Zprávy ze Severu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Děti v teplické škole čeká pololetní vysvědčení. Pro některé žáky z Ukrajiny to bude první české

Školy uzavírají pololetní klasifikaci, v úterý 31. ledna rozdají vysvědčení. Pro některé ukrajinské školáky to bude vůbec první souhrnné hodnocení v české škole. Kolem 45 dětí válečných uprchlíků chodí třeba do Základní školy Koperníkova v Teplicích.

01:57

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Včera 00:29

Ústecký krajský úřad chystá nové stanovení aktivní zóny záplavových území kolem Labe

Nová nařízení podle kritiků zásadně omezí život lidí v okolí řeky.

Před dvěma dny 02:00

Rekonstrukce tramvajové trati mezi Mostem a Litvínovem finišuje

Dva roky trvala rekonstrukce části tramvajové tratě mezi Mostem a Litvínovem. Cestující museli používat náhradní autobusy. Původně se měly tramvaje vrátit na koleje už loni v lednu. Práce ale zkomplikoval stav mostů na trati. Bylo třeba je zbourat a postavit nové.

Před dvěma dny 02:07

Po opravě zůstane z ústeckého Benešova mostu původní pouze mostní oblouk

Během jara chce kraj začít vybírat firmu, která opraví Benešův most v Ústí nad Labem. Důležitá spojnice přes Labe je ve velmi špatném stavu a hejtmanství chystá několik let generální opravu. Ta začne zřejmě až příští rok, a to výstavbou provizorní lávky. Teprve pak začnou dělníci s opravou vlastního mostu. Z něj zbyde prakticky jen známý oblouk.

Před dvěma dny 02:07

Nadpoloviční většina obyvatel Počapel na Litoměřicku souhlasí s další těžbou štěrkopísku

Obyvatelé Počapel u Terezína v anketě souhlasili s plánovanou těžbou štěrkopísku. Z celkového počtu 101 hlasujících jich 53 bylo pro těžbu. Proti další těžbě v jejich sousedství pak bylo 48 lidí.

Před třemi dny 00:39

Seniorka z Děčína neuspěla s žalobou na Krajskou zdravotní, požadovala odškodné za duševní újmu

Okresní soud v Děčíně zamítl žalobu 76leté ženy v případu náhrady duševní újmy. Žena tvrdí, že se 80. letech 20. století v děčínské nemocnici obchodovalo s novorozenci.

Před třemi dny 01:47

Úštěk se zbavuje dluhů po předchozím vedení města. Dokončuje i rekonstrukci tamní základní školy

Městu Úštěk na Litoměřicku se daří řešit finanční problémy, které mělo zdědit po předchozím vedení. Jen 30 milionů dlužilo město věřitelům a firmám, které provádějí rekonstrukce obecních budov. Některé práce proto radnice zrušila nebo pozastavila. Na čas nepracovali ani dělníci na rekonstrukci školní budovy. Aby společnost smluvené opravy dokončila, muselo si město vzít mnohamilionový úvěr. Děti by se do školy mohly vrátit koncem února.

Před třemi dny 00:32

Soud zamítl návrh vedení Nexenu u Žatce na předběžné opatření, které by zabránilo stávce

Výroba pneumatik v továrně Nexen Tire u Žatce už třetí den stojí. Část zaměstnanců stávkuje za zvýšení mezd a příplatků. Cílem je uzavřít kolektivní smlouvu.

Před třemi dny 02:20

Ústecký krajský úřad dostal stovky připomínek k navrženým koridorům budoucí rychlodráhy do Drážďan

Ústecký krajský úřad eviduje přes 600 připomínek ke změně územních zásad pro trasu rychlodráhy. Občané, obce a města mohli zasílat k návrhu změny zásad územního rozvoje své názory do 31. ledna.

Před čtyřmi dny 02:38

Chystaná spalovna v Chomutově musí projít celým posouzením vlivu na životní prostředí

Zamýšlená spalovna v Chomutově musí projít celým posouzením vlivu na životní prostředí. Po výsledku zjišťovacího řízení o tom rozhodlo ministerstvo životního prostředí. Podle dokumentace má spalování odpadu nahradit v chomutovské teplárně Achterm pálení hnědého uhlí.

Před čtyřmi dny 01:56

Soud v Děčíně by měl rozhodnout v kauze rekonstrukce Podmokel. Obvinění jsou tři lidé a jedna firma

Děčínský okresní soud by měl vynést rozsudek v kauze pochybné rekonstrukce části historické čtvrti Podmokly. Obvinění jsou v ní tři lidé a jedna firma. A právě firma Strabag, která se na stavebních pracích podílela, přiznala minulý týden svou vinu na nekvalitně odvedené práci v první etapě celkové revitalizace levobřežního centra a uzavřela se státním zástupcem dohodu o vině a trestu.