• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Do obnovy Vodárenské soustavy na východě Čech půjde v následujících letech na 5 miliard korun

Provozovatelé Vodárenské soustavy východní Čechy představili nový společný dispečink v Hradci Králové. Jeho úkolem je zjednodušit vzájemnou komunikaci v regionu včetně společného řízení v případných krizových situacích. Do konce roku 2030 chtějí provozovatelé s pomocí dotací investovat do obnovy zastaralých technologií skoro 5 miliard korun.

02:09

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 02:18

Městští strážníci stárnou, třetina je starší 50 let. Mladé tato práce neláká, nebo pouze dočasně

V Česku se zvyšuje průměrný věk strážníků městských policií. Mladí o práci nemají zájem, anebo slouží jen do té doby, než se jim podaří dostat k policii, případně armádě. Téměř třetině strážníků napříč republikou je tak, podle údajů Českého statistického úřadu, víc než 50 let. Brzy to může být znát při řešení problémových situací.

Včera 02:08

V Trutnově musí řidiči počítat s novým dopravním omezením. Neprojedou Rýchorskou ulicí

Rýchorská ulice v Trutnově je pro řidiče od dnešního dne neprůjezdná, čeká ji další etapa oprav. Pro řidiče je připravena objízdná trasa, změny se dotknou i cestujících v městské dopravě. Co všechno se chystá? To je otázka pro Kateřinu Kohoutovou, která zjišťovala informace přímo na místě.

Včera 02:32

Škody za miliony korun způsobí v Královéhradeckém kraji každé jaro divoká prasata hledající potravu

I když většina lidí možná divoké prase v přírodě nikdy neviděla, tahle zvířata opravdu existují. Na vlastní oči - a i na vlastní peněženku - o tom divočáci dokáží přesvědčit majitele pozemků po celém kraji. Divočák se ještě nemůže schovat do pole s řepkou nebo pšenicí a jídelníček, který mu příroda servíruje, zatím ještě také není bohatý.

Včera 01:54

Velké bronzové sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje vzniká v hornokalenské slévárně na Trutnovsku

Umělci ze slévárny v Horní Kalné na Trutnovsku pracují na velkém sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje. To se bude skládat z desítek dílů a vážit bude přes jednu tunu. Pětimetrová socha najde své místo na hradě v Bratislavě. Jak se socha rodí, to se vydala zjistit redaktorka Kateřina Kohoutová.

Před dvěma dny 02:40

„Křížová cesta trochu jinak“ v kostele v Chlumci nad Cidlinou přibližuje dětem hravě pašijový příběh

Bez zajíčků, vajíček, kuřátek a pomlázek se zcela jistě obejde velikonoční výstava, kterou připravili muzejníci z Chlumce nad Cidlinou v kostele Nejsvětější Trojice. Nese název "Křížová cesta trochu jinak" a je určena hlavně dětem. Víte, co udělal Petr, když třikrát zakokrhal kohout, nebo jak se metal los římskými kostkami, či jak vypadaly hřeby, kterými byl ke kříži přibit Ježíš Kristus?

Před dvěma dny 02:22

Hradecké koupaliště Flošna letos vstoupí už do čtrnácté sezóny. Jaké novinky pro vás připravuje?

Do předpokládaného zahájení letošní, už čtrnácté sezóny, na koupališti Flošna v Hradci Králové zbývají zhruba dva měsíce. V některých letech otevíralo už v dubnu, to když venkovnímu koupání přálo počasí. K nejčastějším termínům otevření patří tradičně 20. květen.

Před dvěma dny 02:53

Největší jídelna v Jičíně na ZŠ Poděbradova bude od dubna do podzimu několik měsíců mimo provoz

Největší jídelna v Jičíně, která se nachází na Základní škole Poděbradova, bude od 1. dubna mimo provoz. Denně uvaří přes tisícovku jídel jak pro žáky, tak pro veřejnost. Co to bude pro všechny strávníky znamenat, na to jsme se zeptali Jana Jireše, mluvčího jičínského městského úřadu.

Před třemi dny 02:14

Univerzita obrany buduje v Hradci Králové nové vědeckovýzkumné laboratoře. Poslouží nejen vojákům

Fakulta vojenského zdravotnictví v Hradci Králové bude mít za dva roky nové vědeckovýzkumné laboratoře. S přístavbou šestipatrového objektu v Třebešské ulici škola začala loni na podzim, nyní pozvaní hosté stvrdili zahájení stavby slavnostním poklepem na základní kámen.

Před třemi dny 02:29

Obchody s potravinami v malých obcích často přežívají jen za pomoci kraje nebo místní samosprávy

Na hraně přežití balancují podle některých starostů obchody s potravinami v malých obcích. Radnice musí provozovatele dotovat a všelijak jim ulevovat, jinak by se mohlo stát, že obchodník zatáhne pomyslnou roletu a skončí. To v posledních letech už přes veškerou snahu zažili hned v několika obcích i v Královéhradeckém kraji.

Před čtyřmi dny 02:25

Stovky dětí ze základních škol navštívily na Jičínsku tamní čistírny odpadních vod a úpravny vody

Stovky školáků z Královéhradeckého kraje navštívily u příležitosti Dne vody čističky odpadních vod nebo úpravny vody. Na prohlídky je pozvala Vodohospodářská a obchodní společnost Jičín. Jaký měla akce cíl? Seznámit děti se zajímavými technologiemi a provozy. Zajímavý výklad dostaly děti například v Ostroměři.