KOLO na KOLO
22. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Deset nejvýznamnějších událostí první poloviny sezony F1

A kdo bude šampionem?! Máme za sebou 11 velkých cen, tedy polovinu sezony. Nejenže rychle utekly, a hodně se toho v nich odehrálo. Ale také se toho hodně moc stalo v samotném světe formule 1, ať už na závodní dráze, nebo mimo ni. Chopili jsme se náročného úkkolu a ve speciální epizodě podcastu Kolo na Kolo jsme vybrali deset nejvýznamnějších příběhů. Komentátoři Tomáš Richtr a Jiří Košta o nich vypráví tak, že pokud jste formuli 1 letos do této chvíle nesledovali, dostanete se hodně rychle do obrazu. A nakonec rozbereme to nejdůležitější: kdo bude mistrem světa a proč?

01:00:37

KOLO na KOLO

Vydává: O formulích a závodech už 25 let

Podcast Kolo na Kolo! Komentátor formule 1 Tomáš Richtr se svými kolegy a hosty o všem důležitém, co se ve světě F1 právě děje. Speciálním pořadem je "InstaPokec" po skončení velké ceny F1

Web

Před pěti dny 38:34

Bonus: od Jackieho Stewarta až po dnešní Red Bull

Mimořádně zveřejňujeme bonusovou část podcastu pro předplatitele multimagu KOLO na KOLO (dostupné na herohero.co/kolonakolo). V ní rozebíráme okolnosti, za kterých se Sergio Pérez vracel do závodu po více než skoro třičtvrtěhodině. Jaké zajímavé okolnosti vedly k tomu, že už v pátek se Red Bull nachytal ve strategické volbě pneumatik pro zbytek víkendu. (Ne, že by mu to nějak ublížilo.) Povyprávíme o okolnostech, ve kterých správně neměl Logan Sargeant do Velké ceny Japonska vůbec startovat! A na konec: výlet do historie Red Bullu do časů Jaguaru a Stewarta.

Před týdnem 37:27

InstaPokec z Japonska: Napětí mezi týmovými kolegy

75 let po založení Honda Motor Company získal Max Verstappen (nejen pro Hondu) titul mistra světa v Poháru konstruktérů. Na dráze, která vznikla jako testovací trať Hondy. Jak symbolické. Stalo se tak v závodě, který Red Bullu Maxe Verstappena přinesl jen malé problémy, ale byl katastrofou pro kolegu Sergia Péreze. Byl to závod, který přinesl vzrušující bitvy kolegů nejen v McLarenu, ale i v Alpinu a hlavně v Mercedesu. Poodhalíme, jaký hlavní faktor diktoval strategické volby a proč se kvůli tomu trápil nejen Mercedes, ale také Ferrari. V bonusové části podcastu pro předplatitele multimagu KOLO na KOLO (dostupné na herohero.co/kolonakolo) rozebíráme okolnosti, za kterých se Sergio Pérez vracel do závodu po více než skoro třičtvrtěhodině. Jaké zajímavé okolnosti vedly k tomu, že už v pátek se Red Bull nachytal ve strategické volbě pneumatik pro zbytek víkendu. (Ne, že by mu to nějak ublížilo.) Povyprávíme o okolnostech, ve kterých správně neměl Logan Sargeant do Velké ceny Japonska vůbec startovat! A na konec: výlet do historie Red Bullu do časů Jaguaru a Stewarta.

Před 2 týdny 35:20

InstaPokec ze Singapuru: Jak mohl Red Bull nakonec přeci jen vyhrát?

Red Bull nakonec celkem překvapivě nebyl úplně bez šance na to vyhrát Velkou cenu Singapuru. Ale nakonec se po 12 měsících z vítězství raduje Ferrari! Nejzasvěcenější podcast F1 z Velké ceny Singapuru v superlativech chválí taktický přístup Ferrari k závodu, a to navzdory tomu, že zcela obětovalo svou hlavní (?) hvězdu, Charlese Leclerca. Věřili byste tomu, že Red Bull nebyl tak úplně bez šancí na vítězství? Pojďme rozebrat jejich strategické uvažování a také smůlu. V prémiové části pro předplatitele multimagu KOLO na KOLO na herohero.co/kolonakolo vysvětlujeme, kdy se začalo ve Ferrari dařit více Sainzovi než Leclercovi, rozebíráme Sainzovu šikovnost, která v současné době předčí celé strategické oddělení. A odhalujeme, proč v Japonsku bude Red Bull stejně tak rychlý, jako byl před Singapurem. a na konec: Kdy vyhraje McLaren?

6. září 2023 33:39

InstaPokec z Monzy: Jakou mělo Ferrari šanci na Monze vyhrát?

