Čermák Staněk Comedy Podcast
23. červen 2022

Poslechněte si podcast: Dělá STAN ze svých voličů pitomce? (255)

Ano, pokud si to dobře pamatujete, tak víte, že autoři tohoto podcastu volili v posledních volbách do Sněmovny tzv. Čermákovou metodou. Tedy dali na jednu "hromádku" volební lístky stran či koalic, které jim NEVADÍ, a z nich vylosovali jeden. Ten dali do obálky, aniž se na něj podívali, a ostatní lístky zničili. Jinými slovy, Čermák ani Staněk netuší, koho volili, ale oba shodou okolností teoreticky mohli volit i STAN, neboli Starosty. Protože je oba měli na své "hromádce". A tím pádem se rovněž oba cítí zcela kvalifikovaní k SERIÓZNÍ debatě, zda Starostové udělali, anebo neudělali ze svých voličů PITOMCE. Pokud vás zajímá odpověď, pozorně poslouchejte. A dozvíte se i další zajímavosti: třeba jak se proti jednomu z nás spikla v pátek večer v Praze sdílená ekonomika (kompletní!), nebo proč by si ten druhý z nás přál pořídit šifrovaný telefon. Děkujeme, že posloucháte! Plná verze: https://www.patreon.com/CermakStanekComedy

01:08:18

Čermák Staněk Comedy Podcast

Vydává: Čermák Staněk Comedy

Každý má na všechno názor. Vy, my i oni. Všichni. Věděli jste, že když do Facebooku napíšete slovo "Nevím", tak vám vybuchne klávesnice? Zjistil to LUDĚK STANĚK. A nikdo nechce, aby mu vybuchla klávesnice, to je jasné. Nechce to ani jeho kolega MILOŠ ČERMÁK. Takže oba mají názory na všechno. A protože největší zábava je, když se o názory hádáte, rozhodli se tomu věnovat celý podcast. Tenhle. A zjistili, že hádky můžou narazit na jediný problém. Totiž když mají oba na danou věc názor stejný. Vyřešili to elegantně. Na začátklou každého podcastu si svůj názor VYLOSUJÍ. Prostě si hodí mincí. Poslouchejte!

Web

Před dvěma dny 01:37:52

Má být maximální rychlostech v centru měst všude 30 km/h? (322)

Tohle je na každý pád a z každého úhlu pohledu MIMOŘÁDNÝ díl. Dozvíte se z něj nikoli pouze odpověď na důležitou urbanistickou otázku, řešenou momentálně největšími kapacitami politiky i vědy. A uslyšíte nejen spoustu dalších informací, které v případě potřeby upřesníte, potvrdíte anebo vyvrátíte v komentářích. (Děkujeme, opravdu!) Ale budete svědky návštěvy našeho merch managera přímo ve studiu, a taky předání UNIKÁTNÍCH dárků pro jednoho z nás. V den natáčení totiž slavil NAROZENINY! Stay tuned and be happy, milí patroni!

Před čtyřmi dny 01:30:04

A kde jste vy? V týmu "Železný", anebo "Městská"?

Jako obvykle jsme zvládli jednu, možná i dvě hádky ještě před úvodní znělkou. Dnes vás fakticky "mimo podcast" potrápíme padesát minut. Znalci a pěmtníci, je to rekord? Dejte vědět. No a pak následuje samotná epizoda, no a hned po ní přepchovka. Díky moc, děláme to pro vás! Jste mnohem lepší, než si myslíte.

Před týdnem 01:34:24

Je legitimní, aby studenti VŠE žádali, aby jejich děkan odstoupil kvůli účasti na demonstraci? (320)

Dámy a pánové, v této epizodě probereme spousty hovadin i konkrétních hovad (zdravíme nejmenovaného akademického funkcionáře!), ale to opravdu PODSTATNÉ se odehraje až v přepychové zóně po KONCI epizody. Máme vás rádi, a nabízíme vám dnes zcela unikátní díl. Budete takzvaně přitom. Ahoj!

Před týdnem 01:13:17

Mají ve školních třídách viset portréty prezidenta? (319)

Ano, v tomhle díle jsme se několikrát pohádali neoficiálně a jednou oficiálně. Vyřešíme, jestli se vaše děti budou dívat na pověšeného Petra Pavla. Tedy míněno na stěně ve třídě. Jestli je Zelenský showman, kterému se zalíbilo mluvit na významných akcích. Jestli je místopředsedou Fialovy vlády Bartoš, Křemílek ... Medvídek Pú? ... nebo kdo vlastně? A spoustu dalších věcí. Děkujeme!

