Podcast FAST 50 On Air
Sponzorováno19. duben 2023

Poslechněte si podcast: Deloitte Technology Fast 50 Event: Digitalizace a technologie jako cesta k růstu

Poslechněte si záznam ze setkání Fast 50 komunity v sídle JT banky. Řeč přišla na celou řadu témat od strategie efektivního rozvoje podniku a adaptace technologií přes nákup jednotlivých služeb i celých firem po nejnovější trendy v oblasti digitalizace z pohledu investorů a klientů. O své zkušenosti se s námi podělili Petr Svoboda z CodeNOW, Tomáš Klimíček z JT Banky, Libor Čížek ze Citibank, Petr Nemeth z Dataddo a Tervel Šopov z Deloitte. Buďte s námi OnAir!

58:36

Podcast FAST 50 On Air

Vydává: Deloitte CZ

Váš průvodce světem byznysu a technologií.

Web

1. listopad 2023 39:45

Petr Moroz: SCAUT.com je jako lidský antivirus, údaje od kandidáta ověřujeme přímo u zdroje

Jeden z nejpalčivějších problémů současného recruitmentu pomáhá řešit SCAUT. Firma zakladatele Petra Moroze pomáhá zaměstnavatelům prověřovat pravdivost údajů uváděných kandidáty. To šetří čas i peníze HR oddělením, která tak předcházejí zaměstnávání nekvalitních kandidátů. Automatizovaný screening je u firem stále oblíbenější, protože umožňuje rychle ověřit například pravost vysokoškolského titulu kandidáta, jeho certifikace, nebo vyloučit extremistické chování na sociálních sítích. Jak to ale funguje? Které podvody jsou nejčastější? A dostali jsme se do situace, kdy si firmy a kandidáti navzájem lžou? O tom jsme se v nové epizodě Fast 50 On Air bavili se zakladatelem a CEO společnosti SCAUT Petrem Morozem.

24. říjen 2023 01:00:23

Deloitte Technology Fast 50 Event: Hvězdy technologické scény radí, jak zvládnout růst firmy

Jak to udělat, aby vaše firma rostla a prosadila se ve světě plném konkurence? To bylo ústřední téma, které se neslo letos již čtvrtým setkáním komunity Deloitte Technology Fast 50. O svoje zkušenosti se s námi podělily hvězdy české technologické scény: Martin Cígler, zakladatel a CEO softwarové společnosti Seyfor; Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO vyhledávače Kiwi.com; a Lukáš Havlásek, chief e-commerce and innovations officer ve společnosti Notino. Všechny tyto firmy zažily raketový růst a patří k tomu nejlepšímu, co dokáže česká technologická scéna nabídnout. Setkání komunity Fast 50 proběhlo v kreativním hubu KUMST v Brně. Poslechněte si záznam z této říjnové debaty, kterou uváděl Tomáš Ráček z Deloitte.

4. říjen 2023 36:34

Štěpán Uherík: Česko je kryptovelmoc. Podobná situace přichází jednou za 100 let

„Zcela určitě,“ odpovídá Štěpán Uherík, CFO SatoshiLabs, na otázku, zda se Česko řadí mezi „kryptovelmoci“. V nové epizodě Fast 50 On Air jsme se bavili o tom, čím se skupina SatoshiLabs, která stojí za vůbec první kryptopeněženkou na světě, zabývá v současnosti a kam směřuje. K slavnému Trezoru v posledních letech v rámci skupiny přibyly další tři projekty, mezi nimi i Invity, jehož je Štěpán spoluzakladatel a CEO. Misí SatoshiLabs podle něj zůstává posilování nezávislosti a síly jednotlivce. Kryptoměny podle něj nejsou pro každého, neboť vyžadují větší míru osobní odpovědnosti a také pro nováčky je obezřetnost namístě. Dává smysl spořit do bitcoinu? A jaký je nejbláznivější případ tokenizace? I to se dozvíte v nové epizodě.

21. září 2023 30:26

Černý a Linhart: První dva roky jsme koberce přenášeli sami. Do Indie jsme se dostali díky odpovědi na spam.

Jaké technologie využívá firma, která prodává koberce? A jak se dva spolužáci z gymplu dostali ke kontaktům v Indii? Hosty nové epizody Fast 50 On Air byli spoluzakladatelé e-commerce prodejce Můjkoberec.cz - Marek Černý a Tomáš Linhart. Po řadě nápadů a projektů, které se spolu pokoušeli rozpohybovat už za gymnaziálních studií, začali v roce 2008 prodávat koberce. Nejprve pár kusů denně, které přenášeli sami doslova „přes ulici“. Později stovky. Dnes je firma největším prodejcem kusových koberců u nás a mimo jiné držitelem ocenění Heureka.cz E-shop roku 2022. Čemu oba zakladatelé přisuzují svůj podnikatelský úspěch a jak je možné, že jej dosáhli bez jakýchkoli investic? Jak si „jediný all-inclusive e-shop v Česku“ drží tak vysokou oblíbenost u zákazníků? Více se dozvíte v nové epizodě.

