DEEP TALKS [CZE]
17. květen 2019

Poslechněte si podcast: DEEP TALKS 26: Tereza Salte (TerezaInOslo) - Blogerka, podnikatelka a spisovatelka

Další díl Deep Talks je venku! Tentokrát jsem si povídal s Terezou Salte.

Tereza měla možnost žít 5 let v Oslu, kde začala psát svůj blog TerezaInOslo, za který několikrát vyhrála ocenění Blogerka roku v kategorii Life. Se svým manželem Johnem Erikem založili v roce 2015 agenturu Elite Bloggers, která zastupuje české infleuncery. V roce 2017 se jí narodil syn William a vydala knížku Šlehačková oblaka, která je založena na jejím životním příběhu. Zároveň Tereza pravidelně natáčí vlastní podcast V oblacích, který patří k nejoblíbenějším v ČR.

V rozhovoru například řešíme jak žonglovat mezi mateřstvím a businessem? Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Čechy a Nory a na co můžeme být hrdí? Jak funguje svět českých influencerů a jak ho kultivovat na základě hodnot?

Video rozhovor: https://www.youtube.com/watch?v=UgjfDmPYTB0

PODCAST DEEP TALKS

Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace, si do podcastu DEEP TALKS zve hosty, se kterými se baví o tématech jako jsou hodnoty, smysl práce/života a tom, co dělat pro lepší českou společnost.

01:05:25

DEEP TALKS [CZE]

Vydává: Petr Ludwig

Petr Ludwig, autor knihy Konec prokrastinace, si do podcastu DEEP TALKS zve hosty, se kterými se baví o tématech jako jsou hodnoty, smysl práce/života a tom, co dělat pro lepší českou společnost...

Web

Před týdnem 01:06:45

#206: Mikuláš Minář – Trump se chová jako mafiánský vyděrač s baseballovou pálkou

Proč je aktivní občanská společnost tak klíčová pro chod demokracie? Jak může každý z nás získat více odvahy překonat lhostejnost a pasivitu? A nepotřebuje náhodou teď Amerika také svých sto milionů chvilek pro demokracii?

Dalším hostem Deep Talks byl již počtvrté Mikuláš Minář. Mikuláš založil iniciativu Milion chvilek pro demokracii – ta se stala největším polistopadovým symbolem aktivní české občanské společnosti, mimo jiné díky demonstracím na pražské Letné, kterých se účastnilo až tři sta tisíc lidí. V těchto týdnech běží v kinech dokumentární film Chvilky naděje, který celou historii spolku mapuje.

25. březen 2025 01:24:00

#205: Brain We Are – Jak využít náš dopamin pro lepší život?

Jak zlepšit naše soustředění a pozornost skrze vědomou práci s neurotransmiterem dopaminem? Jak můžeme dopamin obnovovat a dlouhodobě chránit na to opravdu podstatné? A jak díky tomu všemu být v životě zásadně spokojenější?

V dalším díle Deep Talks jsem si povídal s Vojtou Hlaváčkem a Kryštofem Jarmarem alias Brain We Are. Kluci tvoří jeden z nejpopulárnějších českých podcastů, věnují se tématu mozku a biohackingu a nově vydali úspěšnou knihu Svět levného dopaminu.

Odkazy:

3. březen 2025 01:04:24

#204: Cansu Canca, Ph.D. – How to Solve the Main AI Ethical Puzzles? [ENG]

How can we build truly safe AI systems and prepare ourselves for the era of AGI (super-intelligence)? How will AI shape the modern workspace, and how can we prepare for that? Are there any meaningful AI regulations that can help us survive on this planet?

My guest for the next episode of the podcast Deep Talks is Dr. Cansu Canca, a moral and political philosopher, with a Ph.D. specializing in applied ethics, and the founder and director of the AI Ethics Lab (based in Cambridge, MA).

16. únor 2025 01:02:28

#203: MUDr. Tomáš Šebek – Jak být více upřímný sám k sobě?

Jak se naučit skrze upřímnost k sobě být upřímný i k druhým? Jak vstřebat věci, které si neseme z dětství? Jak otevřít komunikační kanály s blízkými, nebo kdy je zavřít? A jak nás všechny Tomášův příběh může inspirovat?

Dalším hostem Deep Talks byl již počtvrté chirurg MUDr. Tomáš Šebek. Tomáš byl účastník 6 misí Lékařů bez hranic, je autor 5 úspěšných knih a také založil projekty uLekare.cz a proLekare.cz.

28. leden 2025 01:00:39

#202: Michal Pastier – Jak AI ovlivní kreativní tvorbu?

V čem je AI kreativita horší či lepší než ta lidská? Jaká nás čeká budoucnost kreativních profesí a tvorby vůbec? Co je jádrem dobrého brandingu a jak umět prodat sebe či své produkty v moři konkurence?

Hostem dalšího dílu Deep Talks byl Michal Pastier. Inovátor, expert na téma brandingu, slovenského bestselleru Žlutá kniha a držitel mnoha ocenění, např. Forbes 30 pod 30 či Top 100 evropských inovátorů podle Google a Financial Times. Michal založil agenturu Darwin&theMachines a GoBigname a také funguje jako investor.

17. prosinec 2024 01:10:21

#201: Michaela Froňková – Co se Česko může přiučit z úspěchu Singapuru?

