Host Frekvence 1
26. listopad 2020

Poslechněte si podcast: Dan Přibáň: Věci musíme řešit racionálně, jako na cestách. A když se objeví problém, tak se netvářit, že není

Lubka s Mírou si dnes ráno povídali s cestovatelem, režisérem a novinářem Danem Přibáněm. Kam se chystá na další expedici? Jakou knížku společně s kolegy vydali? Proč sehnal staré letadlo? Motivoval hodně lidi k cestám okolo světa? Jaké má další plány? Poslechněte si celý rozhovor!

08:48

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 11:17

Adam Plachetka: Chtěl jsem se věnovat muzikálům, ale opera mě okamžitě uchvátila

Ráno jsme se s operním pěvcem Adamem Plachetkou vydali do světa opery. Představil nám nové album Molieri. Proč skončil s hokejem? Kde je nejlepší operní publikum? Jaký dárek od fanoušků ho nejvíce potěšil? Poslechněte si rozhovor.

Před čtyřmi dny 13:23

Adam Koller: S kapelou finišujeme desku. Vyjde po novém roce, pak pojedeme na turné

Ráno za námi do studia zavítal budeník ze skupiny Lucie Adam Koller, syn Davida Kollera. Jak vzpomíná na léta na základní škole? Kolik mu bylo, když poprvé usedl za bicí? Na co všechno se mohou fanoušci těšit, kde budou kluci hrát? Poslechněte si rozhovor.

Před pěti dny 28:21

Aneta Langerová: Nejlepším dárkem k Vánocům jsou pro mě koncerty

Hostem v ranním vysílání byla zpěvačka Aneta Langerová. Prozradila nám, jaké to je být introvertem ve světě showbyznysu, jestli ji láká herectví a proč jela při tvorbě alba Dvě slunce do hor? V rámci středečního Music Studia Live nám také zahrála písně jako Svatou Kordulu, Marii či Vodu živou. Poslechněte si rozhovor.

Před šesti dny 13:31

Barbora Poláková: Deska Něhy a Dydjiny je záznam živého koncertu

Do studia za námi dorazila zpěvačka a herečka Barbora Poláková. Představila nám novou desku Něhy a Dydjiny. Očekávala, že song Nafrněná bude mít takový úspěch? Jaké bylo podstoupit digitální detox? Věnuje se ještě módě? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:40

David Douša: Na účastníky Běhej lesy čeká spousta novinek. Chystáme závod na Vysočině i v Krušných horách

Hostem ve studiu Frekvence 1 byl bývalý basketbalista a spolupořadatel Jizerské 50, závodu Běhej lesy, David Douša. Kdy propadl sportu? Jak vznikají takové akce a jaké novinky závodníky čekají? Proč ukončil ve 29 letech kariéru? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 12:44

Štefan Margita: Není den, abych si na Hanku nevzpomněl. Musím se s tím vyrovnat jako všichni

Dnes s námi byl ráno ve studiu operní pěvec a tenorista Štefan Margita, který je momentálně velmi zaměstnán přípravou vzpomínkového koncertu. Jaký je jeho rituál před koncertem? Jak důležitý je na hlasivky spánek? Jak nejdéle v kuse zpíval? Jaký je nejlepší koncertní sál? Kdo všechno na koncertě věnovaném vzpomínce na Haničku Zagorovou zazpívá? Půjde se podívat na představení Biograf láska? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:22

Jiří Korn: Až skončí tour, bude se mi po ní určitě stýskat. Možná to prodloužíme

Dnes jsme měli ve studiu velice vzácnou návštěvu. Na ranní kávu za námi dorazil zpěvák, herec a tanečník Jiří Korn, který se v únoru vydává na celorepublikové sólové turné. Jak moc se v průběhu života změnily jeho ranní návyky? Co nejraději snídá? Na kterou dovolenou nejraději vzpomíná? Kterou svou písničku má nejraději? Kolik nejvíc koncertů odehrál za jeden den? Jak se vybírala města, ve kterých bude koncertovat? Bude mít nějaké hosty? Kdy si naposledy zahrál kulečník? Co dělá když se potřebuje odreagovat? A v kolika letech poprvé obul stepky? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 13:29

Martin Stranka: Lidi si myslí, že fotografové všude běhají s foťákem. Já udělám dvě fotky za rok

Dnešní ráno s námi byl světově známý na Frekvenci 1 fotograf Martin Stranka. Jak nejraději odpočívá? Jaká byla jeho první fotka? V jakých nejnáročnějších podmínkách fotil? Co je na jeho nejlépe prodané fotce? Jaké fotografie by nikdy nefotil? Stal se mu nějaký průšvih během focení? Jak často sáhne po mobilu, aby udělal během dne fotku? A pozná na první pohled upravenou fotku? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 17:58

Robert Jašków: Všechny role se snažím zahrát nejlíp jak umím. Žádná z nich není důležitější

Dnes ráno s Lubkou a Mírou vysílal herec, který často hraje záporné postavy. Robert Jašków prozradil které roli se věnoval nejvíc nebo která byla jeho úplně první role. Kolik let je v angažmá ve Švandově divadle? Existují placené přesčasy a noční směny při natáčení? Jak dobrý je lyžař? Kam jezdí s rodinou lyžovat? A má rád divadelní zájezdy? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 18:55

Petr Bende: Koukal jsem na vystoupení ze SuperStar a i obraz na mě působil strašně staře

Dnes k nám do studia dorazil zpěvák Petr Bende, a tak jako minule s sebou přinesl kytaru, na kterou nám i zahrál a zazpíval. Zároveň prozradil, z čeho byla ta nejšílenější pálenka, kterou kdy pil, ve které části republiky nejvíc koncertuje nebo jaký je jeho nejoblíbenější akord. Čemu se nyní nejvíc věnuje? O čem je jeho nová písnička a klip? Jak se mu hrálo s filharmonií? S kým pojede vánoční turné? A kdy naposledy koukal na svá vystoupení ze SuperStar? Poslechněte si rozhovor.