Konečně pátek
20. září 2021

Poslechněte si podcast: David Skorunka: Do placebového fenoménu patří i důvěra ve svého lékaře

Psychiatr a rodinný terapeut David Skorunka byl hostem pátečního pokecu. S Ondrou Kubalou si povídali například o tom, jak se stav naší duše může odrážet do toho, jak se cítíme. Co jsou vlastně psychosomatické problémy? Jak moc ovlivňuje naše mysl náš fyzický stav? Kdy je správný okamžik začít hledat příčinu potíží jinde, než ve fyzickém problému? Co všechno nám problém v duši může způsobit? A je rozdíl mezi přístupem lékařů u nás a v západní Evropě? Poslechněte si celý rozhovor.

35:10

Konečně pátek

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 23:50

Petr Vališ: Jako národ umíme dobře lyžovat, ale tím si dovolujeme víc. Ego hraje na svahu roli

Host Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek dorazil až ze Švýcarska, protože s prvním sněhem se hodí, pozvat si někoho, kdo rozumí lyžování. Lyžařský instruktor alpského lyžování Petr Vališ nám prozradil, kdy začíná lyžařská sezona ve Švýcarsku, nebo z jakého důvodu se lyžařská sezona stále posouvá na později. Jací jsou Češi lyžaři a snowboardisti? Kolik bude letos stát ve velkých střediscích skipas? Jak je možné ušetřit? Co je nejdůležitějších na horách, abyste se bezpečně vrátili? Jak se vyhnout srážce s lyžařským egomaniakem? Jak ho napadlo založit projekt Bezpečné hory? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 38:56

Rodion Schwarz: Člověk, který chodí, stravuje se pestře a má pozitivní náladu, nepotřebuje syntetické vitamíny

Hostem Konečně pátek byl praktický lékař Rodion Schwarz. Jak nám pomáhá v boji s nemocemi alkohol? A co říká na doplňky stravy a proč je lepší vitamíny čerpat spíše z ovoce a zeleniny? Proč jsme méně odolnější, než naši předci? A co když příroda na naše zdraví nestačí? A co mají společný deprese a vitamín D a jíme jako moderní společnost hodně antidepresiv? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 34:21

Radek Ptáček: Jestli cítíte, že vám nic nedělá radost, vyhledejte odborníka

Hostem Pátečního pokecu byl psycholog Radek Ptáček, který se specializuje hlavně na výchovu dětí a syndrom deprese. Proč s podzimem naše psychika více trpí? Kde je hranice mezi splínem a depresí? V jakém případě bychom měli vyhledat odborníka? Poslechněte si rozhovor.

Před 3 týdny 32:12

Antonín Baudyš: Když má muž partnerku se zdravým sebevědomím, je to pro něj obohacením

Tentokrát jsme se podívali do světa hvězd s astrologem Antonínem Baudyšem mladším. Umí opravdu sestavit na počkání osobní horoskop? Jak moc se v tomto oboru využívají počítačové technologie? Co je potřeba pro sestavení partnerského horoskopu? Poslechněte si rozhovor.

30. říjen 2023 35:21

Eliška Selinger: Čechům ovoce a zelenina moc nevoní. Polovina lidí během dne nesní ani kousek

Hostem Ondry Kubaly v Pátečním pokecu byla Eliška Selinger, lékařka a vědkyně zabývající se tím, jak jídlo působí na naše zdraví. Co všechno patří mezi zabijáky zdraví v našem jídelníčku? Jak se máme vyznat ve všech radách na internetu, které si vzájemně odporují? Z čeho vycházejí nejrůznější vědecké studie? Jak moc jsou kvalitní? Co obsahuje optimální talíř? Proč je cukr ten největší zabiják? A proč je špatné vyškrtat sacharidy úplně z jídelníčku? Poslechněte si celý rozhovor.

23. říjen 2023 29:38

Pavla Kladivová: MMA není jen o tom se jít poprat. Je to i o přípravě, zápas je třešnička na dortu

U Ondry v Konečně pátek to bylo minulý týden drsné. Do studia dorazila trenérka a zápasnice MMA Pavla Kladivová. Co je na tom tak jedinečné? Co se za zkratkou MMA vlastně skrývá a proč tomu zápasníci říkají desetiboj v atletice? Proč nesmí zápasníci třeba kousat a jaké další pravidla zápas má? Jak se z baletky stane zápasnice MMA? Poslechněte si celý rozhovor.

16. říjen 2023 32:35

Radim Pařík: Když chcete od šéfa přidat, musíte o tom mluvit už na jaře a ne až po novém roce

Hostem pořadu Konečně pátek byl profesionální vyjednávač Radim Pařík. Kde je nejtěžší vyjednávat? Jak se nebát požádat šéfa o zvýšení platu? Poslechněte si rozhovor.

9. říjen 2023 32:41

Blanka Hašková: S tanečníky o účesu ve StarDance komunikujeme. Snažíme se tím vystihnout to číslo

Tentokrát na kus řeči do pořadu Konečně pátek dorazila supervizorka účesů taneční soutěže StarDance Blanka Hašková. Prozradila nám, jak dlouho trvá dámy na slavnostní večer učesat? Podle čeho připravuje účes, jsou nějaká pravidla? Jak je to s účesem u pánů, baví je to stejně jako ženy? Poslechněte si rozhovor.

5. říjen 2023 44:54

Laura Janáčková: Ženy je třeba ukecat, ideálně hlubokým hlasem

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek byla psycholožka Laura Janáčková. Je dnešní způsob seznamování jednodušší než dřív? Co je pravdy na tom, že muži chtějí potvory? Jak Covid změnil způsob seznamování? Jaké nejzákladnější rady by paní Janáčková k seznamování dala? A co další ohledně seznamování a sexu prozradila? Poslechněte si celý rozhovor.

18. září 2023 16:08

Jindra Šalátová: Spolupracujeme s rodiči, kteří péči o dítě nerozumí. Snažíme se je to naučit

V pořadu Konečně pátek si moderátor Ondra Kubala povídal s ředitelkou neziskové organizace SOS dětské vesničky Jindrou Šalátovou. Jak se organizace za léta působení posunula? Kdo se může na Vesničky obrátit? Poslechněte si rozhovor.