Alex a host
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Daniela Špinar: Nikdy nebudu ženou, jsem transžena. A je mi nejlíp, jak mi kdy bylo

Daniela Špinar ještě jako muž sedm let vedla činohru Národního divadla. Na kontě má desítky divadelních her a řadu významných cen. Už rok prochází tranzicí, tedy změnou pohlaví.

24:09

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Včera 26:47

Jak na slzení nad cibulí? Sedněte si, prozrazuje moderátorka Babských rad Jarka Vykoupilová

Více než čtvrt století usedá za rádiový mikrofon a tvrdí, že ve své profesi zažívá doslova euforii. Naše kolegyně Jarka Rozsypalová Vykoupilová v Českém rozhlase Brno moderuje Apetýt i Babské rady, vydala dvě knihy a je nadšenou divadelnicí.

Před pěti dny 27:01

Luboš Veselý: Kdyby se mi v životě stalo to, co v Kukačkách, nechal bych rozhodnutí na partnerce

Je jedním z nejobsazovanějších herců u nás. Zvládá film, seriál i divadlo a výčet jeho rolí je opravdu dlouhý. Nedávno jsme ho mohli vídat například v seriálu Kukačky coby dědu Rudolfa. Jeho partnerkou je herečka Bohdana Pavlíková.

Před týdnem 28:06

Člověk se vždycky bude mít tendenci cenzurovat, i v hypnóze, říká psycholog a neurovědec Petr Bob

Spojení mozku a mysli je nelehké, ale velmi zajímavé téma. Co se děje v hlavě během hypnotických stavů? A opravdu během klinické smrti člověk vidí světelný tunel?

Před týdnem 26:44

Cizinec trenérem naší hokejové reprezentace? Byl jsem proti, říká bývalý útočník Martin Procházka

Českem hýbe Mistrovství světa v hokeji. Národní tým vede finský trenér Kari Jalonen. „Zpočátku jsem byl mezi těmi, kdo si neuměl představit, že by měl český tým vést cizinec,“ říká v pořadu Alex a host bývalý hokejový útočník.

Před týdnem 26:17

Lenka Filipová: Některé příběhy z textů od Zdeňka Rytíře se mi skutečně staly. Jako by mi psal osud

Lenka Filipová zpívá nadčasové texty, nejvíc jich napsal Zdeněk Rytíř. Nikdy také úplně neopustila původní profesi klasické sólové kytaristky, a dokonce nahrála několik klasických instrumentálních alb. Koncerty má tak sestavené ze svých hitů, z instrumentálních skladeb na kytaru a nechybí ani keltské okénko.

Před týdnem 24:14

100 let rozhlasu: Jeden rozhovor s Václavem Havlem se nikdy neodvysílal, vzpomíná Robert Tamchyna

Novinář a moderátor Robert Tamchyna už ve svých 21 letech moderoval rozhovory s Václavem Havlem. Získal několik novinářských ocenění, šest let řídil divadlo Viola a byl u divadelního odcházení Luďka Munzara a Josefa Somra.

Před 2 týdny 26:26

Na oslavy 100. výročí chystáme řadu překvapení, říká generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Ve čtvrtek 18. května uplyne přesně 100 let od chvíle, kdy na našem území začal pravidelně vysílat rozhlas. K této příležitosti se chystá spousta velkolepých akcí. Koncert nebo unikátní kniha Rozhlasto.

Před 2 týdny 28:31

100 let Českého rozhlasu: Kdo šel na mikrofon, musel mít vysokou školu, vzpomíná Pavel Kudrna

V rozhlase je už přes 40 let. „Upovídaný jsem byl od dětství. Když jsem v pubertě přemýšlel o své profesi, chtěl jsem být popelář nebo zpěvák. Ale zpívat jsem neuměl, zato jsem uměl parodovat učitele,“ vypráví v pořadu Alex a host Pavel Kudrna.

Před 2 týdny 26:27

Od psů jsem se naučila brát život takový, jaký je, říká Kateřina Kašparová

Kateřina Kašparová byla v 90. letech výraznou tváří zpravodajství televize Nova. Z té po čtyřech letech odešla a na celoplošnou stanici už se nikdy nevrátila. Učila lidi, jak mluvit s médii, hrála poker a nepřestala pomáhat opuštěným psům a kočkám. „Zvířata jsou pro mě velká škola života,“ přiznává v pořadu Alex a host.