Zprávy pro Liberecký kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Dětské gangy v Jablonci: Soud už řešil 19 případů kriminality nezletilých

Jablonecká radnice pokračuje v krocích, jak zamezit kriminalitě problémové mládeže. Během roku 2023 se ve městě objevily případy, kdy skupinky mladistvých a dětí podle svědků napadaly své vrstevníky, útoky si i natáčely.

03:20

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 01:52

Rozšíření nočních spojů i zdvojené linky. Novinky s prosincovou změnou jízdních řádů

V celém Česku začnou v neděli 10. prosince 2023 platit upravené jízdní řády. V Libereckém kraji se dotknou vlakových i autobusových spojů.

Včera 02:33

Kvůli možným sesuvům půdy v okolí dolu Turów dostanou vybrané domy na českém území speciální čidla

Pokles hladiny spodní vody, zvýšená prašnost a hlučnost. To jsou nejznámější negativní vlivy těžby v polském dole Turów na sousední české území. Těžba hnědého uhlí ale může narušit i okolní terén.

Před dvěma dny 01:04

Město Liberec přijímá připomínky ke studii rozvoje Papírového náměstí do 3. ledna 2024

Připomínky ke studii územního rozvoje lokality může podávat veřejnost nebo majitelé nemovitostí na Papírovém náměstí.

Před třemi dny 04:56

Veterináři v kraji zaznamenali zatím 56 divokých prasat nakažených africkým morem

První případ nákazy zachytili veterináři 1. prosince 2022 u Jindřichovic pod Smrkem ve Frýdlantském výběžku, zatím poslední u zvířete uloveného 7. listopadu 2023 v katastru Frýdlantu.

Před třemi dny 02:10

Novorenesanční obřadní síň frýdlantské radnice rozzáří obnovená historická výmalba

Jednou z dominant Frýdlantu je novorenesanční radnice z roku 1896 postavená podle projektu vídeňského architekta Franze Neumanna, který navrhl i radnici v Liberci. Nepřekvapí proto, že obě budovy mají podobnou výmalbu. Nástěnné malby v obřadní síni ve Frýdlantu už ale byly v havarijním stavu.

Před čtyřmi dny 01:57

Policisté v Jablonci nad Nisou mají dva nové drony, pomůžou například v pátrání po pohřešovaných

Drony mohou policisté využívat také pro sledování dopravy, nebo potyčky při sportovních zápasech. Jeden z nich má i termokameru. Koupila je jablonecká radnice.

Před pěti dny 03:07

Je to jak z pohádky, pochvalují si běžkaři sněhové podmínky v Jizerských horách

Mnohem dřív než jindy začala sezona zimních sportů. Jsou na to ideální podmínky - sněhu je dost po celém Česku. Od začátku víkendu proto do hor vyráží davy lidí. A to jak na první otevřené sjezdovky, tak na běžkařské trasy. V Jizerských horách natáčel náš reportér.

Před šesti dny 02:06

Liberecká zoo chová už 17 druhů exotických žab. Nově i modrou variantu pralesničky batikové

Liberecká zoo má v expozici tropů další žabí přírůstek. Tentokrát nejde o nový druh, ale o další barevnou formu pralesničky batikové. Tyto žáby se v přírodě pyšní velkou škálou barev, které se liší podle místa jejich výskytu.

Před šesti dny 00:49

Kvůli sněhu byly odloženy fotbalové zápasy Jablonce s Teplicemi a Bohemians s Libercem

Ligové duely fotbalových klubů Jablonce a Teplic a Bohemians a Liberce se neuskuteční. Oba zápasy byly plánované na sobotu 2. prosince, kvůli vytrvalému sněžení je ale pořadatelé odložili na neurčito.

Před týdnem 02:31

Peer projekt se osvědčil, Jablonec dá diakonii na dohled nad mladistvými v ulicích další peníze

Peeřií v Jablonci nad Nisou dohlížejí na skupinky mladých lidí nebo dětí. Město s tím přišlo v reakci na několik případů, kdy mladí násilníci na své vrstevníky útočili.