Dopolední Region
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Daniel Treml přivezl z letošních Světových her policistů a hasičů medaili

A nebyl sám. Dva profesionální hasiči HZS Středočeského kraje, územního odboru Mladá Boleslav, v nizozemském Rotterdamu slavili úspěch. Lukáš Janák ze stanice Mladá Boleslav ve finále veslování na trenažéru, v kategorii lehkých vah 30-35 let, na trati 500 metrů skončil těsně druhý. A Daniel Treml ze stanice Stará Boleslav v poslední cyklistické silniční disciplíně obsadil ve sprintu kategorie 40-45 let třetí místo.

02:51

Dopolední Region

Vydává: Český rozhlas

Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.

Web

Před dvěma dny 03:05

Paní Noemi Trojanovou nejvíce těší pozitivní změny životů jejích klientů

Paní Noemi Trojanovou můžete potkat v textilní dílně Rukama nohama v Dobříši, kde je možné zakoupit nejrůznější praktické výrobky i krásné látky. Paní Trojanová vždy chtěla lidem pomáhat a to byl také důvod, proč začala pracovat v oblasti sociální rehabilitace. Její láska k látkám i k šití jí postupně přivedla k nápadu, založit textilní dílnu, která by pomáhala lidem v nouzi.

Před třemi dny 03:27

Dědečku to jsme si nemysleli, že si v 80 letech budeš vydělávat tělem, říkají doma Bohuslavu Doušovi

Pan Bohuslav Douša z Černolic na Praze-západ má svůj recept na spokojené stáří - být co nejaktivnější. Aby se ve svých 80 letech udržel v kondici, tak běhá... účastní se například závodu Seniorská míle. Také několikrát denně chodí ven se svým pejskem, houbaří, vaří a spolupracuje se seniorskými organizacemi, napříkladem s Životem 90. Můžeme ho také vidět jako manekýna na přehlídkových molech.

Před čtyřmi dny 02:22

S fotbalem začínala Anna Šubrtová doma v Sadské. V 19 letech už patří do sestavy pražské Sparty

Ze Sadské do pražské Sparty zamířila v jedenácti letech fotbalová útočnice Anna Šubrtová. Teď už pravidelně nastupuje v nejvyšší soutěži. Prošla mládežnickými reprezentačními výběry a nakoukla také do ženského národního týmu.

Před pěti dny 03:27

Medvědi z hradu Točník milují párky a vajíčka. Z návštěvníků hradu si tropí legraci

Medvědi z hradu Točník jsou opravdoví labužníci. Milují sušenky, párky a vajíčka. Na návštěvníky hradu mají připravenou lest, kterou je nečekaně připraví o mobilní telefon. Až pojedete na Točník, dejte proto pozor, ať vás také nenapálí.

Před šesti dny 03:13

Sledování počasí, krásné výhledy i pozvánky na grilování. Takové je létání horkovzdušným balónem

K létání měl vždycky blízko, v patnácti začal na větroních, a když měl později možnost letět balónem, chytlo ho to a už nepustilo. Miroslav Nigrín z Balloon Clubu Bílá Hlína na Mladoboleslavsku balónem létá už skoro 25 let. Ovšem den, kdy svůj koníček může provozovat, nejde naplánovat dlouho dopředu. Záleží na počasí.

Před týdnem 03:21

Pro zdravotní laborantku Lucii Kahounovou je předení u kolovrátku příjemnou relaxací

Kolovrátek byl kdysi běžnou součástí venkovských domácností. Práce na kolovrátku není vůbec lehká, nicméně má své kouzlo. Podlehla mu i paní Lucie Kahounová ze Starého Kolína. Tato sympatická zdravotní laborantka měla vždy ráda tradiční řemesla. Předení na kolovrátku se věnuje ve volných chvílích a vlnu ráda zpracovává od samotného prvopočátku celého procesu.

Před týdnem 02:48

Napravovatelka agresivních psů E. M. Baco: Můj Conánek je hrdina

Extrémně agresivní a zlý, navíc v zoufalém stavu. Po roce ale poslušný, hodný a oddaný pes Conan, kříženec brazilské fily a německého ovčáka. Paní Emilia Miluše Baco z něj za rok udělala úplně jiného psa.

Před týdnem 03:20

Školka v Podlesí na Příbramsku má nejlepší kuchařky v republice. Vybojovaly zlatý pohár

Kuchařky z mateřské školy Podlesí u Příbrami vaří dětem s péčí a láskou. Jejich svačinky na talířku vypadají jako malé umělecké dílo. Letos vyhrály soutěž ve vaření v Makro akademii v Praze a odvezly si zlatý pohár.

Před týdnem 03:32

Marie Filipová i v 97 letech zachraňuje lidové kroje. Klíčem k úspěchu je prý trpělivost

Marie Antonie Filipová restauruje lidové kroje. Snaží se přitom využívat historické materiály i postupy našich prababiček. Bez jejích šikovných rukou by se některé čepce a zástěrky už dávno rozpadly na prach. Paní Filipová sice nedávno oslavila 97. narozeniny, ale šití krojů ji stále baví.

Před týdnem 03:24

Šéfredaktorem Zahrádkáře je Jan Stanzel. To, o čem píší v časopise, zkouší na vlastní zahradě

Už 20 let jezdí na chalupu kousek od Želivky. Pěstuje tam zeleninu, ovocné stromy, keře i květiny. Taky africké fialky. Jeden čas jich měl hodně přes 100. Není divu, že je předsedou specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Saintpaulia. S panem Belo Jamriškou napsali o těchto oblíbených pokojovkách knížku.