13. září 2023 50:24

Sparta Praha: Nová éra sportu. Data a technologie jako klíč k úspěchu

Data a sport nejsou slova, která by spolu na první pohled souvisela, a přesto jsou to disciplíny, které se stále více prolínají. O tom, jak lze využívat data ve sportu tak, aby přinášela lepší uživatelský zážitek, větší revenue ale i efektivní práci s talenty na setkání přímo na stadionu AC Sparta Praha diskutovali fotbalista a sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický, generální ředitel AC Sparta Praha Tomáš Křivda, ředitel Sports Business Group v Deloitte Německo Stefan Ludwig a produktový manažer Livesport Jan Bartoníček. Vše se dozvíte v nejnovější epizodě podcastu Fast 50 On Air.

6. září 2023 34:06

Szabó: Člověk si u nás kupuje svobodu. Počet lidí, kteří nechtějí auto vlastnit, se zvyšuje

Vyplatí se vůbec vlastnit auto? A proč roste počet lidí, kteří si ho půjčují na měsíce či roky? V nové epizodě podcastu Fast 50 On Air jsme přivítali Adama Szabóa, CEO společnosti Driveto. Ta poskytuje flexibilní pronájem aut přes digitální platformu. Adam nám pověděl něco o tom, jak se liší flexibilní leasing mířený na jednotlivce od klasického B2B „operáku“, a co se stane, když se vypůjčené auto ztratí. Provozovat B2C platformu s nabídkou až dvou tisíc aut totiž není žádná legrace a i provozní stránka takového byznysu je mnohem složitější. Rostoucí popularita i úspěch Driveto ale ukazují, že koncept funguje. O tom, ale i o možnosti využití umělé inteligence jsme se bavili s Adamem ve Fast 50 On Air. A došlo také na pár bizarních příhod.

24. srpen 2023 12:16

*BONUS* Vondráková a Řasa: Nejdůležitější změnou ve firmě je, když se ze skvělé party stane skvělý tým

Jak transformovat firemní kulturu a k čemu jsou nám ve společnosti hodnoty? To jsme v bonusovém díle řešili s hosty Jaroslavem Řasou, zakladatelem technologické firmy ABRA Software a CEO ABRA Holding, a Monikou Vondrákovou, viceprezidentkou skupiny, předsedkyní správní rady a spoluzakladatelkou Nadačního fondu Neuron. Vedle byznysových témat z minulé epizody byla nyní řeč o náročnosti procesu proměny z rodinné firmy na světovou nebo o tom, jak má vypadat fungující tým a jakou formou mají kolegové dostávat zpětnou vazbu. V povídání jsme se ale dostali také k Ústavě a potřebě srozumitelných hodnot, za kterými si bychom si měli jako společnost stát. To a mnohem více si poslechněte v bonusové epizodě, kterou jsme si nemohli nechat jen pro sebe!

2. srpen 2023 31:16

Vondráková a Řasa: Informační systém potřebujete, když se vám firma už nevleze do hlavy

Jak probíhala digitalizace v devadesátých letech, kdy počítač stál jako jeden byt? Zakladatel technologické firmy ABRA Software a CEO ABRA Holding Jaroslav Řasa a viceprezidentka skupiny Monika Vondráková nám pověděli o začátcích firmy i o jejím partnerství s investičním fondem Elvaston. Jádro holdingu, společnost ABRA Software, už přes 30 let pomáhá tuzemským i zahraničním firmám s řízením interních procesů či s účetnictvím. Jen za uplynulý rok skupina dosáhla obratu 700 milionů korun, přičemž firma plánuje další růst a akvizice. Řeč byla také o propojení informačních systémů s AI, o jednotlivých fázích firemního růstu, ale i o podpoře vědy prostřednictvím Nadace Neuron. O tom a dalších zajímavostech se dozvíte v novém díle FAST 50 On Air.

5. červenec 2023 24:25

Ondřej Švrček: Někteří starostové se technologiím brání, v digitální komunikaci obcí jsme ale dál než Německo

Jak v dnešní době komunikuje s občanem moderní obec? Je digitální komunikace na úrovni samospráv běžná a jak ji pomáhá Munipolis? V novém podcastu Jirka Sauer s Katkou Novotnou vyzpovídali zakladatele společnosti Munipolis, Ondřeje Švrčka. Ten promluvil o tom, jak Munipolis funguje a jak si Česko stojí v digitální komunikaci mezi obcí a občanem v porovnání se zahraničím. Prozradil také, jak obvykle probíhá vyjednávání se starosty a proč tato technologie není cizí ani seniorům. O tom ale i o využívání Munipolis ve firmách se dozvíte v novém díle FAST 50 On Air.

7. červen 2023 29:34

Daniela Kozáková: Trend vydávání nových NFT se postupně utlumuje, polovinu prodejů tvoří přeprodej těch stávajících

Jak to dnes vypadá na trhu s uměním a kam směřuje? A jaké jsou vůbec možnosti investic do umění? V novém podcastu jsme vyzpovídali Danielu Kozákovou, první českou členku PAIAM - sdružení pro renomované profesionály poskytující poradenství na světovém trhu s uměním se sídlem v Londýně a New Yorku. Daniela nás provedla oblastí práva v umění pro sběratele, soukromé galerie a další odborníky na trhu. Řeč přišla také na to, jak umělá inteligence, NFT a ostatní digitální umění mění umělecký a investorský svět. Buďte s námi OnAir!