20. duben 2022

Poslechněte si podcast: Diana Šlajsnová Kvapilová – muzejní knihovnice: Třezalková šťáva nám pomůže přilákat milého

Kolo roku je jakýsi „pohanský kalendář“ a je symbolem cyklického opakování času. Naši předkové nerozdělovali rok na dvanáct uměle vytvořených měsíců, ale jejich vnímání času vycházelo z přírody a jejích cyklů. Naslouchali svému tělu, což už dneska neumíme. Důležitou roli v minulosti sehrály nejen bylinky, ale také stromy a tradice, přičemž řada z nich se dochovala v různých podobách až do současnosti. Nejen o svátcích jara, o bylinkách, ale i různých pověrách je dnešní Ponte reports.

22:18

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před čtyřmi dny 22:27

Veronika Dobiášová – badmintonistka: Míčky létají rychlostí až 490 km/h

Můj dnešní host hraje badminton již od 6 let a za 16 let aktivního hraní se podívala do různých koutů světa, zúčastnila se celé řady turnajů a mnoho z nich taky vyhrála. Nedávno se vrátila z Olympijského tréninkového centra v Holandsku. Jaké zázemí mají holandští i další světoví badmintonisté ve srovnání s těmi českými? Jak těžké je dostat se na Olympiádu, kam by se ráda nominovala i Veronika? Jak často trénuje a co je air badminton? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports. A přijďte 5. 7. Do Sport Centra v Mostě oslavit Světový den badmintonu

Před šesti dny 24:31

Adam Šmejkal – hudební pedagog: Mé pedagogické metody jsou asi příliš odvážné

Vyučuje v ZUŠ hru na kytaru, kterou sám vystudoval. V minulosti se snažil předat své divadelní zkušenosti a nadšení dětem v dramatickém kroužku, kde se ale shledal s nepochopením a jednoduše to vzdal. Alespoň prozatím. Založil Deus Pontem Galactic Universitat a své „studenty“ si pečlivě vybírá. Učí vše a je zastáncem učení se zpaměti. Vidět ho můžeme nejen na pódiu s kytarou, či při moderování, ale aktuálně také v divadelním představení s duchovní přesahem Nadiah. A nejen o tom si budeme povídat v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 18:44

Jan Skýpala – FK Baník Most - Souš: Náš fotbalový klub do ČFL rozhodně patří

Za dva roky fungování FK Baník Most – Souš ušli obrovský kus cesty nejen samotní fotbalisté, ale také celý realizační tým. Ne vždy to bylo jednoduché, svou daň si vybíral covid-19 i v tomto případě, ale fotbalisté FK Baník Most – Souš ukázali bojového ducha zaslouženě se radují z postupu do třetí nejvyšší fotbalové soutěže ČFL. S jakými ambicemi klub vstupuje do nové soutěže? Jak to vypadá s kádrem? Má ženský mostecký fotbal budoucnost, a jaký význam má přeshraniční spolupráce s Chemnitzer FC? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 20:32

Sváťa – Sváťovo dividlo: Já musím hrát pro děti, jinak chřadnu

Začalo to jako v pohádce, před 25 lety začali jen tak hrát pro své děti doma. Pak připravili pohádku pro děti, kam chodila dcerka do školky. Hráli na dvorku u baráku. A pak to začalo. Přichystali další pohádky, vyřezali loutky, dali dohromady scénu, kulisy a vyrazili do světa. Dnes je Sváťovo dividlo pojmem. Každé děcko ze severu Čech zná Sváťu. Jak vznikají nové pohádky? Kde najdeme Galerii marionet? A jakou funkci v dividlu má manželka Alenka? To se dozvíte v rozhovoru se Sváťou v Ponte Reports.

Před 2 týdny 18:54

Alena Polívková – Bridge Academy 714: Minecraft je obrovský fenomén

Bridge 714 je inovační a vzdělávací centrum, které myslí na malé i velké. A právě pro ty malé připravilo centrum velmi oblíbený kroužek Minecraft programování a nejen ten. Zajímavých kroužků tady najdeme nepřeberné množství, přičemž co se týče Minecraft programování, uspořádalo centrum na toto téma i letní příměstské tábory. Sledovat a především navštěvovat nejen kroužky, ale také workshopy, nebo různé sportovní či kulturní akce můžete v Bridge Academy 714 a více Vám o tom řekne můj dnešní host.

