Dobré dopoledne
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Jak prožívají štěstí lidé ve světě? Pátrali po tom Kristýna Tronečková a Matouš Hurtík

Zkoušeli jste někdy hledat štěstí? Jak moc je to trnitá cesta a kde jsou lidé šťastnější? Je to třeba v Bhútánu, v Izraeli, na Islandu, v Arménii, Norsku nebo Číně? Psycholožka Kristýna Tronečková a marketingový konzultanta Matouš Hurtík se společně vydali na několik zajímavých inspirativních cest a vydali o tom knihu s názvem Naše cesty za štěstím.

22:49

Dobré dopoledne

Vydává: Český rozhlas

Známé osobnosti, zdravý životní styl, móda, cestování, regionální informace, poradna.

Web

Dnes 22:02

Školy a školky na Vysočině připravují evropsky zajímavé projekty, získaly dvě akreditace Erasmus+

Akreditace konsorcia organizací Erasmus+ přináší benefity nejenom pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům, ale taky dětem. Pro Jihlavu byl loňský rok přelomový, protože do programu Erasmus+ odešly z regionu dvě žádosti o akreditace a obě uspěly.

Dnes 20:53

Vánoční výzdoba může být i růžová, jemná dívčí barva je v kurzu už tři roky

I letos mají Vánoce několik trendů. Nejvíc vedou klidné, jemné barvy, přírodní materiály a dokonce postavičky. Oblibě se letos těší třeba naše veverky, ptáčci nebo jeleni.

Dnes 17:41

S jediným balíčkem karet se dá udělat 20 000 kouzel

Nikolas Kara měl už od dětství sen, chtěl se stát kouzelníkem. Když pak jednou uviděl v televizi pořad Zlatá mříž a vystoupení Pavla Kožíška, měl jasno.

Před šesti dny 17:27

Zimu v zoo si užívají třeba i žirafy, chovatelé ale musejí dávat pozor, aby nenastydly

Lidé si často myslí, že v zimě má jihlavská zoo zavřeno. To ale není pravda a i v zimě tam můžete pozorovat většinu druhů chovaných zvířat. A s některými zažít na sněhu i spoustu legrace.

Před šesti dny 24:54

Když hrozí předčasný porod, je lepší maminku odeslat do specializovaného centra

Lékařka dětského oddělení jihlavské nemocnice Eva Škorpíková ukončila školu v roce 2007. Pak si ale na nějaký čas odskočila na Nový Zéland. Životní cesta ji ale zavedla zpět do jihlavské nemocnice.

Před týdnem 16:32

Žebříčku nejprodávanějších knih na začátku adventu kralují čeští autoři

I přes digitální věk je kniha stále vděčným a vítaným dárkem pod vánočním stromečkem. Na začátku adventu vám přinášíme přehled těch nejprodávanějších. I tipy na vánoční dárky.

Před týdnem 18:00

Jedinečné kruhové kluziště, nová výzdoba i betlémské putování – Vánoce v Jihlavě budou plné zážitků

Jihlava k Vánocům je velká oslava vánočních svátků, která začíná první adventní neděli 3. prosince. A nabídne řadu akcí od vánočně nasvícených ulic města, přes koncerty a divadla, kruhové kluziště na náměstí až po vánoční putování.

Před 2 týdny 19:11

Jako když krásná žena řekne muži své ano, říká o vydání sbírky básní spisovatelka Michaela Vaščíková

Letos na jaře vydala knihu Lvice v erbu krále. Středověká romance je plná krásných dam, odvážných mužů a dobrodružství jak na bitevním, tak i na milostném poli. Po osmi měsících vychází Michaele Vaščíkové kniha druhá. Střípky času jsou sbírkou básní.

Před 2 týdny 22:25

Nová pohádková knížka Příběhy z hvězdárny vezme děti za vesmírným dobrodružstvím

V Radioservisu vychází nová kniha Vladislava Slezáka Příběhy z hvězdárny. Dramaturg Českého rozhlasu, popularizátor astronomie a také provozovatel středočeské Hvězdárny Žebrák na ní spolupracoval s ilustrátorkou Hanou Vavřínová.

Před 2 týdny 20:31

Získat licenci masážního terapeuta ve Spojených státech je mnohem náročnější než v Česku

Získat licenci maséra v České republice znamená absolvovat kurz čítající několik desítek hodin. Pro stejnou profesi v Americe musíte jít regulérně do školy.