Loono
Epizoda 9419. leden 2022

Poslechněte si podcast: Dezinformace na internetu: "Nevěřme tomu, co o zdraví online čteme," říká medička Lucie Šteklová

V dnešním podcastu vystoupí školitelka, expertka na odborný obsah v Loono a studentka medicíny Lucie Šteklová. Společně se Štěpánkou Dostálovou si promluví klasicky o studiu medicíny a jeho nástrahách, ale věnovat se budou zejména dezinformacím o zdraví, které na internetu najdeme. 💻  Jelikož Lucka musí projít celou řadu zdrojů a zjistit, zda jsou pro Loono relevantní a spolehlivé, musela se v tomhle naučit "chodit". Na internetu je totiž masivní množství dezinformací, které se nevyhnou ani tématu zdraví - a to zejména teď, během pandemie. Lucka nám dá zaručené tipy na správnou práci s dezinformacemi a ještě nás k tomu pobaví svými příběhy z Loono. 🙌 Sleduj náš instagram @loonopodcast [https://www.instagram.com/loonopodcast/]. 

25:35

Loono

Vydává: Loono

Podcast o prevenci a inovacích v medicíně. Naše moderátorky a studentky medicíny Lenka a Kristýna si každý týden povídají s lékaři, studenty medicíny a technologickými nadšenci, kterým stejně jako nám leží na srdci lidské zdraví. Sledujte nás na instagramu @loonocz (https://www.instagram.com/loonocz) .

Web

Epizoda 12419. leden 2023 27:44

Kouření, alkohol a nadměrné množství soli v jídle může způsobit rakovinu žaludku, říká doc. MUDr. Štěpán Suchánek, Ph.D.

V dnešní epizodě se náš host pan doc. MUDr. Štěpán Suchánek, Ph.D. rozpovídal o faktorech rakoviny žaludku a následné prevenci. Do podrobna se také věnoval diagnostice i následnému léčení závažných onemocnění žaludku.

Epizoda 12312. leden 2023 43:46

Cvičení těla i mozku může být prevencí Alzheimerovy choroby, říká prof. MUDr. Jan Laczó, Ph.D.

V dnešní epizodě k nám hovořil pan prof. MUDr. Jan Laczó, Ph.D, který působí jako lékař v Kognitivním centru ve Fakultní nemocnici Motol. Zaobírá se diagnostikou a léčbou onemocnění, které způsobují postižení vyšších funkcí mozku, především Alzheimerovou nemocí. Témata byly: Je častější Alzheimerova choroba pro ženy nebo muže? A proč? Jaké jsou první příznaky, kterých si můžou blízcí všimnout? Jaké jsou projevy Alzheimerovy nemoci? Jaká je prevence?

Epizoda 12215. prosinec 2022 39:22

O relaxaci a stresu s psycholožkou a terapeutkou Natálií Meliš-Čuga

Jaké skupiny lidí mohou být ohroženi stresem? Jaké doplňky stravy bychom měli zvážit při nadměrném vystavování se stresu? Jaké jsou způsoby zbavování se stresu? V dnešní epizodě se budeme bavit o duševním zdraví a o tom, jak stres zvládat. Na konci epizody naše hostka, psycholožka a terapeutka Natália Meliš-Čuga, názorně ukáže dechové cvičení. To může pomoci uklidnit se a lépe dýchat. 💛Podpořte naši tvorbu na Darujme a zapojte se do naší mise. ➡️ Darujme https://www.darujme.cz/projekt/1200879 [https://www.darujme.cz/projekt/1200879] Sleduj nás na sociálních sítích: 📱 INSTAGRAM https://www.instagram.com/loonocz/ [https://www.instagram.com/loonocz/] 📱 Facebook https://www.facebook.com/loonocz [https://www.facebook.com/loonocz] 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@loonocz [https://www.tiktok.com/@loonocz]

Epizoda 1218. prosinec 2022 40:50

Těhotenská cukrovka aneb jíst ,,za dva" se v těhotenství nevyplácí.

Dnešní epizoda byla s paní MUDr. Kateřinou Anderlovou, Ph.D. a probírala se hlavně těhotenská cukrovka. Také se ale mluvilo o stravě a životosprávě v těhotenství a spoustě dalších tématech.

Epizoda 1201. prosinec 2022 38:12

Biologická léčba jako budoucnost v léčbě atopického ekzému. O jejich výhodách a nevýhodách s MUDr. Janou Čadovou

Dnešní díl byla naším hostem paní MUDr. Jana Čadová. Co je atopický pochod? Jak častý je v Česku atopický ekzém a u koho se vyskytuje nejčastěji?  Jak se atopický ekzém projevuje? Co nám může dopomoci k léčbě?

Epizoda 11924. listopad 2022 45:03

Běháním ke zdraví s RUNCZECH trenérem. Jaké jsou nejčastější chyby běžců?

Jak správně při běhu dýchat? Jak začít běhat jako začátečník? Jaká je správná běžecká technika? Jakou obuv si pro běh vybrat? Jaká je správná strava před během? Proč lidé začínají běhat, ale moc dlouho jim to nevydrží?

Epizoda 11817. listopad 2022 44:41

Když si nebudeme čistit zuby, tak o ně přijdeme, říká Mgr. Markéta Marušanová

Proč běžné bělící pasty nemůžou nikdy fungovat? Co je dentální hygiena? Jak si správně čistit zuby? Přispěje nám pojišťovna na návštěvu dentální hygienistky? V dnešním podcastu hovoří Mgr. Markéta Marušanová o dentální hygieně a správné péči o zuby.

Epizoda 11710. listopad 2022 41:37

O rakovině prsu, kterou Anna Julie Slováčková porazila díky prevenci a její bojovnosti.

Jak reagovala Anička Slováčková na zprávu, že onemocněla rakovinou prsu? A jak rakovinu porazila? Co by po své zkušenosti vzkázala ostatním?  V dnešním podcastu hovoří Anna Julie Slováčková - zpěvačka, herečka, ambasadorka aplikace Preventivka a také žena, která porazila rakovinu prsu.

Epizoda 1163. listopad 2022 32:10

Chřipka se projevuje náhlým onemocněním, takže tvrzení "leze na mě chřipka" je nesmysl. Říká pan MUDr. Vojtěch Mucha.

Jaké jsou projevy chřipky? Jaká je inkubační doba chřipky? Jaký je rozdíl mezi chřipkou a COVID-19? Jak dlouho je člověk nevýkonný po onemocnění chřipkou? Jak dlouho je člověk infekční? V dnešním podcastu hovoří pan MUDr. Vojtěch Mucha ze sdružení Mladých praktiků o chřipce. 

Epizoda 11527. říjen 2022 37:58

Letošní rok pocítí chřipku daleko více lidí, a proto je dobré se proti ní naočkovat, říká pan doc. MUDr. Ondřej Beran, Ph.D.

Můžeme se naočkovat proti chřipce a COVID-19 zároveň? Proč se chřipka vyskytuje na podzim a v zimě? Kdo by se měl očkovat proti chřipce? V jaké části roku se očkuje proti chřipce? 👉🏻 V dnešní speciální epizodě se Lenka Kadlecová ptala pana doc. MUDr. Ondřeje Berana, Ph.D. na otázky ohledně očkování proti chřipce.   💛Podpořte naši tvorbu na Darujme a zapojte se do naší mise. I díky vám můžeme prevencí zachránit další životy. ➡️ Darujme https://www.darujme.cz/projekt/1200879 [https://www.darujme.cz/projekt/1200879]