Alex a host
13. duben 2023

Poslechněte si podcast: Divadelní zpracování Přeletu nad kukaččím hnízdem byla výzva, říká principálka Romana Goščíková

Herečka a ředitelka divadla Radka Brzobohatého Romana Goščíková se profesně ani osobně s hereckou legendou Radoslavem Brzobohatým setkat nestihla, ale je šťastná, že se jí podařilo získat jeho divadlo. „Myslím si, že jeho herecké a divadelní srdce by také plesalo.“

27:14

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Dnes 28:32

Záchranář Marek Dvořák: V létě jezdíme hlavně k motorkářům a k vodě. Lidi na sebe nedávají pozor

Marek Dvořák je záchranář a kromě toho je mezi lékaři tak trochu celebritou. Na Instagramu ho sleduje více než 200 tisíc lidí. „Nedělám nic jiného, než že informuju o své práci, kterou mám tak rád, a vždycky mě těší, když se lidé mými radami řídí a někomu pomůžou,“ říká v pořadu Alex a host.

Včera 28:01

Sára Saudková: Setkání s Janem Saudkem rozdalo karty a určilo, kudy se bude můj život ubírat

Sáru Saudkovou přivedl k fotografování Jan Saudek, byla jeho žačkou i partnerkou. Vrhla se také na psaní, jednu knihu dokonce napsala z pohledu muže. „Mnoho mužů se v knize Zpocená záda poznalo a měli strach, aby je tam nepoznalo okolí. Tím jsem si potvrdila, že je to dobře napsané,“ říká Sára Saudková.

Před dvěma dny 25:50

Míša Tomešová: Stydím se, když mám vystupovat sama za sebe. Raději se schovávám za role

Míša Tomešová hrála už v šesti letech a vydrželo jí to dodnes. Vidět ji můžete v seriálech, muzikálech i v roli moderátorky. Je také dvojnásobnou maminkou. „Kdyby se některý z mých synů chtěl věnovat herectví, tak ho samozřejmě podpořím,” říká v pořadu Alex a host.

Před třemi dny 26:27

Jiří Bubeníček: Čeští tanečníci se pořád zdokonalují. S bratrem jsme tančili do 40 let a konec

Jiří Bubeníček tančil na předních světových scénách ve Francii, USA, Japonsku nebo Velké Británii, působil dlouhá léta v Hamburské státní opeře a také v Semperově opeře v Drážďanech. Po ukončení aktivní taneční kariéry se věnuje choreografii a s tou letos přichází i do Českého Krumlova.

Před týdnem 23:43

Jacob Erftemeijer: Na hře Chlast jsme pracovali v týmu, ale spolu na pivu jsme nebyli ani jednou

V krimi seriálu Specialisté ztvárnil roli drsného kapitána Berana a osm let je jeho domovskou scénou Švandovo divadlo. Herec Jacob Erftemeijer se věnuje také malování a své kořeny má v Nizozemsku.

Před týdnem 25:59

Mezi Bali a Borneem mě přepadli piráti, byla to smůla, říká mořeplavec Jiří Denk

Jiří Denk jako první Čech obeplul Severní a Jižní Ameriku. Za sebou má také cestu kolem světa a na palubu bere i své děti. „Pobyt na lodi je v mých očích velmi zdravý, ze školky děti nosí akorát soplíky.“

Před týdnem 28:27

Je to nejsilnější příběh, jaký jsem kdy slyšela, říká Jana Adamcová o synovi drogového bosse

Řadu let moderovala sport na Nově, pak mnohé překvapila, když se stala mluvčí vlády Andreje Babiše. Rozruch ale vzbudila knihou o drogovém dealerovi Pablu Escobarovi.

Před týdnem 26:47

Jak na slzení nad cibulí? Sedněte si, prozrazuje moderátorka Babských rad Jarka Vykoupilová

Více než čtvrt století usedá za rádiový mikrofon a tvrdí, že ve své profesi zažívá doslova euforii. Naše kolegyně Jarka Rozsypalová Vykoupilová v Českém rozhlase Brno moderuje Apetýt i Babské rady, vydala dvě knihy a je nadšenou divadelnicí.

Před 2 týdny 27:01

Luboš Veselý: Kdyby se mi v životě stalo to, co v Kukačkách, nechal bych rozhodnutí na partnerce

Je jedním z nejobsazovanějších herců u nás. Zvládá film, seriál i divadlo a výčet jeho rolí je opravdu dlouhý. Nedávno jsme ho mohli vídat například v seriálu Kukačky coby dědu Rudolfa. Jeho partnerkou je herečka Bohdana Pavlíková.

Před 2 týdny 24:09

Daniela Špinar: Nikdy nebudu ženou, jsem transžena. A je mi nejlíp, jak mi kdy bylo

Daniela Špinar ještě jako muž sedm let vedla činohru Národního divadla. Na kontě má desítky divadelních her a řadu významných cen. Už rok prochází tranzicí, tedy změnou pohlaví.