Ponte reports
1. červen 2021

Poslechněte si podcast: David Klogner – kudlář: Dobrý nůž vydrží věčnost

Začínal před pár lety jako úplný laik a učil se vyrábět nože a kudly podle youtube, cestou pokus omyl. První pořádný nůž vyrobil jako samouk po pěti měsících. Dneska patří mezi kudláře a nožíře, kteří jsou vyhledáváni pro svůj um i na druhém konci republiky. Z jakého materiálu vyrábí čepele a z jakého střenky? Jak dlouho trvá vyrobit nůž a jak správně nože brousit? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

24:15

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před dvěma dny 18:01

Jiří Krampol – herec: Surio Mario Martinez nebyl Vietnamec

Vyrůstal na Žižkově, v drsné čtvrti a nikdo nevěřil tomu, že udělal vysokou školu. Vášnivý sportovec, závodně plaval, absolvent DAMU, začínal v divadle Na Zábradlí. Poté přestoupil do divadla Semafor. Znát ho můžete z mnoha filmů, seriálů a také ze zábavných televizních pořadů. Stále se drží hesla Život je sranda a v červenci oslaví 85. narozeniny. Jak vzpomíná na své začátky? Setkal se někdy s Belmondem? A jaký bude dokument, který se o něm připravuje? To vše se dozvíte v rozhovoru s Jiřím Krampolem v Ponte Reports.

Před čtyřmi dny 19:06

Martina Černá – Ekologické centrum Most: Chceme děti dostat blíž k přírodě

Děti cítí potřebu být blíž k přírodě, myslí si ředitelka Ekologického centra v Mostě Martina Černá. Proto jim nabídla nový program, v němž mohou poznávat přírodu, která je obklopuje třeba cestou do školy. Nad malým kouskem přírody převezmou patronát a naučí se ji chránit. Na exkurzích pak poznají další souvislosti. Třeba kde končí vyhozené odpadky nebo co udělá vlhčený ubrousek v kanalizaci. Tento projekt i další aktivity Ekologického centra přišla Martina Černá představit do dnešního Ponte Reports. www.mostkprirode.cz https://www.facebook.com/EkologickeCentrumMost

Před týdnem 26:49

Alena Antalová, Alex Anders – Velký návrat šansonu: Šanson je královská disciplína

Skladatel, textař, zpěvák a pianista Alex Anders dlouho působil v zahraničí. Po návratu do Čech oslovil Alenu Antalovou, zda by nechtěla zkusit zazpívat pár šansonů, které napsal. I přesto, že si Alena Antalová nepřipadala jako zpěvačka a už vůbec ne šansoniérka, na nabídku kývla a světlo světa spatřil nádherný recitál autorských šansonů. Co je pro šansoniérku nejdůležitější? Využívá Alena Antalová při zpěvu svých hereckých zkušeností, a jaká slavná šansoniérka Alexe Anderse odmítla? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 22:46

Mirek Vostrý, Vašek Veverka – Mezinárodní festival kresleného humoru

Tentokrát máme štěstí na opravdu vtipné muže, kteří chrlí vtip za vtipem. Ano, pořádají Mezinárodní festival kresleného humoru, který se letos přesouvá do Mostu. Seznámíme Vás s časopisem Tapír, také se dozvíte, jaké mají pánové kreslířské vzory a nakreslí karikaturu našeho moderátora. Kdy festival probíhá? Kde najdeme vtipy? Kdo je v porotě? To se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 25:16

Vilém Veverka - hobojista: Dobývat ženy hrou na hudební nástroj není můj styl

Vynikající český hobojista Vilém Veverka patří mezi špičkové hudebníky, kteří spolupracují s nejlepšími orchestry světa. Na hoboj hraje klasiku i Led Zeppelin. Kromě toho se ale věnuje horolezectví a fotografování. Jak jde dohromady hudba a lezení na skály? A proč sám neskládá hudbu?

