za oknem bytů krásné orchideje a říkáte si, jak to ti druzí dělají, že jim tak krásně kvetou? Pro všechny, kteří mají rádi orchideje je dnešní radioporadna. Zjistíme, jak začít, jak přesazovat a zalévat, jaké druhy orchidejí existují. Pozvání přijal zahradník František Hlubocký.

Před pěti dny 19:26

Za volantem rozhoduje tolerance a rozum. Vyplatí se nespěchat, radí dopravní expert Vít Jedlička

Zima je pro řidiče nejnáročnějším obdobím. Co tedy můžeme udělat pro to, abychom do cíle dojeli v pořádku nejen fyzicky, ale možná i psychicky? I o tom si povídáme s dopravním expertem Vítem Jedličkou.

Před šesti dny 20:26

Umělá sladidla, mýty a fakta o jejich prospěšnosti. Sedavý způsob života vede k preferenci sladkého

Dnešní radioporadna je zaměřena na umělá sladidla. Jak vznikla, jak fungují, pro koho jsou vhodná, jaké jsou druhy sladidel? Rozebereme mýty a pokusíme se poradit, jak zahnat chuť na sladké nebo jí případně nepodléhat více, než je zdrávo.

Před týdnem 15:39

V zimě trpí pleť větší dehydratací než v létě. Potřebuje víc vody, radí kosmetička Vlasta Libotovská

Zkušená kosmetička Vlasta Libotovská je hostem radioporadny a Lady Klokočníkové v rozhlasové kavárně District V. v Havlíčkově ulici v Hradci Králové. Téma: péče o naši pleť v zimním období. Letošní zima je zvláštní, poměrně teplá, ale pak přituhne a přimrzne. Co to dělá s naší pletí?

Před týdnem 16:34

Vše o programu Nová zelená úsporám Light podrobně s ředitelem Státního fondu životního prostředí ČR

Hostem naší radioporadny je Ing. Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí České republiky. 9. ledna 2023 odstartoval dotační program Nová zelená úsporám Light. Řada lidí se už do programu přihlásila, ale mnoho zájemců má ještě otázky, týkající se možnosti získat tyto dotace.

Před týdnem 16:00

Poškození sluchu, šelest ušní i závratě. Klasická trojice ušních problémů v souvislosti s covidem-19

MUDr. Jakub Dršata z kliniky ORL Fakultní nemocnice v Hradci Králové je dnes hostem naší radioporadny. A chceme probrat potíže se sluchem v souvislosti s onemocněním covidem-19.

Před týdnem 16:24

Změny práv i povinností kupujících a obchodníků pohledem spotřebitelského rádce Josefa Černého

Od 6. ledna 2023 začala platit novela Občanského zákoníku a Zákona na ochranu spotřebitele. A protože přináší mnoho změn týkajících se, jak práv, tak povinností spotřebitelů a obchodníků, tak alespoň některé z novinek probereme se spotřebitelským rádcem Josefem Černým.

Před 2 týdny 17:59

Pomocí pásku od županu si přes noc vytvoříte ve vlasech nádherné vlny! Ukážeme vám, jak na to

Každá sezóna, přehlídka nebo i třeba televizní seriál může přinést vlasový trend, který se udrží déle než rok. Asi nejúspěšnějším z nich byl sestříhaný účes podle postavy Rachel Green ze seriálu Přátelé, kterou si zahrála Jennifer Aniston. V současné době na nás influenceři i stylisté chrlí trendy barev, střihů i stylů ze všech stran.

Před 2 týdny 20:13

Blahobytný život vede k pasivitě. Sedavý styl je důvod, proč naše záda bolí, říká MUDr. Šidáková

Co se vlastně děje v našem těle, když nás bolí záda? Kdy můžeme na takovou bolestí mávnout rukou a kdy nikoliv? Jsou zimní měsíce, kdy se hrbíme a choulíme rizikovějším obdobím pro naše záda?