Velký čísla
8. září 2022

Poslechněte si podcast: DJ Khaled opět vykřikuje z vrcholu hitparád. Naději přináší talenti Steve Lacy a JID

To, že korunovaným králem letošního žebříčku letních hitů je Harry Styles, není překvapením. To, že si post vysloužil díky skladbě As It Was, už vůbec ne. Těmi, kdo naopak překvapili, jsou žebříčkoví nováčci Nicky Youre a Dazy. První zmíněný druhému ve slabé chvíli zaslal nekvalitní hlasovou nahrávku, následovala zručná produkce, trocha štěstí s tiktokovými algoritmy a hit singl Sunroof byl na světě. Ten frčí hlavně v Kanadě, ale u Annabelle a Filipa celkem taky.

37:42

Velký čísla

Vydává: Český rozhlas

Vydejte se na vrcholy žebříčků s Radiem Wave. Čerstvý hudební pořad, ve kterém se počítadla světových i tuzemských hitparád nepřestávají točit.

Web

12. duben 2023 45:07

Není party jako S Club 7 party! Mezi novinkami hitparád se ale žádný zázrak nekoná

Americká zpěvačka SZA přepisuje historii díky novému rekordu, který ukradla původní držitelce Mary J. Blige. Se singlem Kill Bill se totiž drží na vrcholu hitparády Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs celých 16 týdnů. Zmíněný hit si ale Annabelle s Filipem pouštěli už dávno, takže prostor dostali například Calvin Harris s Ellie Goulding, překvapivě sentimentální 6ix9ine nebo legendární S Club 7!

5. duben 2023 41:02

Rekordmani K-popu, hvězdné zpěvačky s ostrými lokty a truchlící Ed Sheeran

Že pro jedno kvítí se slunce nerozsvítí? Globální hudební žebříčky souhlasí a vedle stálice v podobě singlu Flowers od Miley Cyrus vítají ještě K-popovou idolku Jisoo, kterou znáte z Blackpink. Teď je Jisoo každopádně na sólové dráze a slaví úspěchy s debutovým singlem Flower. Annabelle se ale zdála v doprovodném videoklipu nějaká nesvá: „Jako by nevěděla co s rukama a nohama?“.

22. březen 2023 39:53

Jedno velké nic! Morgan Wallen se asi narodil s pivem v ruce, Hozier zase „pojídá děti“

Annabelle se (čerstvě opálená) vrátila z prosluněné dovolené. Není tak divu, že úvodním tématem hitové pitevny Radia Wave byly desky a songy, které rotovala na pláži. „Endless Summer Vacation od Miley Cyrus mi tam skvěle sedlo. Poslechla jsem si teda i Slowthaie, kterej mě hodně překvapil,“ říká o nedávno vydaných albech. Počítadla světových hitparád (resp. těch amerických) tentokrát, i když ne poprvé, vyšvihla Morgana Wallena. Annabellin a Filipův oblíbený mullet je zpátky!

1. březen 2023 38:01

Harmonie v hudební selekci plné dissů i umírání v čele s Halsey, Weekndem a PinkPantheress

No. 1 na tuzemských žebříčcích spolu sdílí Viktor Sheen s Calinem a lze očekávat, že tomu tak ještě nějakou dobu bude. Annabelle s Filipem tušili, že kartami zamíchá Ektorovo nové album (vycítili to svými detektory, chichi), nicméně došlo k tomu jen částečně. V USA dál boduje Miley Cyrus s hitem Flowers, na paty jí každopádně šlapou SZA, Shakira nebo PinkPantheress. Poslední zmíněné (TikTokem proslavené) hudebnici, se moderátoři Velkých čísel věnovali zevrubněji.

18. leden 2023 39:40

Rozohněné konverzace na vrcholu hitparád? Žebříčkové sousedky SZA a Taylor Swift prý beef nemají

Na americkém singlovém žebříčku jsou si tak blízko, že si mohou povídat. Americké zpěvačky SZA a Taylor Swift mají za sebou vydání výrazných desek, SOS i Midnights se daří velmi dobře i v nově načatém roce 2023. Věrní fanoušci jedné či druhé ale debatovali nad tím, zda mezi nimi nepanuje toxická nálada. Prý nakonec ne! Taylor vyjádřila své popové souputnici podporu a dodala, že její album SOS poslouchá nonstop. Platí to stejné i pro Annabelle a Filipa?

23. prosinec 2022 43:09

Vánoční písničky jsem se bála, vyhnout se klišé je těžký, říká Ewa Farna ke svému No. 1 hitu

Velký čísla v obležení vánočních fláků! Annabelle a Filipa svou návštěvou poctila (i přes svůj nabitý rozvrh) polsko-česká zpěvačka, songwriterka, producentka a spoluautorka jednoho z největších vánočních hitů u nás Ewa Farna. „Poslední týdny je teď moje písnička Vánoce na míru nejhranější song v českých rádiích a to se mi stalo fakt po letech,“ říká nadšeně o pět let staré písni, která ve vánoční selekci Velkých čísel samozřejmě nesměla chybět.

18. listopad 2022 37:51

Naše diskografie je nesourodé dobrodružství, říkají MYDY. Nové desce “V” dominují živé nástroje

Od vzniku pražské kapely MYDY uplynulo deset let (tehdy si ještě říkali Mydy Rabycad) a k výročí si teď, po nedávných personálních změnách, nadělili svou v pořadí pátou studiovou desku logicky nazvanou V. Do Velkých čísel za Annabelle a Filipem zavítali Žofie Dařbujánová a Nèro Scartch z MYDY, aby prozradili, proč mají za sebou zatím nejtěžší období kariéry nebo co jim pomohlo při hledání nového směřování.

10. listopad 2022 42:17

Umělá inteligence v hudebních žebříčcích? Pomohla Drakeovi a 21 Savage i The Beatles

Minulý díl Velkých čísel byl věnován Taylor Swift, která si se singlem Anti-Hero stále drží první místo jak v amerických, tak i v globálních hitparádách Billboard. Jak s žebříčkovými kartami zamíchá nová společná deska Drakea a 21 Savage, se teprve dozvíme, oba rappeři se každopádně rozhodli vydání alba Her Loss doprovodit kreativními deep fejky, za které si ovšem vysloužili i soudní žalobu.

3. listopad 2022 41:53

Když vás dělí od první příčky hitparády jen Taylor Swift, jste aktuálně jedenáctí

Proces přenahrávání všech starých alb musí být pro Taylor Swift náročný, aktuálně má ale venku novou desku Midnights a úspěchy spojené s jejím vydáním pravděpodobně přehluší úplně všechno. Už se tak stalo – jak v rámci objemu prodejů, tak i amerického singlového žebříčku, kde trhla úctyhodný rekord – jako první v historii svými songy zaplnila všech deset prvních pozic hitparády Billboard Hot 100.

20. říjen 2022 43:51

K-pop opět na vrcholu, verbálně pošlapané Grammy a Praha v klipu Imagine Dragons

Lo-fi hit Steva Lacyho nazvaný Bad Habit slaví neuvěřitelné úspěchy. Na první příčce amerického singlového žebříčku se drží již tři po sobě jdoucí týdny. Lacyho se navíc může týkat i další předávání cen Grammy – podobně jako Nicki Minaj nebo Latto. Nejen o těchto jménech si Annabelle s Filipem povídali v aktuálním dílu Velkých čísel, ve kterém řešili i neobjednaný comeback Blink-182, Prahou inspirované Imagine Dragons nebo nejdivnější track Lil Yachtyho.