13. červenec 2022

Poslechněte si podcast: David Mareček: Které filmy z MFF Karlovy Vary stojí za to vidět? A jaký je odmítaný ruský snímek?

V Karlových Varech skončil 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Po dvou covidových letech přilákal nebývalé množství diváků. Jaké snímky zaujaly generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka? A jak vnímal emoce kolem uvedení ruského snímku, k jehož bojkotu vyzval i ukrajinský velvyslanec? V audiozáznamu ještě zazní téma, jakou roli má ve filmu hudba, i to, jak významně přispívá kinematografie k oživování dávných hitů.

26:28

Jak to vidí...

Vydává: Český rozhlas

Aktuální názory a komentáře nezávislých osobností na dění kolem nás.

Web

Včera 26:43

Kateřina Šafaříková

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před dvěma dny 26:16

Jiří Pondělíček: Tohle USA ještě nezažily. Do Trumpovy rezidence vtrhla FBI kvůli ničení dokumentů

FBI svůj zásah v Trumpově sídle na Floridě zdůvodnila ohrožením národní bezpečnosti. „Je to skutečně bezprecedentní. Stejně jako to, co udělal Donald Trump,“ prohlašuje amerikanista. Čemu všemu aktuálně bývalý americký prezident čelí? Stojí za jeho úspěchem pouze značka, kterou vybudovala jeho bývalá manželka Ivanka Trumpová? A jaké jsou výsledky mise Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu? Poslechněte si v záznamu rozhovoru pořadu Jak to vidí...

Před třemi dny 26:04

ekonomka Ilona Švihlíková

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před čtyřmi dny 25:02

Konflikt na Ukrajině může být první vlaštovka světové války, varuje historik David Svoboda

Rusko útočí na Ukrajinu už 167. den. Na Ukrajinu dorazily raketomety z Německa i USA. EU poslala Ukrajině finanční pomoc ve výši miliardy eur. Kam až sahají hranice spojenectví? A jaká by měla být reflexe války na Ukrajině, až jednou skončí? Historik David Svoboda se v audiozáznamu ještě zamyslí, jak se bude vyvíjet geopolitika 21. století, a vysvětlí, co podle něj tvoří podstatu ukrajinství.

Před pěti dny 26:23

Michael Romancov: Turecko a Rusko v pragmatickém objetí? Časem přijde téma, na kterém se neshodnou

Prezidenti Vladimir Putin a Recep Tayyip Erdoğan se dohodli na rozšíření spolupráce v dopravě, zemědělství a ve stavebnictví. Součástí dohody má být i to, že Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Co si myslet o vztazích dvou někdejších rivalů, kteří v otázce války na Ukrajině stojí na opačných stranách? Politický geograf Michael Romancov v audiozáznamu ještě vysvětlí pojem námořní slepota a vyjádří se k eskalaci napětí mezi Čínou a Tchaj-wanem.

Před šesti dny 25:48

Antonín Parma, jeden ze zakladatelů platformy Magnoli: Potřebujeme si hrát a sdílet své žážitky?

Co je to platforma Magnoli? Dá se slova diverzita nebo inkluze nahradit přívětivějšími výrazy? Proč je nejen v přírodě, ale i ve společnosti tak důležitá rozmanitost? Čím se trojice dlouholetých přátel snaží inspirovat své internetové sledovatele k naplněnému životu? Co nám přinese pohled na svět dětskýma očima? Jak si může zvýšit sebevědomí člověk po padesátce? Potřebujeme si hrát a sdílet své zážitky? Kdo je podle Antonína Parmy úspěšný a šťastný člověk?

Před týdnem 26:24

ekonom Richard Hindls

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před týdnem 25:40

novinář Jakub Kynčl

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před týdnem 26:38

zpravodajka v Moskvě Ivana Milenkovičová

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před týdnem 26:09

gerontoložka Iva Holmerová

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.