NejnovějšíEpizoda 25Před dvěma dny

Poslechněte si podcast: #25 MACHEK: Český rekord držel 34 let. I po šedesátce miluje extrémní výzvy

Dlouhých 34 let držel Daniel Machek český rekord na 1500 metrů volným způsobem. Jeho výkon nakonec překonal paradoxně až jeho zeť Jan Micka. Machek má na kontě páté místo z olympiády a ve svých 62 letech dokončil už jedenáct extrémních triatlonů Ironman. Dnes je dalším hostem podcastu Dobojováno.

54:15

Dobojováno

Vydává: Novinky.cz

Pondělní rozhovory s osobnostmi českého sportu. O cestě k úspěchu, době na vrcholu i životě po kariéře. Moderují Lucie Černá a Jakub Štěpánek.

Web

Epizoda 24Před týdnem 48:17

#24 MACHÁČEK: Na Zélandu tančil haku, teď chce s českým ragby na olympiádu

Neběhá po světě moc českých ragbistů, kteří by měli tak bohatou kariéru jako Jan Macháček. Angažmá na Novém Zélandu, ve Walesu, Anglii či Francii, pozvánka do prestižního výběru světa či 55 reprezentačních startů. Český světoběžník, jenž někdy bývá označován za Jágra českého ragby, je dnes dalším hostem sportovně-společenského podcastu Dobojováno.

Epizoda 23Před 2 týdny 45:05

#23 PETŘIKOV: Na olympiádě cítil křivdu, děti ho znají jako trpaslíka z Ať žijí duchové

Pavel Petřikov starší patří bezesporu mezi legendy českého juda. Účastník tří olympiád a stříbrný medailista z mistrovství světa a dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy dnes působí jako asistent trenéra reprezentace. Už méně známá informace je, že si zahrál v pohádce Ať žijí duchové. Dnes je také hostem Lucie Černé v podcastu Dobojováno.

Epizoda 22Před 3 týdny 45:46

#22 SVORADA: Možnosti dopingu v cyklistice byly, ale bylo to na osobním rozhodnutí

V roce 2001 zvedal jako první Čech ruce nad hlavu při dojezdu poslední etapy slavné Tour de France na Champs-Élysées. Bývalý cyklista Ján Svorada má však úspěchů ve sbírce mnohem více. Vyhrál Závod míru, triumfoval na jedenácti etápach Grand Tour a patřil mezi elitní světové sprintery. Dnes je dalším hostem Lucie Černé v rámci podcastu Dobojováno.

Epizoda 216. červen 2022 35:21

#21 TOPINKOVÁ KNAPKOVÁ: Ze dna na úplný vrchol

S veslováním začínala až v devatenácti letech, přesto dnes nenajdete závod, ve kterém by startovala a neměla z něj zlatou medaili. Olympijská vítězka, mistryně republiky, Evropy i světa, vítězka Světového poháru, dnes už také dvojnásobná maminka. To všechno je Mirka Topinková Knapková, další host podcastu Dobojováno.

Epizoda 2030. květen 2022 40:12

#20 KOLLER: Do 19 let jsem netrénoval, na Spartě na mě fanoušci pískali

Kariéra bývalého fotbalisty Jana Kollera připomíná pohádkový příběh. Chlapec ze Smetanovy Lhoty se prakticky bez tréninku dostal přes Spartu a Anderlecht až do Dortmundu a stal se nedílnou součástí české reprezentace. V dnešní epizodě podcastu Dobojováno se s Lucií Černou vrátil k úspěšné kariéře a prozradil mimo jiné i detaily o chystaném filmu.

Epizoda 1923. květen 2022 32:51

#19 BOBROVSKÝ: Byl jsem taková brněnská hrouda, v Mongolsku jsem přežil na pivu

S českou basketbalovou reprezentací získal jako hráč dvě medaile na mistrovství Evropy. Nespočet úspěchů slavil také s brněnskou Zbrojovkou. Později jako trenér dovedl ženskou reprezentaci k titulu mistryň Evropy a na klubové úrovni vyhrál prestižní Euroligu. Jan Bobrovský je bezesporu českou sportovní legendou a dnes také devatenáctým hostem podcastu Dobojováno, který moderuje Jakub Štěpánek.

Epizoda 1823. květen 2022 39:09

#18 SYNEK: Veslování nejde dělat pro peníze, mladí v tom nevidí budoucnost

Ondřeje Synka není třeba české sportovní veřejnosti dlouze představovat. Získal tři medaile na olympiádě, neskutečných 12 medailí přivezl z MS a stal se vůbec prvním českým veslařem, který se stal mistrem světa v olympijské disciplíně. Věděli jste, že jeho civilní povolání je však na hony vzdálené sportu? I tom mluví v dnešním díle s Lucií Černou.

Epizoda 179. květen 2022 46:11

#17 KAŠPÁRKOVÁ: Na Moravě jsme museli být lepší než Pražáci

Šárka Kašpárková je jednou z nejvýznamnějších postav české atletiky. V rámci pořadu Dobojováno se vrací k úspěšné kariéře, kterou ozdobila titulem mistryně světa nebo třeba bronzovou olympijskou medailí. Už čtvrt století je navíc držitelkou českého rekordu v trojskoku. Sedmnáctý díl sportovně-společenského pořadu moderuje Jakub Štěpánek.

Epizoda 162. květen 2022 40:20

#16 JIRMUS: Rozhodnutí v kokpitu jsou někdy vyčerpávající, létat s Havlem jsem si užíval

Svého času patřil ke světové elitě akrobatických letců. Později přešel do dopravních letadel, létal s prezidentem Havlem a vládním speciálem přivezl olympijské hrdiny z Nagana. Chtěl být Petr Jirmus vždycky pilotem? Jaký zážitek má se psy Václava Havla? A co mu v životopise pilota chybí? Poslechněte si na další epizodu Dobojována, kterou moderuje Lucie Černá.