Tentokrát se musel na své rekordní desáté vítězství v řadě Max Verstappen a Red Bull trochu (víc) nadřít. A byla z toho parádní velká cena. Co rozhodlo o tom, že byl Red Bull rychlejším autem navzdory vítězství v kvalifikaci o den dříve? Existovaly šance, že by Ferrari vyhrálo i závod a jaké technické prvky o tom rozhodly? Rozebíráme infarktovou bitvu obou pilotů a řešíme, jaký přístup je ten správný: režírovat, nebo nerežírovat? V bonusové části podcastu pro předplatitele multimagu KOLO na KOLO komentujeme netypickou Verstappenovu nervozitu a také to, jak moc irelevantní a vhodné pro wikipedii, kterou nikdo nečte, nakonec opravdu jsou rekordní statistiky. V bonusové části také nabízíme exkluzivní informaci o tom, jak strategii závodu mohl ovlivnit rozdíl jen několika stupňů Celsia a zákulisní zajímavost o technických komplikacích během čekání na odložený start závodu.

28. srpen 2023 33:35

InstaPokec ze Zandvoortu: Informace, odvaha, opatrnost, umění

Dvě přeháňky na nizozemském okruhu Zandvoort procvičily týmy formule 1 v umění získávat informace, posuzovat je a na základě nich činit rozhodnutí a spolehát na své piloty, mezi kterými jsou ti nejlepší, dobří, a třeba ne tak dobří. To je InstaPokec KOLO na KOLO z Nizozemska. Jeho druhou bonusovou část najdete na herohero.co/kolonakolo - místo nového MultiMagu KOLO na KOLO, na kterém najdete zdaleka nejen audio podcasty, ale mnohem, mnohem víc...

31. červenec 2023 40:16

InstaPokec z Belgie: Luštění opravdových výkonů za Verstappenovými rozmary

Proč trvalo až 17 kol, než se Verstappen dostal do čela závodu? Jak moc je Verstappenova touha posouvat hranice nebezpečná pro dosažení mimořádného cíle? Proč bylo Ferrari lepší než Mercedes? Jaké jsou důvody pro to, že není nutné věšet hlavu nad výkonem McLarenu. A nakonec bonus: Chtějí sportovní komisaři přihlížet k odlišné intenzitě následků stejného prohřešku, nebo ne? Je tu InstaPokec z belgického Spa-Francorchamps.

24. červenec 2023 58:17

InstaPokec z Budapešti: Čekání na první nevítězství Red Bullu

Jak moc se Red Bull zabývá myšlenkou, že teď opravdu chce vyhrát všechny velké ceny letošní sezony? A proč by bylo divné, kdyby tomu tak nebylo?! Okolnosti, které rozhodli nejen bitvu mezi Mercedesem a McLarenem, ale také proč Oscar Piastri opět přišel o stupně vítězů. A jako bonus exkluzivní a skoro neuvěřitelný příběh, který stál za vznikem video příspěvku pro Studio F1 Sport2 s traťovým maršálem na Hungaroringu.

12. červenec 2023 32:36

Popravy Red Bullu

Svět formule 1 si Red Bull bude pamatovat především pro to, že mu dal nezapomenutelné hvězdy Sebastiana Vettela a Maxe Verstappena. Bez obětí to ale nebylo. Akademie, kterou Red Bull vybudoval, přinesla spoustu, spoustu obětí. Nejnovější epizoda podcastu Kolo na Kolo je poctou právě jim.

10. červenec 2023 43:08

InstaPokec ze Silverstonu: Proč se to za dominantním Verstappenem tak míchá?

Seznam dvaceti položek v cíli každé letošní velké ceny má jen jednu jistotu: prvního Maxe Verstappena. I pro něj je velkým překvapením to, co se děje za ním. McLaren zazářil, ale nabízíme důvody, proč je nutné počkat, zda je to záře vzestupná a hlavně trvalá. Mercedes je ale jeho výkony frustrován, a dobře na tom nejsou ani u Ferrari či týmu Aston Martin. A nechybí ani rozbor nejsilnějších spekulací kolem jezdecké sestavy AlphaTauri. Prostě nejnovější InstaPokec podcastu Kolo na Kolo.

3. červenec 2023 51:08

InstaPokec z Rakouska: Co se dělo za bílými čarami. A i na ně máme řešení

F1 víkend v Rakousku toho přinesl tolik, že aby se v tom člověk vyznal, potřebuje podcast Kolo na Kolo! Odhazujeme slupku kontroverzí kolem bílých čar a přibližujeme, že ačkoli se to díky (kvůli?) Red Bullu a Verstappenovi jeví nezajímavé, naopak je to formule 1 ve své podstatě. Z víkendu F1 v Rakousku přinášíme věci v souvislostech a také ze zákulisí! Vyhlásili jsme termín sázek (a vysvětlili o čem) a samozřejmě nabídli řešení na tu 'pakárnu' s milionem trestů na Red Bull Ringu ;)