Na jakých hodnotách je postaven Singapur, jeho úspěch a bohatství? Proč je důležité, aby i státy měly svoje vize? A jak je to doopravdy s těmi tělesnými tresty, zákazem žvýkaček či omezením svobody slova?

Hostem dalšího dílu Deep Talks byla Michaela Froňková, Ph.D., velvyslankyně České republiky v Singapuru. Dříve působila jako velvyslankyně v Libanonu a Maroku a také získala doktorát z fyzioterapie z Univerzity Karlovy v Praze. Druhá část rozhovoru je speciální – paní velvyslankyně mě poprosila, zda by nemohla pár otázek položit i ona mně…

4. prosinec 2024 27:56

#BONUS: Petr Ludwig – SUPERSCHOPNOSTI PRO BUDOUCNOST: Jak AI změní trh práce a jak se na to připravit?

Jaké budou klíčové dovednosti a kompetence pro úspěch v nové přicházející AI éře? Jaké strategie vám pomohou zůstat relevantní na pracovním trhu? A jak ovlivní umělá inteligence vnímání smyslu práce a života celkově?

Drazí přátelé, občas vezmu nějakou svou přednášku a dám ji bezplatně ke zhlédnutí. Rozhodl jsem se takhle zveřejnit svou úvodní přednášku letošní konference AI-NOW. Vzhledem k tomu, jak moc nám v ČR ujíždí vlak AI, a vzhledem k tomu, jak naše republika (na rozdíl třeba od mého drahého Singapuru) není na AI transformaci připravená, tak v tom vidím opravdu velký smysl tuto osvětu dělat...

Jestli nám AI vlak jednou ujede, myslím, že ho již nikdy nemáme šanci dohnat... Řeknu to ještě jinak – AI transformace je naprosto klíčová pro budoucí konkurenceschopnost ČR i nás jako jednotlivců.

V přednášce mimo jiné shrnuji, co nejdůležitějšího se v AI světě v letošním roce stalo, co nás v nejbližších měsících čeká, jaká hlavní rizika jsou s AI spojena, ale hlavně jak se na celou změnu můžeme jako jednotlivci a organizace připravit. Budu také moc rád, pokud se na přednášku nejen podíváte, ale pomůžete mi její poselství šířit. Děkuji moc. ❤️

ODKAZY:

21. listopad 2024 01:22:31

#200: prof. Michal Pěchouček – Jaké jsou hlavní výzvy AI a jak se připravit na budoucnost?

Jak umělá inteligence ovlivní trh práce a jak se mohou jednotlivci i společnosti na tyto změny adaptovat? Jaké dovednosti budou v éře AI klíčové a jak by se měly změnit vzdělávací systémy? A jak zajistit, aby vývoj umělé inteligence probíhal v souladu s etickými normami a lidskými hodnotami?

Hostem jubilejního 200. dílu podcastu DEEP TALKS byl profesor Michal Pěchouček, přední český odborník na umělou inteligenci. Působí jako ředitel Centra umělé inteligence (AIC) na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Publikoval více než 400 impaktovaných publikací, které přispěly k výzkumu umělé inteligence, a jako hostující profesor působil na mnoha zahraničních univerzitách.

Podílel se také na založení několika technologických startupů, například společnosti Cognitive Security, kterou v roce 2013 koupila firma Cisco, a v letech 2019 až 2024 zastával pozici technického ředitele ve společnosti Gen (dříve Avast).

29. říjen 2024 01:28:51

#199: Martin Poliačik – Červené linie jsme měli Rusku dávat my

Jaké jsou aktuální vyhlídky konfliktu na Ukrajině? Co vede k růstu autokracií všude po světě? Jak ukrajinská start-upová scéna inovuje v rámci AI zbraňových systémů? Co můžeme dělat pro desítky tisíc ukrajinských dětí, které Rusko násilně zavleklo na své uzení? A jak se můžeme jako Česko poučit z aktuální situace na Slovensku?

Mým hostem byl již podruhé Martin Poliačik. Martin byl 10 let poslancem Národnej rady Slovenskej republiky, napsal knihu „Pořádek v hlavě: Kritické myšlení pro každý den“. Dříve pracoval pro GLOBSEC a nyní nově řeší téma ukrajinských dětí násilně zavlečených do Ruska v rámci organizace Emile Foundation.

14. říjen 2024 53:06

#198: Jiří Padevět – Cesta do hlubin kolaborantovy duše

Posunuli jsme se jako lidstvo od komunismu a fašismu, nebo je šance kolaborovat s takovým režimem stále stejná jako dříve? Dokážeme předpovědět takové chování či existuje proti němu nějaká prevence? A co je to to „něco“ v nás, co vede ke zlu a morálnímu selhání?

Dalším hostem Deep Talks byl spisovatel Jiří Padevět, kterému vyšla nová kniha Český bestiář. V této knize popisuje osm příběhů Čechů, kteří kolaborovali se zrůdnými režimy – nacistickým, komunistickým a někteří i s oběma – a sami se takovými zrůdami postupně stali a z dnešního pohledu morálně fatálně selhali. Jiří Padevět je také ředitelem nakladatelství Academia, držitelem ceny Magnesia Litera a autorem mnoha knih s historickou tématikou, převážně z doby protektorátu.