Host Lenky Vahalové
25. červen 2022

Poslechněte si podcast: David Svoboda: Ego mi nadělalo tolik problémů. Je to hrozný zločinec pro sportovce i trenéry

Moderní pětibojař a olympijský vítěz se dnes věnuje především práci sportovního trenéra ASC Dukla. „Pořád zjišťuju, co na mé svěřence nejvíc platí, ale ono se to mění podle věku. Ke každému vede cesta jinudy. Jsem takový jejich průvodce a pomocník,“ vypráví David Svoboda.

23:52

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Před pěti dny 18:51

Vězení v Súdánu je mimořádně zajímavý zážitek, směje se člen Expedice Z101 Tomáš Vaňourek

„Záleží na úhlu, jak se na svět koukáte. Jsem optimista a člověk plný ideálů,“ tvrdí o sobě cestovatel Tomáš Vaňourek. Jeho výpravy kopírují trasy legendárních cest Hanzelky a Zikmunda a dokumentují, jak moc se svět změnil.

Před týdnem 20:44

Veronika Khek Kubařová: Po StarDance jsem nechtěla o euforii z pohybu přijít. Tanec mi dělá radost

Její profesí je herectví, zářila ale také na parketu soutěže StarDance, kterou se svým tanečním partnerem vyhrála. A občas si odskočí i k moderování, už dvakrát přijala nabídku Českého rozhlasu provést diváky charitativním večerem Světlo pro Světlušku.

Před 2 týdny 18:48

Co pomůže vylepšit vzhled každé ženy? Korektor pod oči a tvářenka, neváhá vizážistka Marta Rajohnson

Studovala jazyky, ale nakonec se věnuje líčení. Je příkladem toho, jak se ze zábavy může snadno stát budoucí profese. O zkrášlování lidí, správné péči o pleť a dalších zkušenostech z práce vizážistky mluvila Marta Rajohnson.

Před 2 týdny 23:58

Choreografka Anet Antošová: Spolupracovat s Jiřím Kornem je radost, jsme na stejné vlně

Tanec je její život a věnuje se mu naplno, ať už jako profesionální tanečnice, lektorka nebo choreografka nejrůznějších projektů, od muzikálů přes film až po koncertní turné. Jedno takové má zrovna před sebou. Spolu s Jiřím Kornem bude od února objíždět republiku s velkolepou show.

Před 3 týdny 22:06

Jetsurfing není sport pro princezny a někdy to bolí, přiznává bývalý snowboardcrossař Matyáš Kulich

Na prkně začínal na zasněžených kopcích, byl českým reprezentantem ve snowboardcrossu, ale nakonec se rozhodl pro vodu a dnes jezdí na jetsurfu. „Je to karbonový plovák, uvnitř je dvoutaktový spalovací motor, který dosahuje zhruba 63 km/h,“ popisuje Matyáš Kulich.

3. leden 2023 23:00

Zpěv, skládání, tanec i vizuální podoba. Adam Pavlovčin alias ADONXS zvládá být všestranným umělcem

„Z debutového alba mám obrovskou radost. Materiál jsem měl, takže jsme selektovali top desítku, která se tam dostane,“ popisuje vznik desky Age of Adonxs jeho autor.

10. prosinec 2022 19:19

Kakaové boby jsou superpotravina, ty dobré látky se dají přenést i do čokolády, říká její výrobkyně

Odjakživa milovala čokoládu, když poprvé ochutnala tu vyráběnou přímo z kakaových bobů, tak to v ní zanechalo velkou stopu. A už nebylo cesty zpět. Dnes vyrábí čokolády ověnčené cenami. O cestě od kakaového bobu až k tabulce Míšiny čokolády vyprávěla Míša Dohnálková.

3. prosinec 2022 21:24

Pouštět na party přednahraný set? Neuměl bych to, falšoval bych to blbě, směje se DJ NobodyListen

Hudbě se začal Jakub Strach aktivně věnovat už ve čtrnácti letech, tehdy si také zvolil jméno NobodyListen. Dnes patří mezi nejvyhledávanější DJs, věnuje se hudební produkci a stojí za konceptem party Addict.

28. listopad 2022 28:50

Moderátor Honza Dědek: Když mě někdo nepustí ke slovu a lidi se baví, tak jsem šťastný

„Mám pocit, že se má dělat legrace úplně ze všeho. My Češi jsme na to specialisti. Některé věci byly k nepřežití, kdybychom si z nich nedokázali udělat legraci. V tom jsme opravdu dost jedineční,“ říká novinář a moderátor Honza Dědek.

21. listopad 2022 22:46

Věšení na háky? Někomu se stačí odlepit nohama od země, někdo visí desítky minut, říká spisovatelka

Do tetovacího a piercingového studia Hell ji před patnácti lety přivedl školní úkol nafotit reportáž, to byl start jejího zájmu o tělesné modifikace. „Chtěla jsem fotit něco nezvyklého, co nebude úplně jednoduché na koukání,“ vzpomíná Marie König Dudziaková.