Epizoda 7428. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Deprese: Tendence věnovat se negativnímu v nás zůstala od dob, kdy člověk bojoval o přežití, říká prof. MUDr. Lucie B. Motlová, PhD.

Deprese je jednou z poruch nálad. Je jedním z nejčastějších duševních onemocnění vůbec - ve světě trpí depresivním syndromem asi 50 milionů lidí. Právě proto budeme dnešní díl věnovat depresi a vzniku depresivních poruch u člověka, povídat si o tom bude Michaela Kríková s uznávanou psychiatričkou, prof. MUDr. Lucií B. Motlovou, PhD. Co depresi může vyvolat a jak s ní pracovat a léčit ji? A jak jí vlastně rozeznáme od smutku, který je nedílnou součástí našeho života? Ponoř se do dnešního podcastu, který ti zase o trochu víc pomůže vzdělávat se v oblasti duševního zdraví. Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.  Sleduj náš instagram @loonopodcast [https://www.instagram.com/loonopodcast/]. 

55:58

Loono

Vydává: Loono

Podcast o prevenci a inovacích v medicíně. Naše moderátorky a studentky medicíny Michaela a Štěpánka si každý týden povídají s lékaři, studenty medicíny a technologickými nadšenci, kterým stejně jako nám leží na srdci lidské zdraví. Sledujte nás na instagramu @loonopodcast (https://www.instagram.com/loonopodcast/) .

Web

Epizoda 109Před 2 týdny 26:42

Špinavé práce jsem se bála, ale bezdomovci si chtějí hlavně popovídat | Medics of Loono s Emou Neslušanovou

V dnešním podcastu si Michaela Kríková povídá s naší školitelkou Emou Neslušanovou o jejím působení v Loono, strachu z přednášení, studiu medicíny a také například pomáhání bezdomovcům v rámci iniciativy Medici na ulici. Co Loono Emě přineslo a jaké zábavné zážitky jí na stáncích potkaly? Poslouchej v dnešním Loono podcastu. 

Epizoda 108Před 3 týdny 37:08

Vegetariánství a veganství: je to zdravé a jak na výživu dětí?

Vegetariánství a veganství - fenomén posledních desítek let, který může nejen zlepšit pocit viny ze zabíjení nevinných stvoření, ale i pomoct planetě. Co ale říkají studie o vlivu vegetariánství a veganství na zdraví člověka? Jaké vitamíny je třeba doplňovat a jak správně na to? Jsou vegetariáni a vegani nemocnější? A jak se postavit k výživě u dětí? V dnešním podcastu si o těchto tématech promluví Štěpánka Dostálová s nutriční epidemiložkou MUDr. Eliškou Selinger.

Epizoda 1077. červenec 2022 45:18

Co je to "jíst zdravě" s nutriční epidemiložkou MUDr. Eliškou Salinger

V populaci se nám rozšiřuje epidemie obezity a lidé umírají na celou řadu civilizačních chorob. Přitom je na tyto problémy jednoduché řešení - zdravá strava.  Jak správně vyživit naše tělo? V podcastu na tuto otázku dostaneme jednoduchý návod, jak si "zdravý talíř" sestavit. Štěpánka Dostálová se společně s nutriční epidemiložkou MUDr. Eliškou Salinger rozebere jednotlivé složky stravy a vyvrátí několik mýtů, např. o doplňcích stravy a vitamínu D.  Jak si najít cestu k zdravé stravě? Je bílá mouka opravdu takové tabu? V čem se skrývá nebezpečí smoothies? A jaké jsou v moderní budoucí společnosti možnosti zastavení epidemie obezity? To vše a mnohem víc se dozvíš v novém podcastu! 

Epizoda 10623. červen 2022 39:50

Jsou lékařské fakulty bezohledné? O studiu medicíny a stresu

Nestíhám. Jsem ve stresu. Mám depku. Jsem na dně. Věty, které medici používají možná častěji, než by se mělo. Na problematiku stresu mezi mediky se zaměřili Barbora Mechúrová a Martin Palička ve svém průzkumu Čeští medici v (ne)pohodě 2021. Právě o něm si dnes s nimi bude povídat medička a moderátorka podcastu Štěpánka Dostálová. Výsledky průzkumu: https://www.pomedine.cz/cesti-medici-v-nepohode-2021/ [https://www.pomedine.cz/cesti-medici-v-nepohode-2021/]

Epizoda 10510. červen 2022 06:48

3 - Progresivní svalová relaxace

Epizoda 10510. červen 2022 04:28

2 - Bodyscan

Epizoda 10510. červen 2022 01:38

1 - Dechové cvičení

Epizoda 1049. červen 2022 52:05

Proč jít k zubaři v těhotenství, kolik co stojí a jak dlouho se vyvíjí kaz? O zubech s MDDr. Antonínem Tichým

Zuby, pohroma huby... ale nemusí to tak být! Štěpánka Dostálová v dnešním podcastu probírá s MDDr. Antonínem Tichým všechno, co musíte vědět o zubech. Budou se bavit o penězích a tom, proč si některé vyšetření musíme doplácet, o zubech a jejich kontrole v těhotenství, o tom jak se o zub správně starat, ale pan doktor zdůvodní třeba i to, proč vzniká zubní kaz. Nezapomeneme ani na téma zubních náhrad. A protože zuby dokážou opravdu pozlobit, nezapomeň si tenhle podcast poslechnout i ty! 

Epizoda 10325. květen 2022 32:53

Rakovina močáku: nekouřit a hodně pít!

Močový měchýř, nedílná součást našich těl, je rezervoárem moči v lidském těle. Co to "močák" vlastně je? A jak zde vznikne rakovina? Jaké má příznaky a jaké jsou možnosti léčby? Právě o nádorových onemocněních močového měchýře si budeme povídat s paní doktorkou MUDr. Michaelou Matouškovou, primářkou Urocentra Praha Onkologické kliniky 1.LF UK a FTN v Praze.

Epizoda 10211. květen 2022 48:57

Astma: Ničí život, ale nemusí. Jak na bezpříznakový život s astmatem?

Víc než 90% populace s astmatem může žít bezpříznakový život. Na astma lze ale i zemřít. Jak na život s astmatem bez problémů, i když tuhle nemoc nelze vyléčit? Na kloub chronickému plicnímu onemocnění, jehož výskyt v poslední době značně roste se dnes snaží přijít Michaela Kríková, která se o této problematice baví s doc. MUDr. Norbertem Paukem, PHd., který působí mimo jiné jako přednosta kliniky pneumologie 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Bulovka.