Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 7118. březen 2022

Poslechněte si podcast: Detaily z posudku o Čapím hnízdě: Znalec píše o nápadných shodách podpisů

Článek Radka Nohla: Kdo podepsal listinu o nabytí akcií společnosti Farma Čapí hnízdo? Přinášíme doslovné závěry soudního znalce, který dostal za úkol na tuto otázku odpovědět.

08:41

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 719Včera 04:46

Josef Klíma: Vezměte si dovolenou, soudci…

Komentář Josefa Klímy. Vezměte si dovolenou, soudci… protože až do března za vás bude soudit pan prezident.

Epizoda 717Včera 09:19

Nahradit ruský plyn se zatím nepodařilo. Ale díky LNG k tomu Evropa spěje

Článek Sofie Krýžové. Kapacita evropských LNG terminálů zatím nedosahuje takového objemu, jaký by mohl nahradit ruský plyn. Kontinent však loni navýšil import i skladovací kapacity zkapalněného zemního plynu jako nikdy předtím. A pokračuje v tom dál.

Epizoda 717Včera 13:02

Srbská hra na obě strany. Západ musí Balkán hlídat, jinak má válku za dveřmi

Analýza Terezy Ulrychové. Lavírování Aleksandara Vučiće mezi EU a Ruskem by se mohlo blížit ke konci. Přesto se Západ musí mít na pozoru. Pokud by se mezinárodní síly z Balkánu stáhly, nikdo nezaručí, že tam nevypukne válka.

Epizoda 717Včera 06:38

Zemana bude vyslýchat BIS. Zjišťuje, kdo mu vyzradil odposlechy Nejedlého

Článek Lukáše Valáška a Adély Jelínkové. Inspekce kontrarozvědky pátrá po tom, kdo Miloši Zemanovi vynesl informaci, že BIS odposlouchávala poradce prezidenta Martina Nejedlého. Ten má dlouhodobě blízké vazby na Rusko.

Epizoda 716Před dvěma dny 05:07

Zajistil by nápad Andreje Babiše na zestátnění ČEZ levnou elektřinu? Ne

Komentář Radima Dohnala, občanského akcionáře ČEZ. Jedním z nápadů, jak zajistit levnější elektřinu pro domácnosti a průmysl v ČR je myšlenka Andreje Babiše zestátnit ČEZ. Pojďme si projít v čem je tento nápad neefektivní, nereálný a pozdní.

Epizoda 714Před dvěma dny 08:01

Na Telegramu, kde se šířilo lživé video s Pavlem, má podporu Babiš

Článek Kristiny Cirokové. Na českých a slovenských účtech chatovací aplikace Telegram má z prezidentských kandidátů podporu Andrej Babiš. Právě na této platformě se o víkendu začalo šířit manipulativně sestříhané video s generálem Petrem Pavlem.

Epizoda 714Před dvěma dny 17:15

Česko sní o nových velkých reaktorech. Jaderný boom ale brzdí vývoj u sousedů

Analýza Zuzany Kubátové. Ministerstvo průmyslu chystá státní energetickou koncepci, která určí směr do roku 2050. Je jisté, že posílí role jaderné energetiky. Otázka ale je, kolik nových velkých bloků země potřebuje. A kolik si jich může dovolit.

Epizoda 714Před dvěma dny 06:12

Sokové Asad a Erdogan si možná padnou do náruče. Ruský sen přiživují volby

Článek Milana Rokose. Hlavním iniciátorem a zprostředkovatelem jednání mezi Tureckem a Sýrií je Rusko. Cílem je uspořádat prezidentský summit, na němž by se po letech, kdy spolu fakticky válčí, sešli Bašár Asad a Recep Tayyip Erdogan.

Epizoda 715Před dvěma dny 04:11

Babiš ještě může vyhrát. Jeho šance leží na sídlištích

Článek Petra Holuba. Andrej Babiš porazí Petra Pavla, pokud dokáže přitáhnout klíčovou skupinu voličů. Najdou se hlavně ve velkých městech.

Epizoda 713Před třemi dny 04:45

Mynář vyplatil odsouzenému správci z Lán na platu a odměnách 10,8 milionu

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Ředitel Lesní správy Lány měl příjmy, které s bonusy převýšily ty poslanecké. Kancléř Mynář ho rekordně odměnil i loni, přestože Miloše Baláka soudy dvakrát uznaly vinným z toho, že manipuloval zakázky a připravil Hrad o miliony.