Host Českého rozhlasu Ostrava
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Divadlo má velký dar a výhodu, která trvá už tisíc let, říká Jiří Nekvasil

Co dělalo Národní divadlo moravskoslezské o prázdninách a proč mají baletky a baleťáci kratší volno než ostatní? A proč je pro nadcházející sezónu důležitý Bedřich Smetana? Uslyšíte v rozhovoru s ředitelem NDM Jiřím Nekvasilem.

21:10

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před čtyřmi dny 20:33

Taneční pár organizuje mistrovství světa. Setkání s Dominikou Spisarovou a Václavem Uhrem

Taneční pár Dominika Spisarová a Václav Uher se věnuje tancům v latinsko amerických a karibských rytmech a učí je i děti a dospělé. Teď navíc organizují mistrovství světa.

Před týdnem 22:02

Kopřivnický rodák Kamil Mrva je jedním z nejuznávanějších současných architektů

Jeho návrhy jsou nepřehlédnutelné – například nová budova Fakulty umění Ostravské univerzity v centru Ostravy, kterou zájemcům na konci září i osobně přiblíží.

Před týdnem 20:53

Manu Chilaud je manažerem úspěšné firmy, ale taky člověkem, který se stará o lidi bez domova

Pochází z Francie, ale kvůli práci zapustil kořeny v Ostravě. Emmanuel Chilaud vede velký závod na výrobu cukrovinek, ale taky se stará o lidi bez domova. Každou neděli jim rozdává jídlo a taky přišel s nápadem zimních iglů, aby v zimě nemrzli. Rozhovor je o respektu k druhým lidem, o Francii i o Ostravě.

Před týdnem 21:14

Jan Vavřík pomáhá se životy dětí, které se ocitly mimo rodinu nebo úplně bez ní

Jan Vavřík pracuje v dětském domově a zná spoustu smutných dětských příběhů. A taky je jedním z oceňovaných bloggerů a autorem několika knih.

Před 2 týdny 21:28

Jana Plačková pomáhá lidem, kteří dříve žili na ulici. V Armádě spásy vede Domovy Přístav

Jana Plačková vede Domovy Přístav Armády spásy. Už 30 let pomáhá lidem, kteří dříve žili na ulici. Zavedeme vás za dveře zařízení, kde našli důstojnou střechu nad hlavou a kde se snaží porozumět jejich životním příběhům.

Před 2 týdny 21:06

Veronika Kracíková šije, vyrábí keramiku, ale také byla u restaurování mamutího klu

S Veronikou Kracíkovou nahlédneme do keramické dílny. Rozhovor je o hliněné kráse, ale i dalších vášních, jako je například šnorchlování.

Před 3 týdny 20:58

Nejen o tom, jak se vyučuje umění, s ředitelkou Janáčkovy konzervatoře Soňou Javůrkovou

Ostravská Janáčkova konzervatoř letos slaví 70 let. Za tu dobu odchovala množství umělců. Soňa Javůrková na konzervatoři studovala, učila a teď ji léta vede, takže s ní tráví většinu svého života.

Před 3 týdny 20:46

Někdy stačí pacienta jen pohladit, říká staniční sestra Dagmar Hanulíková

Dagmar Hanulíková si před více než padesáti lety vybrala svou profesní dráhu a je v ní doteď, deset let po odchodu do důchodu. Je šťastná ve své roli zdravotní sestry? A jak se její profese během uplynulého půlstoletí proměnila?

25. srpen 2023 21:35

S jiu-jitsu můžete začít ve čtyřech letech i v pětapadesáti, říká držitel černého pásu Robin Javorek

Robin Javorek se věnuje brazilskému jiu-jitsu. Je držitelem černého pásku, aktivním sportovcem, ale i trenérem celých rodin. V poslední době se také i prostřednictvím svého blogu zaměřuje na aktivity, které by měly přispět ke zdravému způsobu života.