Dámská jízda
30. listopad 2022

Poslechněte si podcast: O strachu z návratu onkologického onemocnění a o tom, jak se mu bránit

O strachu z návratu nemoci a o tom, jak se mu bránit, si budeme povídat s psychoonkologem Martinem Pospíchalem. K tomu přidáme recept na měkké vánoční perníčky a tipy na zajímavé akce. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

30:45

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Před čtyřmi dny 31:14

Tipy na zdravé snídaně a prospěšný pohyb, ale také zajímavá svatební místa

Nastartujte zdravý životní styl s výživovou poradkyní Jindrou Jeníkovou. V magazínu Dámská jízda vysvětlí, jak správně snídat a proč vyzkoušet nordic walking. K tomu nabídneme povídání se šéfem Jihočeské centrály cestovního ruchu Petrem Soukupem o zajímavých místech pro svatbu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před týdnem 38:17

Cyklická žena Dana Sofie Šlancarová také propadla obytnému autu

S cyklickou ženou Danou Sofií Šlancarovou v seriálu Jedna z nás probereme nejen její tipy pro dobrou pohodu a zdraví, ale také zálibu v netradičním cestování. Zalistujeme rovněž knihou Terezy Bebarové a Josefa Maršálka Čas na pečení.

Před 2 týdny 33:01

80 receptů a v žádném z nich není maso. Postní kuchařku sepsal šéfkuchař Pavel Drdel

Šéfkuchař strakonické restaurace Sůl a řepa Pavel Drdel napsal Postní kuchařku, která nabízí osmdesát receptů na bezmasá jídla. Víc o ní pověděl autorce pořadu Dámská jízda Mirce Nezvalové. Dále se dozvíte, co s naším tělem dělá desetiminutová chůze a přidáme vzpomínky na nejkrásnější zážitky uplynulého roku, vyprávět o nich bude i primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová, a tipy pro dobrou pohodu.

Před 3 týdny 37:35

Tipy na využití vánočních dekorací po svátcích a rady pro protažení těla

Zůstaly vám po vánočních svátcích zbytky svíček a nechcete hned uklízet světelné řetězy? Tipy na jejich další využití má českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová. K tomu přidáme rady pro protažení těla od fyzioterapeutky Zuzany Širůčkové a postřehy posluchaček v anketě k využívání diářů. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

4. leden 2023 32:30

Nový rok osobností pořadu Peče celá země a tipy, jak nastartovat zdravý životní styl

Tereza Bebarová a Josef Maršálek, známí například z pořadu Peče celá země, prozradí, jestli si dávají předsevzetí a co plánují v novém roce. A českobudějovická výživová poradkyně Jindra Jeníková poradí, jak nastartovat zdravý životní styl. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

28. prosinec 2022 33:13

Prodala auto, aby měla rezervu, a začala psát. Za svůj debut o mládí Anežky České získala ocenění

Dvě děti, dvě knihy, byt v Praze i v šumavském Rejštejně. Taková je zatím bilance Jihočešky Terezy Dobiášové. Jen ona sama ví, jak se musela poprat se životem, aby dosáhla svých úspěchů.

21. prosinec 2022 30:55

Místo chalupy manželé pořídili zámek Dobrohoř. Neodradil je ani občasný zápach z nedalekého vepřína

Na konci Starého Města pod Landštejnem na Jindřichohradecku najdete bílou zámeckou budovu. To je Dobrohoř, kde mají svou jihočeskou „chalupu“ pár kilometrů od rakouských hranic už od roku 2013 manželé Jana a Jan Mužákovi.

14. prosinec 2022 34:22

Tipy na vánoční čtení, dárky na poslední chvíli i úpravu štedrovečerního stolu

Knihovnice Václava Medalová Hůdová představí knihy, které by nám v čase předvánočním mohly udělat radost. A s tipy na dárky na poslední chvíli i úpravu štědrovečerního stolu přijde českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

7. prosinec 2022 26:48

Výživová poradkyně vymyslela netradiční adventní kalendář a ragbistky mají kalendář na příští rok

Trochu jiný adventní kalendář vymyslela výživová poradkyně Jindra Jelínková. Najdete v něm tipy pro dobrou kondici. Také si můžete pořídit kalendář na příští rok, který vytvořily českobudějovické ragbistky. A pokud vás zajímá, co obnáší tetování obočí, prozradí vám to Jarmila Růžičková. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.