Ptám se já
Epizoda 14627. září 2021

Poslechněte si podcast: Daně, důchody, Čapí hnízdo. Jak chce Šlachta na poslední chvíli získat voliče

Do sněmovních voleb zbývají necelé dva týdny, politické strany vstoupily do horké fáze kampaní a bojují o každý hlas. Mezi těmi, které se drží těsně pod hranicí pěti procent, je i Přísaha Roberta Šlachty. Jak ji chce překonat?

26:25

Ptám se já

Vydává: Seznam Zprávy

Rozhovory Marie Bastlové a Veroniky Sedláčkové na Seznam Zprávách. Zásadní a přímé otázky na politiky, úředníky i ekonomy. Zkrátka na všechny, kteří jsou u moci a rozhodují.

Web

Epizoda 418Včera 33:12

Bém: Naivně jsem si myslel, že za práci primátora budu jednou pochválen

Už o víkendu voliči rozhodnou o tom, kdo usedne do primátorského křesla a povede příští čtyři roky Prahu. Kdo to bude a kam by měl hlavní město směrovat? A proč je práce pražského primátora tou nejtěžší v české politice?

Epizoda 419Před dvěma dny 22:52

Ceny energií mají strop, i tak budou lidé muset šetřit, varuje Stanjura

Vláda odkládá schválení návrhu rozpočtu na rok 2023. Vyladit je třeba, kolik si stát musí půjčit, aby mohl naplnit všechny své záměry a sliby. Ví resort financí, kde na ně vzít?

Epizoda 417Před dvěma dny 37:03

Bohuslav Svoboda: Nemám vliv na to, kdo kandiduje za naši koalici

Podle posledních předvolebních průzkumů má k vítězství v komunálních volbách v Praze nejblíže koalice Spolu, která kopíruje vládní svazek ODS, TOP 09 a lidovců. Podaří se jí v Praze porazit Piráty? Hostem speciálního vysílání Ptám se já ke komunálním volbám z Kasáren Karlín byl kandidát na primátora Bohuslav Svoboda (ODS).

Epizoda 416Před třemi dny 23:38

Mobilizace může vzbudit odpor Rusů. To by mohl být Putinův konec, říká Šedivý

Západ ukázal, že si nepřeje mír mezi Ukrajinou a Ruskem, řekl ruský prezident a vyhlásil částečnou mobilizaci, která se má týkat 300 tisíc rezervistů. Co to znamená pro boje na Ukrajině? A jak by měla zareagovat Evropa?

Epizoda 415Před třemi dny 35:33

Dozimetr jsme vyhodili oknem, teď leze dveřmi, říká primátor Hřib

Prahu čeká lítý boj o primátorské křeslo. Současná koalice v čele s Piráty a primátorem Zdeňkem Hřibem podle předvolebních průzkumů zatím ztrácí na koalici Spolu v čele s Bohuslavem Svobodou. Čím chce Hřib voliče přesvědčit? A umí si představit povolební spolupráci se Spolu, které kritizuje?

Epizoda 414Před pěti dny 22:33

Událost jako tahle už nikdy nezažijeme, říká expert o loučení s britskou královnou

Velká Británie se rozloučila s královnou Alžbětou. Zesnulá panovnice spočine k poslednímu odpočinku vedle svých nejbližších. Rodičů, manžela Philipa a sestry Margaret. Její pohřeb se stal jednou z nejsledovanějších událostí na celém světě. A byl u toho i podcast Ptám se já. Sledovali jsme obřad v katedrále Westminsterského opatství a zajímali se mimo jiné, jaký vliv měla královna Alžbětu II. na britskou společnost i světové dění.

Epizoda 412Před týdnem 28:22

Sociolog: V Brně umírá nejvíc chodců, politici dopravní situaci ignorují

Brněnští voliči už příští týden rozhodnou, kdo jim bude další čtyři roky vládnout. Podle kritiků současná koalice nezvládla vyřešit složitou dopravní situaci ve městě ani dlouho očekávaný územní plán. Jak to ovlivní volby?

Epizoda 413Před týdnem 24:23

Levnější energie pro všechny? Každý bude platit jinak, tvrdí Fialův poradce

Vláda oznámila zastropování cen energií pro domácnosti, malé firmy i živnostníky i formu pomoci pro největší společnosti. Opozice vládu kritizuje, že je pomoc pomalá a malá. Má pravdu?

Epizoda 411Před týdnem 27:18

Lídr ANO v Brně: Ti, co pískají a napadají Babiše, mají možná psychické problémy

Brněnské hnutí ANO čekají důležité komunální volby. Dokázat v nich může, zda se poučilo z kauzy Stoka, ale i jak silná je pozice současné vlády. Podle lídra ANO Andreje Babiše se právě o ní totiž na komunální úrovni rozhodne. Má pravdu?

Epizoda 410Před týdnem 25:57

Kauz je tisíce. Lidé vidí jen Čapí hnízdo, říká nejvyšší státní zástupce

Na pražském městském soudě začal po sedmi letech šetření soud s bývalým premiérem Česka a předsedou ANO Andrejem Babišem. Jak náročné jsou politické kauzy takového kalibru pro představitele justice?