Buchty
7. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Demokracie je krokem vedle, člověku by bylo nejlépe za monarchie

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly studenta fotografie a milovníka C. a k. monarchie Vojtěcha Kůrku, který se od svých vrstevníků liší zálibou v uctíváním císaře Franze Josefa I. a pečení bažantů.

36:31

Buchty

Vydává: Český rozhlas

Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Podcast o všem a o ničem, co život naděluje a bere. Dvě moderátorky, které nemoderují, a občasný host, kterým může být i žena a který se občas dostane i ke slovu.

Web

Před 2 týdny 45:37

Co s neplodností? Není dobré čekat, až se vesmír spojí a přijde „to“ samo

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Hanku Šafkovou ze spolku Indiánky, který sdružuje ženy potýkající se s neplodností. Téma tedy nebylo úplně k popukání, ale bylo třeba se mu pověnovat.

Před 3 týdny 35:14

Jak cestovat v dodávce a nerozejít se? Jde to, ale dře to

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Radka a Terezu, kteří spolu za prvé chodí, a za druhé za sebou mají už dvě dlouhé cesty v dodávce.

Před 3 týdny 45:11

Hudebnický život je kočovný, ale muzicírování stojí za to

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Mirku Vážanskou, která je profi houslistkou a na svůj denní chlebík si vydělává v brněnském orchestru. S ní pak probíraly, jestli je hudba opravdu lék na všechno.

28. prosinec 2022 40:23

Rok 2022 nestál za moc, ale alespoň nenastal konec světa

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly IT pracovníka Pavla, který chtěl zůstat inkognito, takže mlžil i ohledně toho, zda je Pavlem. Natáčení ale bylo v mnohém výjimečné. Zuzana s Pavlíkem seděli ve studiu v Brně, zatímco Ivanka trůnila se svou tradiční depresí v Praze, aby všechny zúčastněné propojil mistr zvuku. Trojice spolu probírala, jaký byl uplynulý rok.

21. prosinec 2022 42:46

Jóga z vás neudělá milionáře, ale spokojeného člověka ano

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Honzu Vrbu, který je advokátem a nějaký ten pátek i nadšeným jogínem v Liberci. S ním si povídaly o pozici vrány i o tom, jak na józe pouštět větry.

14. prosinec 2022 51:42

Proč po třicítce sbalit kufry a frnknout do Asie? Protože jindy už to nepůjde

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly ženu na mateřské tzv. dovolené a přistěhovalkyni do Hradce Králové Moniku, která vzpomínala na svou cestu s kámoškou po Asii.

30. listopad 2022 33:31

Vykládat si tarot neznamená nutně propadnout ezoživotu a kyvadélkům

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly režiséra Šimona Holého, jehož film A pak přišla láska… právě přichází do kin. S ním si povídaly o tarotu, ale i darkroomech nebo o dřevěných kravatách a motýlcích.

23. listopad 2022 50:02

Buchty na videu: Jaké je to být dnes mladý? Musíte čelit klimatické krizi i bekovkám starších lidí

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho. Byly totiž v Praze v Kampusu Hybernská živě a snažily se spolu s dvěma mladými lidmi přijít na to, jaké to je, když vám je dnes něco přes dvacet.

16. listopad 2022 01:04:09

Být trans není kratochvíle, jak si myslí boomeři

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho - byly totiž živě v Brně a v rámci festivalu Mezipatra si povídaly s Lenkou Královou, která je softwarovou vývojářkou a trans ženou.