• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Do Orlických hor se sjelo na 50 psích spřežení. Vyrazí na nejdelší závod u nás, Šediváčkův long

200 kilometrů za 4 dny a k tomu jeden nocleh v přírodě na vrcholcích hor. S tím vším se budou muset vypořádat účastníci nejdelšího závodu psích spřežení v Česku, který má název Šediváčkův long. Začíná už dnes dopoledne v Deštném v Orlických horách. První musheři se svými psími smečkami tam ale dorazili už včera.

01:42

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 02:44

V Hradci Králové je velký zájem o speciální tisícikorunu připomínající rozdělení československé měny

Lidé mohou od středy 8. února získat speciální výroční tisícikorunové bankovky. Nechala je vytisknout Česká národní banka k výročí 30 let od rozdělení české a slovenské měny. K dostání jsou bankovky na pobočkách České národní banky, tedy i v Hradci Králové v Hořické ulici. Reportér Jakub Vik zjišťoval přímo na místě podrobnosti.

Včera 05:04

Hradec Králové hlásí velký zájem o nádoby na gastroodpad. Město chce také vytvořit pátý sběrný dvůr

Dva měsíce funguje v Hradci Králové projekt na třídění odpadu z kuchyní. Město tím chce snížit množství směsného komunálního odpadu. Minulý týden začaly Hradecké služby svým občanům zdarma rozdávat speciální malé nádoby na tento odpad. S jakým zájmem se tato speciální akce setkala?

Včera 02:50

Senioři ze Dvora Králové se stali herci v televizním seriálu. Natáčelo se v tamní zoologické zahradě

Představte si, že se na jedno odpoledne stanete hercem v televizním seriálu, a při samotném natáčení přijdete o botu. Možná to zní jako nepovedená anekdota, ale přesně tohle se stalo jedné seniorce ve Dvoře Králové nad Labem.

Před dvěma dny 03:53

Rekordní počet zásahů za několik posledních let hlásí hasiči v Královéhradeckém kraji za loňský rok

Na krajském operačním a informačním středisku HZS Královéhradeckého kraje zvoní telefon na tísňové lince průměrně každých 5 minut, jednotky požární ochrany vyjíždí v denním průměru k 22 oznámením. Hasiči v Královéhradeckém kraji evidují za loňský rok rekordní počet událostí - celkem 8105, o 576 více než v roce 2021.

Před dvěma dny 01:38

V Nové Pace se dál rozrůstá zázemí pro zimní sporty. Sjezdovky, běžecké tratě a zimní stadion

U zimní stadionu v Nové Pace vyroste nová hala. Půjde o rozcvičovnu a zázemí pro sportovce, které podle vedení města i bruslařského klubu dosud chybí. Celkové náklady se mají dostat k 25 milionům korun. Práce mají trvat jeden rok.

Před dvěma dny 02:10

Vamberk opravuje sportovní halu. Po dokončení bude mít všechna městská sportoviště moderní

Vamberk a místní tělovýchovná jednota opravují poslední část městské sportovní haly - zbývá dokončit velký sál. Vedení města se v posledních letech zaměřilo na všechna městská sportoviště, jako třeba koupaliště, a postupně je všechna opravila. Po dokončení sportovní haly by tak mělo město mít minimálně na několik dalších let svá sportoviště splňující současné moderní podmínky.

Před třemi dny 02:43

Pobytová zařízení pro seniory zdražují své služby, někde ceny vzrostly až o 1800 korun měsíčně

Nová úhradová vyhláška umožnila domovům pro seniory a dalším podobným zařízením zdražit své služby. Využily toho prakticky všechny. Navýšit své ceny mohly až o 30 korun denně na ubytování a o dalších 30 korun denně na stravování. Ceny, které klienti za služby platí, tak vzrostly až o 1800 korun měsíčně. Detaily zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.

Před třemi dny 02:58

Krkonoše mají před sebou hodně náročné období - jarní prázdniny. Někde ale chybí pracovní síly

Skiareály, restaurace a hotely v Krkonoších čeká následující měsíc velmi vytížené období. Na jarní prázdniny přijedou tisíce lidí. Jenže stále chybí pracovní síly. Kde hlavně, to už je otázka na reportérku Kateřinu Kohoutovou.

Před třemi dny 02:06

Rok Harrachů. Několik letošních významných výročí dává příležitost tento starobylý rod představit

V Harrachově byl slavnostně zahájen Rok Harrachů. Hosty tamních sklářů byla i celá řada partnerů letošního, už 13. ročníku projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů.

Před čtyřmi dny 00:23

Královéhradecký kraj plánuje výstavbu obchvatu centra Hronova. Termín ale zatím ještě určený není

Hronov zahájí jednání s majiteli pozemků potřebných pro tzv. malý obchvat města. Jde o zhruba kilometr dlouhou silnici, která odvede provoz mimo centrum. Tím podle statistik silničních kamer denně projede zhruba deset tisíc aut. Výstavbu přeložky silnice má v plánu Královéhradecký kraj.