Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Petr Berounský: Chtěl jsem být automechanikem, ale nakonec bylo dobře, že se ze mě stal fotograf

Petr Berounský fotil nejen krásné ženy a známé osobnosti, ale třeba i vykopávky. Nedávno ale dlouholetou úspěšnou kariéru profesionálního fotografa opustil. Proč? Nejen o tom se s ním bavíme v našem rozhovoru.

18:53

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Dnes 13:29

Hostem Dopoledního expresu dnes bude ústecký fotograf Petr Berounský, který fotografoval povodně v roce 2002. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever

rozhlas.cz. Moderuje Milan Král.

Před třemi dny 16:41

Mezigenerační i partnerské rozdíly v názorech na výchovu dětí mohou být obohacující

„Nejvíce vychováváme, když nevychováváme,“ říkával své vnučce uznávaný profesor a reformátor péče o děti Zdeněk Matějček, který by 16. srpna oslavil 100. narozeniny. A právě výchova dítěte je také tématem povídání s Alenou Tölgovou, ředitelkou Sociálních služeb v Chomutově.

Před čtyřmi dny 17:58

Narodil se v Ústí nad Labem

Vystudoval Střední zemědělskou technickou školu v Roudnici nad Labem. Roku 1992 založil společně s Miroslavem Urbánkem geografický magazín Koktejl. Téměř třináct let působil jako jeho šéfredaktor a díky své práci procestoval přes třicet zemí světa, z nichž ho nejvíce ovlivnil ostrov Siberut. Hostem Dopoledního expresu dnes bude reportér, redaktor, cestovatel a hlavně spisovatel Josef Formánek. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Před pěti dny 16:11

Horké léto a velká sucha, jak se to odrazí v houbařské sezóně?

Kde rostou a jak houby zpracovat - to vše nám prozradí dnešní host Dopoledního expresu mykolog PaeDr. Jiří Roth. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Před šesti dny 16:42

Hostem Dopoledního expresu bude mostecký rodák Martin Maxa

Český zpěvák, kytarista, skladatel, malíř, moderátor, příležitostný herec a vystudovaný učitel tělesné výchovy. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Před týdnem 15:47

Pondělním hostem Dopoledního expresu bude Ing. Pavel Benda

, Ph.D. - ornitolog a ředitel Národního parku České Švýcarsko. O požáru, ale i o budoucnosti parku si s ním povídala Veronika Králová.

Před týdnem 17:17

Hostem Dopoledního expresu dnes bude ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje MUDr. Lenka Šimůnková

Tématem dnešního povídání bude aktuální situace ve výskytu koronaviru v Ústeckém kraji. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Před týdnem 18:50

Jezte plevel, vzkazuje lidem výživová poradkyně

Hostem v našem studiu je tentokrát výživová poradkyně Veronika Hájková, lektorka kurzů zdravého vaření. Bavíme se s ní nejen o bylinkách, ale také o tom, co všechno je možné fermentovat a jak.

Před týdnem 16:02

V Litvínově funguje symfonický orchestr. Zatím nás to moc baví, konstatuje jeho dirigent

V Litvínově funguje už nějaký čas symfonický orchestr, který navázal na litvínovskou prvorepublikovou tvorbu. Jeho dirigentem je Jakub Tomáš, kterého jsme si pozvali do našeho rozhlasového studia.

Před 2 týdny 19:07

S písničkářem, hudebním skladatelem a textařem Mírou Kuželkou nejen o muzice

Co nejvíc překvapilo muzikanta a textaře Míru Kuželku v Toskánsku? Jaký je jeho vztah k dovolené u moře? A jak se vůbec dostal k muzice? Nejen na to se ho ptá moderátorka Eva Bucharová.