17. leden 2022

Poslechněte si podcast: Dneska by neprošlo, jak se učívalo dřív, říká učitel uherskohradišťského gymnázia Drahomír Hlaváč

Improvizace je většinou spojena hlavně s umělci, u kterých se předpokládá, že umí vybruslit z jakékoliv nečekané situace. Zvláště v dnešní době, kdy není nic jisté, se museli naučit improvizovat i mnozí jiní, například učitelé. Jeden z nich přijal pozvání do pořadu Jožky Kubáníka. Hostem byl Drahomír Hlaváč, který učí dějepis na uherskohradišťském gymnáziu.

19:07

Na pohovce Jožky Kubáníka

Vydává: Český rozhlas

Povídání Jožky Kubáníka se zajímavými hosty na téma, které uvádí vlastním tematickým fejetonem.

Web

Před pěti dny 34:09

Vrásky nejsou zadarmo, říká úspěšná fotografka Běta Bajgartová

Běta Bajgartová je úspěšná fotografka z Uherského Hradiště žijící v Dublinu. Před tím si vyzkoušela i práci novinářky v Českém rozhlase.

Před šesti dny 25:26

Když jsem se dostal na motorku, jezdil jsem, dokud nedošel benzín, prozrazuje generál Petr Pavel

Když se řekne jméno generála Petra Pavla, každý si představí charismatického vojáka v uniformě, ale málokdo ví, že miluje motorky, knihy, focení a cestování. A o tom všem si povídal na rozhlasové Pohovce s Jožkou Kubáníkem.

Před týdnem 19:58

Fascinující, mimořádné zjevení – to byl profesor Vladimír Čermák, jeden z prvních Ústavních soudců

„Když se volalo dědečkovi a babičce, tak se dával signál,” prozrazuje o velké osobností české justice profesoru Vladimíru Čermákovi jeho vnučka Markéta Špetíková.

Před týdnem 34:40

Můj syn je lepší herec než já, přiznává v otevřeném rozhovoru herec Petr Rychlý

K rozhovoru na rozhlasové pohovce Jožky Kubáníka přijal pozvání oblíbený herec Petr Rychlý. Řeč totiž byla o jablkách, která nepadla daleko od stromu, což v případě jeho syna Ondřeje rozhodně platí.

Před 2 týdny 25:01

Celou noc jsem nespal, jen jsem si zdřímnul v kostele, vzpomíná Filip Fojtík na vznik oceněné fotky

Fotograf Filip Fojtík je dvojnásobný držitel prestižní ceny Czech Press Photo Junior. I když rozhovory poskytuje opravdu nerad, přijal pozvání na rozhlasovou pohovku Jožky Kubáníka.

Před 2 týdny 27:04

Rodiče mě nekritizují, ale umí říct, co není dobře, prozrazuje herečka a moderátorka Tereza Kostková

Jméno Terezy Kostkové není třeba nikomu představovat. Dcera slavných rodičů Carmen Mayerové a Petra Kostky je známá jako herečka, ale také coby moderátorka taneční soutěže Star Dance - když hvězdy tančí.

Před 3 týdny 24:39

Před přijímačkami na DAMU jsem spal na rohožce, prozrazuje herec Jan Nedbal

Hostem Zlín Film Festivalu 2022 byl i herec Jan Nedbal. Přijal také pozvání na rozhlasovou pohovku Jožky Kubáníka, která se vysílala živě přímo z centra festivalu ve zlínském obchodním centru.

26. květen 2022 25:12

Zákaznice nosily fotky a chtěly vypadat jako Lucie Borhyová, vypráví kadeřnice Monika Máčalová

Hostem na rozhlasové pohovce Jožky Kubáníka byla kadeřnice z Uherského Hradiště Monika Máčalová, aby povyprávěla, jaké strasti a slasti obnáší její profese.

25. květen 2022 35:37

Moje bábovka je mercedes mezi bábovkami, směje se moderátor soutěže Peče celá země Václav Kopta

Václava Koptu si většina diváků pamatuje z jedné z hlavních rolí filmu režiséra Karla Smyczka Sněženky a machři. Po jeho uvedení v kinech zmizel z filmového plátna a z televizních obrazovek, aby se za pár let vrátil coby úspěšný a vyhledávaný herec, ale i textař, hudebník a moderátor.

19. květen 2022 27:02

V každé školní třídě jsou v průměru tři děti ze zkumavky, prozrazuje lékařka Hana Višňová

MUDr. Hanu Višňovou vyhledávají především páry, které se marně snaží počít dítě a ona jim, jak prozrazuje v rozhovoru s Jožkou Kubáníkem, nejenom poradí, ale i pomůže.