Dámská jízda
27. leden 2023

Poslechněte si podcast: Cyklická žena Dana Sofie Šlancarová také propadla obytnému autu

S cyklickou ženou Danou Sofií Šlancarovou v seriálu Jedna z nás probereme nejen její tipy pro dobrou pohodu a zdraví, ale také zálibu v netradičním cestování. Zalistujeme rovněž knihou Terezy Bebarové a Josefa Maršálka Čas na pečení.

38:17

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Včera 29:52

Inženýrka vyrábí sýry. Začala podnikat, když ji propustili z práce pro nadbytečnost

Hostem Dámské jízdy je inženýrka Dagmar Řezníková. Tu sice propustili z práce pro nadbytečnost, ale rozhodla se pustit do podnikání a vyrábí sýry. A pokud máte rádi knihy, můžete se inspirovat na autogramiádě tří jihočeských spisovatelů. K tomu přidáme čtvrtou radu pro spokojený život od Tessy Randau. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před týdnem 30:47

Setkání s provozovatelkou kempu a pak s propagátorkou komunitních zahrad ve městech

Tereza Wilzingová zamířila díky lásce z Pardubic na jih Čech a s holandským manželem provozuje kemp ve Frymburku. Radka Pokorná zase propaguje komunitní zahrady ve městech a připomíná, že zelenina se dá pěstovat i u panelového domu. Obě jsou hosty Dámské jízdy. A protože pro naše tělo už začíná biologické léto, nebudou chybět rady o stravování. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 2 týdny 26:46

Příběh ženy, která výrazně zhubla díky operaci žaludku

Petře Zimmelové se podařilo výrazně zhubnout díky bariatrické operaci žaludku. V Dámské jízdě mimo jiné prozradí, co všechno musela podstoupit, proč se k tomu rozhodla a jak změnila stravování. Uslyšíte také třetí radu ze čtyř důležitých pro život z knihy Tessy Randau a chybět nebudou tipy pro dobrou pohodu a zdraví. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 31:50

Budějovická primátorka otevřela svůj šatník, stane se jednou z tváří charitativního kalendáře

12 jihočeských žen se stane tvářemi charitativního kalendáře. Do projektu se zapojila i českobudějovická primátorka Dagmar Škodová Parmová, která nás nechá nahlédnout do svého šatníku. K tomu přidáme rady pro dobrou pohodu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

10. květen 2023 29:04

Šuhajky na Kanárských ostrovech propagují českou kulturu a tradice

S Monikou Srncovou se vydáme na Kanárské ostrovy, kde už léta žije a propaguje v projektu Šuhajky naši národní kulturu a tradice. Lenka Beňová zase prozradí, proč její květiny voní po mandlích a čokoládě. Na závěr přidáme zalistování knihou Les, čtyři otázky, život a já. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

3. květen 2023 28:25

Nebojte se dát věcem druhou i třetí šanci. Stará plechovka a bedýnka mohou u vás doma ještě zazářit

Zajímavá váza z malých lahviček, květináč z plechovky oblepený dřívky z nanuků nebo lékařských špachtlí. Českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová pro své tvoření využívá věci, které původně sloužily jiným účelům.

26. duben 2023 30:33

Knižní průvodce je skvělým společníkem na cestách třeba i po vašem městě

Do knihovny většinou chodíme pro romány nebo detektivky, ale v regálech najdeme i neocenitelné pomocníky pro cestování. „Zájem o tyto tištěné průvodce je, ale čtenářům rozhodně rádi poradíme,“ říká šéfka čtyřdvorské pobočky Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Václava Medalová Hůdová.

19. duben 2023 31:20

Módní návrhářka Štěpánka Pivcová pomáhala s oblečením novému prezidentovi a jeho ženě

Módní návrhářka Štěpánka Pivcová z Písecka po studiích zamířila do Prahy, kde má svůj ateliér. Specializuje se na kabáty, ale také pomáhala s oblečením v prezidentské kampani Petru Pavlovi a jeho ženě Evě. V Dámské jízdě mimo jiné prozradí, proč jezdí nakupovat látky do Itálie.

12. duben 2023 26:21

Setkání s nevidomým zpěvákem Radkem Žaludem a výtvarnicí Ester Tajrychovou

Nevidomý zpěvák Radek Žalud z Kaliště u Lipí se probojoval do evropského finále soutěže Nevídaná píseň. Budějovická rodačka Ester Tajrychová se zase nebála vydat knihu svých ilustrací k novinovým titulkům. Oba jsou hosty Dámské jízdy. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

5. duben 2023 26:34

Setkání s kytkožroutkou a švadlenou, která oblékla zlatý kočár z krumlovského zámku

Jana Vlková propadla kouzlu jedlých květin natolik, že si sama říká kytkožroutka. Vydala už tři knihy a posluchačkám Dámské jízdy poradí, co a jak konzumovat na jaře. Českobudějovická švadlena Jaroslava Nováčková zase měla tu čest obléknout zlatý eggenbergský kočár pro krumlovský zámek. Také se dozvíte, jak si vyrobit netradiční velikonoční zajíce z polínek. K poslechu zve Mirka Nezvalová.