Před 2 týdny 27:38

Vladimír Jeřábek – Pohárovka 2023: Pohárovka 2023 nabídne pokus o 400 kg na bench press

Když se spojí obrovské svaly s obrovským srdcem, vznikne Pohárovka. Ona tedy nevznikla tak úplně sama, ale stojí za ní především její duchovní otec, můj dnešní host „Keba“. Rozhodl se spojit své dvě vášně, silový sport a touhu pomáhat. Letos se koná již 3. ročník charitativní akce Pohárovka s podtitulem …benčuj, tahej, pomáhej. Pomoci malému Pavlíkovi, ke kterému osud nebyl příliš milostivý, můžete i vy. Ať už dobrovolným vstupným na akci, která letos proběhne 3. 6. 2023 na Benediktu či koupí trička přímo na místě nebo na https://mydrinks.cz/ [https://mydrinks.cz/?fbclid=IwAR3DcYGfPCMY67C55NGDDyCzfX6l1brw8_dUmhCWvyUraoV1DaS008BL4xA]. Nenechte si ujít dnešní rozhovor v Ponte reports.

Před 2 týdny 21:52

Eva Toulová – režisérka: Ráda točím filmy o ženách

Určitě znáte její film Casting na lásku. Příjemný český film, ve kterém se objevila herečka Tereza Němcová Petrášková. Nyní dokončuje další dva filmy, a jak jinak než o ženách. V kinech se můžete těšit na Superženu a na Lásku na zakázku. K tomu Eva Toulová natáčí také dokumenty nebo videoklipy. Proč se přihlásila na FAMU? Je ona sama Superženou? Čte kritiky? Kdo bude hrát v jejích nových filmech? To vše se dozvíte v rozhovoru s Evou Toulovou v Ponte reports.

Před 2 týdny 23:01

Veronika Psotková – výtvarnice: Moje drátěné figury nejsou zahradní dekorace z Hornbachu

Veronika Psotková pochází ze severní Moravy. Na Lounsko ale jezdila celý život k dědečkovi. Nakonec tam našla svůj druhý domov. Známá je především svými figurálními plastikami z drátěnky. Visí například na budově Sokolovny v Litvínově, také v Praze, Mladé Boleslavi nebo v Českém Krumlově, ale i jinde ve veřejném prostoru nebo v soukromých sbírkách, zahradách a objektech. Jak vznikají a co jí při tvorbě inspiruje? Dozvíte se v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 19:00

Baruš Szabová – pole dance: Netuším, proč se muži tak rádi dívají na Pole dance

Je to velká show. Vydržte až do konce rozhovoru, kde nás jedna velká show čeká. Seznamte se s Baruš Szabovou, má perfektní kondičku a její vystoupení fakt stojí za to. A pozor, neříká se tanec u tyče, ale tanec na tyči. Dokáže se držet nohama hlavou dolů, pak se spustí zeshora a těsně nad zemí zabrzdí. Na začátku června uvidíte skvělá pole dance vystoupení na Mistrovství republiky, na které Vás také pozveme. Kromě pole dance Baruš dělá také jumping, rope skipping či twerk. Co musí mít tanečnice pole dance na sobě? Měla někdy nějaké zranění? I to se dozvíte v rozhovoru s Baruš Szabovou, majitelkou B-pole studií.

Před 3 týdny 14:01

Michal Voltr – ředitel Kabelové televize Kadaň: Život je pohádka

Filmový festival, jehož největšími hvězdami jsou Maxipes Fík s Ájou, začne 23. května v Kadani. Konat se bude v kině Hvězda Kadaň i na dalších místech města do 26. května a v sobotu na něj navážou Fíkovy narozeniny. Co má Kadaň společného s Fíkem? Dorazí na festival také princ s princeznou? A jaké pohádky děti uvidí? Do Ponte Reports přišel diváky pozvat Michal Voltr, ředitel Kabelové televize Kadaň, která akci pořádá.