Chuťovky
Epizoda 4Před týdnem

Poslechněte si podcast: Digitalizace přijímaček konečně přinese potřebná data. Mohlo by to proměnit celý středoškolský systém

Ačkoliv ministr školství Mikuláš Bek (STAN) už představil řadu konkrétních změn v přijímacím řízení na střední školy a osmiletá gymnázia, jistota, že vše opravdu letos proběhne podle nových pravidel, chybí. Expert na obor školství a spoluzakladatel informačního centra o vzdělávání Eduin Tomáš Feřtek sice říká, že je tu velká snaha, aby se digitalizace podařila, bližší podobu ale zatím nikdo nezná. Jasno prý ve všem bude až za tři nebo čtyři měsíce. Podcastem provádí Eva Mikulecká.

10:26

Chuťovky

Vydává: Novinky.cz

Chuťovky jsou nový podcast Novinek.cz z politiky, ekonomiky a společnosti. Hosté Evy Mikulecké z řad odborníků glosují svižně a jasně podstatné dění. V sedmi minutách a s nadhledem o tématech, ve kterých se už neztratíte.

Web

Epizoda 5Včera 09:45

Boom fotovoltaiky na panelácích? Klíčem bude shoda vlastníků bytů

Fotovoltaika na každém sedmém paneláku nebo činžáku – takový boom by se měl podle odborníků odehrát v příštích letech. Ministerstvo životního prostředí tento týden k tomuto účelu opět rozjelo program Nová zelená úsporám. Řada bytových domů je tak už na soláry dobře připravena. Jak o takové investici vlastníci bytů uvažují? Vypadají „bytové schůze“ jako v komedii Jiřího Havelky Vlastníci? Rozebrala v podcastu Chuťovky Eva Mikulecká se sociologem Martinem Buchtíkem.

Epizoda 3Před 2 týdny 07:24

Politoložka Dvořáková: Obstrukce někdy smysl mají. Tyhle to ale nebyly

Hned po prázdninách zažila Poslanecká sněmovna další obstrukce opozice, a to při projednávání tzv. konsolidačního balíčku ve druhém čtení. Dominoval jim mnohahodinový a někdy i útočný projev lídra ANO Andreje Babiše. Na smysl takového řečnění i obstrukcí obecně se zeptala ve druhém díle nového podcastu Chuťovky (nejen) z ekonomiky a politiky moderátorka Eva Mikulecká.   

Epizoda 2Před 3 týdny 11:01

Filip Petrold: Rozumím váhání Hradu

Výtky prezidenta Petra Pavla k novele důchodového systému jsou minimálně v jedné části oprávněné, přiznává ekonom CERGE Institutu Filip Pertold. I když sám působí v expertním týmu ministra práce Mariana Jurečky, dodává, že parametry mimořádné valorizace, které Hrad kritizuje, s jejich týmem úředníci téměř neřešili. Na podrobnosti se ho zeptala hned v prvním díle nového podcastu Novinek Chuťovky moderátorka Eva Mikulecká. 

Epizoda 1Před 3 týdny 00:32

Upoutávka na nový politicko-ekonomický podcast Chuťovky