Na pohovce Jožky Kubáníka
13. únor 2022

Poslechněte si podcast: Divadlo jsem začal hrát kvůli holkám, říká s úsměvem představitel Jana Wericha Jan Vápeník

Jan Vápeník, zlínský rodák a v současnosti herec Klicperova divadla v Hradci Králové. Přestože hraje Jana Wericha, osobně mu vůbec nepřijde, že jsou si podobní. A duch onoho moudrého klauna do něj údajně také nepřestoupil.

19:53

Na pohovce Jožky Kubáníka

Vydává: Český rozhlas

Povídání Jožky Kubáníka se zajímavými hosty na téma, které uvádí vlastním tematickým fejetonem.

Web

Včera 27:32

Tereza Novotná – herečka, která ve volném čase obnovuje turistické značky

V pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka, který byl tentokrát o mapách, byla hostem herečka Slováckého divadla Tereza Novotná. Ve svém volném čase totiž maluje turistické značky, abyste nezabloudili.

Před dvěma dny 31:45

Když jsou na menu vnitřnosti, tak jdu do toho, směje se autor gastromapy herec Lukáš Hejlík

Hostem pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka byl herec Lukáš Hejlík, který je divákům známý například ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, Ošklivka Katka, či Terapie. Lukáš je ale také vášnivým milovníkem dobrého jídla, píše o něm zajímavé texty a vytváří tak unikátní Gastromapu.

Před týdnem 20:47

Život je někdy pohodovej slow foxtrot, jindy je to velkej čardáš, říká tanečník Jan Onder

Hudba vyjadřuje to, co nelze říci, anebo o čem je nemožné mlčet. Slova francouzského spisovatele Victora Huga o kombinaci hudby a mlčení nápadně připomínají tanec. Co všechno se dá tancem sdělit v rozhovoru Jožky Kubáníka popisuje tanečník, choreograf, pedagog a muž mnoha dalších profesí Jan Onder.

Před týdnem 16:45

Helena Růžičková mi z lógru vyvěštila syna, vzpomíná Yvetta Blanarovičová

V rámci vzpomínkového vysílání na počest Heleny Růžičkové usedla na pohovku Jožky Kubáníka herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová .

Před 2 týdny 23:40

Fotky lidí uškvařených na hranicích je to nejhorší, co mám před očima, říká Anna Stránská

Hostem pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka byla předsedkyně spolku Memoria, který usiluje o důstojné využití nechvalně známé věznice v Uherském Hradišti, Anna Stránská.

Před 2 týdny 41:38

Už jako malý kluk jsem si hrála na Lucii, říká herečka Lucie Brychtová, která se narodila jako muž

Hostem pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka byla herečka a zpěvačka Lucie Brychtová. Ta se narodila jako Petr a v rozhovoru mimo jiné prozradila, jaké to bylo žít 34 let uvězněná v mužském těle.

Před 3 týdny 23:18

Když čtete, tak se učíte, aniž byste o tom věděli, říká korektorka Petra Kučerová

V pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka, ve kterém byla hlavním tématem čeština, samozřejmě nechyběla korektorka. Pozvání přijala Petra Kučerová, která už četla a opravovala stovky textů a ví, v čem my Češi nejčastěji chybujeme.

Před 3 týdny 29:21

Mám vysněné hosty, kteří bohužel do talk show nechodí, prozrazuje moderátor Honza Dědek

Hostem pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka byl moderátor a publicista Honza Dědek, který má vlastní talk show s názvem 7 pádů Honzy Dědka.

7. září 2022 26:55

Miloš Kopecký byl svůdník, ale mně nenadbíhal, říká Andrea Čunderlíková

Téměř čtyřicet filmů, přes deset seriálů, role v Bakalářích, účinkování v zábavných pořadech - to je bilance jedné z nejkrásnějších hereček své generace, která se však už herectví tolik nevěnuje, ale pořád na ni diváci vzpomínají.

31. srpen 2022 24:05

„Ve společnosti s Menšíkem jsem si říkala: ty nejsi nijak vtipná,” svěřuje se Iva Janžurová

Ačkoliv jedna z nejoblíbenějších českých hereček Iva Janžurová patří k těm, které dokáží zahrát vážné postavy, jakými byly třeba sestry v dramatu Morgiana, Krista v Kočáru do Vídně, či Štěpa v Petrolejových lampách, diváci ji obdivují především v jejich komediálních rolích.