• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Díky mrazivému počasí začaly některé skiareály v Krkonoších a v Orlických horách zasněžovat

Mrazivé teploty daly zelenou výrobě technického sněhu. Děla se rozjela hned v několika krkonošských skiareálech a také v Orlických horách. Kde konkrétně? To zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

02:18

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 03:13

Města a obce v kraji zatím neevidují nárůst počtu lidí, kteří by nemohli platit nájem nebo za služby

Lidí, kteří by městům a obcím dlužili na nájemném za užívání bytů a s tím spojené služby, zatím v Královéhradeckém kraji výrazně nepřibývá. Situace je podobná jako na jaře nebo v uplynulých letech. Na radnicích ale počítají s tím, že se to může změnit. Detaily zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.

Včera 01:52

Přibývá dětí, které potřebují někomu svěřit své problémy. Školních psychologů je ale nedostatek

Na českých školách chybí školní psychologové. Například v Hradci Králové má psychologa na plný úvazek jen jediná ze 17 základních škol. Například Národní pedagogický institut přitom upozorňuje, že dětí s problémy doma nebo v kolektivu vrstevníků je stále víc.

Včera 03:55

Jaké jsou plány nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky Dalibora Šafaříka?

Generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR, se sídlem v Hradci Králové, se stane Dalibor Šafařík. Do funkce ho vybral ministr zemědělství Zdeněk Nekula z KDU-ČSL. Dalibor Šafařík byl od letošního června ekonomickým ředitelem podniku, řadu let působil na Lesnické a dřevařské fakultě brněnské Mendelovy univerzity.

Před dvěma dny 02:56

Jedete do hor? Tak počítejte se zvýšeným počtem policejních kontrol ohledně zimní výbavy automobilů

Zima klepe na dveře a trutnovská policie navyšuje počet dopravních hlídek na silnicích. Zaměřují se hlavně na kontrolu povinné zimní výbavy na hlavních dopravních tazích vedoucích do Krkonoš. V terénu byla s jednou dopravní hlídkou i reportérka Kateřina Kohoutová.

Před dvěma dny 02:17

Pobyty na horách zdražily a přibylo rodičů, kteří dětem nemohou zaplatit školní lyžařský výcvik

V Česku přibylo rodičů, kteří svým dětem nedokáží zaplatit školní lyžařský výcvik. Shodují se na tom zástupci škol oslovených Českým rozhlasem. Někde pojede na hory výrazně méně dětí, jinde stavy doplní žáky z jiných tříd a jsou i školy, které pobyty zrušily úplně.

Před dvěma dny 02:30

Nový název pianina hradecké firmy Petrof navrhují kromě Čechů třeba i Brazilci, Japonci či Kanaďané

Téměř 13 tisíc návrhů na název nového pianina přišlo do hradecké firmy Petrof. Výrobce soutěž nazvanou Give me my name vyhlásil s cílem vzbudit u hudební veřejnosti zájem o nový nástroj. Autor vítězného návrhu získá pianino a s ním i umělecká škola, pro kterou se rozhodne.

Před třemi dny 03:36

VIDEO: Patnáctimetrový vánoční strom už nádherně svítí na Velkém náměstí v Hradci Králové

Slavnostní program při zahájení Adventu a rozsvícení vánočního stromu na Velkém náměstí v Hradci králové, ve kterém vystoupil dětský sbor Jitro a zpěvák Petr Kotvald, si nenechaly ujít tisíce lidí. Když Pavla Kindernayová na náměstí natáčela, říkala si, kdy naposledy viděla tolik lidí pohromadě.

Před třemi dny 02:13

Jestli se chcete nechat očkovat proti chřipce, neměli byste to odkládat. Na očkování je nejvyšší čas

Je nejvyšší čas na očkování proti chřipce. Upozorňují na to lékaři s tím, že chřipková epidemie může být letos mimořádně silná. Obvykle roste počet případů před Vánocemi a největší vlna epidemie bývá mezi lednem a březnem.

Před třemi dny 02:30

Vánoční výzdobu, zvyky a tradice poskytuje předvánoční prohlídka státního zámku v Náchodě

V muzeích, na hradech a zámcích začal Advent. Návštěvníci se nejčastěji můžou těšit na trhy, výstavy nebo speciální prohlídky v kostýmech. Prostory jsou vánočně vyzdobené a platí to i pro státní zámek v Náchodě. Náš reportér byl u toho, když vrcholily přípravy na adventní prohlídky.

Před třemi dny 02:03

Kritika sloučení profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a Náchoda do jednoho útvaru

Některé obce a dobrovolní hasiči na Rychnovsku se obávají postupného oslabení posádky profesionálních hasičů v Rychnově nad Kněžnou. Krajské ředitelství hasičského záchranného sboru totiž plánuje od nového roku sloučit útvary v Rychnově nad Kněžnou a Náchodě.