Před 2 týdny 01:20:52

Je renta pro exprezidenta ve výši 50000 měsíčně dostačující, anebo je to málo? (318)

MIloš Zeman odjíždá z Hradu do svého domečku v Lánech. A co ho tam čeká? Kromě manželky ještě příslib na doživotní měsíční rentu. Ta činí 50 tisíc korun. Plus připočtěme ještě stejně vysokou sumu na provoz kanceláře, a ještě pár malých prebendiček. A otázka, která teď trápí Česko: Je to málo, nebo hodně? Bez ohledu na konkrétního prezidenta. Připomeňme ještě, že se od dob konce prezidentování Václava Havla nevalorizovala, na rozdíl od b+ěžných penzí. Na druhou stranu je trošinku vyšší, že ano. Takže jak to je? Málo, nebo dost? Hodili jsme si mincí a spustili palbu argumentů. Poslouchejte v novém díle. A nezapomeňte na přepychovku, kde pro vás máme recenze hned několika počinů minimálně měsíce, možná roku. Díky, že posloucháte!

Před 3 týdny 01:40:55

Mají mít žáci ve škole povinné domácí úkoly? (317)

Takhle, MY DVA si domácí úkoly děláme. I proto jsme vždycky ve studiu na natáčeí PERFEKTNĚ připravení. Takže moc dobře nechápeme, kde se vzala debata, zda mají mít domácí úkoly děti ve škole. Ale debata VZNIKLA, a kdo jsme my, abychom to zpochybňovali? Takže jsme roztočili DOLAROVKU, vyhrnuli si rukávy a na otázku odpověděli. No a taky jsme pokecali o banánu v Bille, o nečekaném selhání NEJMENOVANÉHO žadatele o zbrojní průkaz a o spoustě jiných věcí. Jasně, náš mladej brnknul do Benešova jednomu rozumprdovi. Čus a dík!

Před 3 týdny 01:20:38

Je třeba prosadit zákon, aby žádný film nebyl delší než 3 hodiny? (316)

Možná řeknete drobnost. Možná řeknete přímo kravina. Ale my si myslíme, že právo nesedět tři a více hodin v kině na zadku by mělo být zakotveno v Listině základních lidských práv a svobod. Nebo nemělo? Ve skutečnosti nevíme. Tak jsme se to s naší dolarovkou rozhodli zjistit. Taky vám řekneme, co všechno prožil jeden statečný z nás kvůli propadlému občanskému průkazu, s kterým nakonec bylo všechno jinak. Nebo jak neskutečně hrdinský čin dokázal druhý statečný z nás. Jsme dva lidé, které nic nezastaví. A vy jste ti, kteřá nás posloucháte.

3. březen 2023 01:24:17

Je v pořádku přepisovat knížky mrtvých autorů, anebo je to nepřípustné? (315)

Jako vždycky jsme se trochu pohádali, trochu si popovídali, a SAMOZŘEJMĚ jsme splnili svou základní povinnost: objasnit vám nějaký důležitý a těžký problém ze současnosti. Dnes reagujeme na týden trvající aféru, která vznikla poté, co se ukázalo, že dětské knížky Roalda Dahla vycházejí v novém, upraveném vydání. Zmizeli z nich tlouštíci, ale i vše to, co by dnešním dětem mohlo připadat nesrozumitelné, nevhodné nebo nepříjemné. Je to v pořádku? A jak často se to děje? Dělo se to vždycky, nebo je to novinka současných kulturních válek? Plus všechny obvyklé i neobvyklé rubriky. Díky, že vás máme, a přejeme fajn poslech!!

28. únor 2023 55:24

Když má někdo debilní názory na válku na Ukrajině, můžeme ho brát vážně v jiných věcech? (314)

Pozor, tohle je jeden z nejkratších dílů, byť i tak obsahuje přepychovku a má přes hodinu. Téma jsme věděli v momentě, když jeden z nás přišel do studia, zachmuřen a lehounce rozladěn, a řekl: "Tyvole, ten Stropnický je neuvěřitelnej." Nemůžeme říct, který z nás to byl, ale možná na to přijdete. No a pak následuje tento díl. Všechno je v něm rychlejší, i než mluva, takže doporučujeme pustit ho v rychlosti cca 50 procent. Pak budete mít plnohodnotnou dvouhodinovou epizody. Fajn poslech!

26. únor 2023 57:34

ŽIVĚ: České celebrity. Aneb s kým zajít na pivo, s kým mít sex a koho poslat do vězení? (speciál)

Ano, tady to je. Záznam z podcastu, který jsme natočili při křtu naší hry PIVO, BASA, SEX. Dozvíte se neuvěřitelné věci. Možná vás to nebude bavit, protože naživo to samozřejmě bylo lepší. Ale možná jo. Každopádně hru si kupte na našem eshopu na Trika.cz!! https://www.trika.cz/cs/hr-basa-unisex-onesize Díky a ahoj.