Před 2 týdny 18:38

Věra Kmoníčková – muzeum Zubrnice: U nás se natáčela třeba Dešťová víla

Někdo říká Zubrnicím skanzen, ale úplně správně je to Muzeum v přírodě. A opravdu, když přijedete, tak se vrátíte v čase. Najdete zde dva prohlídkové okruhy. Nádherné baráky, starou školu, kupecký krám a také funkční mlýn. Ale pozor, Zubrnice jsou živou vesnicí, stále se zde žije. A příroda? Té je tu víc než dost. Muzeum znáte z mnoha filmů či pohádek a hned vedle je krásná muzeální železnice, která je spojená s filmem Páni kluci. Kdy do Zubrnic přijet? Jaké akce nás tam čekají? Co vše zde uvidíte? Nejen to se dozvíte v rozhovoru s ředitelkou Muzea v přírodě v Zubrnicích Věrou Kmoníčkovou.

Před 2 týdny 16:49

Radoslava Knösche – Oskarshausen: Dětem se ani po celém dni u nás nechce domů

Oskarův svět nabízí spoustu zážitků a dobrodružství na ploše o více než 15 000 m2. Bláznivé továrny, Svět iluzí&klamů, poníci a mnoho dalších atrakcí na vás čeká uvnitř i venku nevšedního zábavního parku poblíž Drážďan. Tradiční i originální atrakce zabaví nejen vaše ratolesti, ale také vás. Pro pány je připraveno Pánské parkoviště a dámy si určitě rády dají něco dobrého na zub. Kdo vymýšlí jednotlivé atrakce? Najdeme po celý rok v zábavním parku stejná lákadla? Co nejvíce návštěvníky baví a na co se můžete těšit v létě? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 3 týdny 27:53

Vladimír Jeřábek – Roundhouse Gym Most: Je jednodušší shodit, než přibrat

Pohárovka 2022 je soutěž v benchpressu a mrtvém tahu, která se bude konat v sobotu 18. 6. 2022 na 1. náměstí v Mostě. Ředitel akce Vladimír Jeřábek i 2. ročník pojal charitativně a tentokrát půjde výtěžek na Ládíka z Mostu. Jako bývalý závodník v trojboji či strongman soutěžích ví, co stojí za přípravami na tyto soutěže a co všechno musí silní chlapi podstoupit a vydržet. Nedílnou součástí tvrdého tréninku je i jídelníček. A to taky není žádná sranda  Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 3 týdny 21:22

Petr Dekastello – Happening (nejen) za knihovnu: V Mostě máme architektonické skvosty

Již v roce 1989 spoluorganizoval první demonstraci na Mostecku. V současnosti neúnavně bojuje za záchranu mostecké knihovny a snaží se propagovat moderní architekturu nového Mostu. Ve středu 15. 6. pořádá v OC Central Most Happening (nejen) za knihovnu, který nabídne zajímavé přednášky s architekty, mezi nimi např. ing. arch.Václava Krejčího a následovat budou i diskuze s občany. Prostor bude zároveň pro živou hudbu, divadlo a pochopitelně také občerstvení. Více se dozvíte v dnešním Ponte reports.

9. červen 2022 12:25

Lukáš Bobysud – Vykvetlo: V červnu nám to vše krásně vykvetlo

Seznamte se s originálním nápadem. Mostecké rodinné květinářství Vykvetlo. Prodávají jen to, co na zahrádce vykvete. A není to jen luční kvítí. Samozřejmě v zimě toho moc nevykvete, ale od dubna do října si vyberete z mnoha druhů krásných květin. Vše pěstují ekologicky a květinu si musíte dopředu objednat. Kde Vykvetlo najdete? Jaké květiny pěstují? A dokážou uvázat i svatební kytice? To se dozvíte v rozhovoru s Lukášem Bobysudem v Ponte reports.