Dámská jízda
22. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 22. 12. 2021

To, že je Eva Urbanová skvělá operní pěvkyně, určitě víte. Ale že je taková papouščí máma, to vám možná uniklo. Dále se mimo jiné dozvíte, kolik druhů cukroví peče a jak si stále drží shozená kila. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

25:17

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Před pěti dny 27:14

Tipy pro posílení imunity a co dělat s knihami, které už nechceme

Jak posílit imunitu na podzim? Poradí Ivana Haldová z hornoplánské přírodní apatyky Arnika. Ředitel Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Ivo Kareš zase přidá pár tipů jak naložit s knihami, které už nechcete mít doma. Zalistujeme také knihou Energie o zdravé cestě z labyrintu únavy a poradíme co dělat, aby záclony byly bílé. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Před týdnem 27:25

Setkání s cyklickou ženou Danou Sofií Šlancarovou, pozvánka na levandulovou farmu a recepty

Autorka magazínu Dámská jízda Mirka Nezvalová tentokrát posluchače seznámí s Danou Sofií Šlancarovou, která tvrdí, že život žen ovlivňuje měsíční cykličnost. Také pozve na levandulovou farmu a přidá recepty na bezinkový likér s kávou.

Před 2 týdny 31:10

Podzimní bylinky pro zdraví, hody a cuketový recept

Vezměte košík a vydejte se do přírody na bezinky, šípky i hloh. Silvie Hovorková vám totiž poradí, jak je využít pro své zdraví. Nabídneme také na ochutnávku atmosféry hodů v moravské Vrbici a přidáme recept na slanou cuketovou roládu. K poslechu pořadu Dámská jízda zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 27:07

Pavouci z kaštanů, patinované krabičky a další nápady pro kreativní tvoření

Baví vás tvořit a pouštět se do zajímavých projektů? Pak se nechte inspirovat nápady českobudějovické kreativní publicistky Moniky Brýdové, třeba na pavouky z kaštanů nebo patinované krabičky. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

24. srpen 2022 24:35

Rady pro pěstování rostlin ve městě a připomínka toho, co se můžeme naučit od dětí

Přemýšlíte, že si vysázíte bylinky na panelákovém balkóně nebo se pustíte do domácího kompostování? V pořadu Dámská jízda vám poradí Radka Pokorná, spoluautorka knihy Pěstujeme ve městě. Poté psychoterapeutka Iva Aliana Bendová přidá informace o tom, jak i děti mohou rodiče a prarodiče leccos naučit. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

22. srpen 2022 26:06

Na začátku byly žabky, která chovala doma, dnes šéfuje vlastní ZOO se dvěma stovkami zvířat

Romana Albrechtová, sympatická maminka dvou školaček, se s budoucím manželem seznámila díky inzerátu k prodeji žabek.

10. srpen 2022 24:38

Návštěva u výtvarnice Jany Školaudyové a vinařky Marcely Míkové

Bývalá učitelka Jana Školaudyová vypráví, jak se pustila na chalupě do přestavby stodoly na ateliér a co nového chystá ve svém tvoření. Marcela Míková zase prozradí, co ji přivedlo k vinařství a jak si hledala ke svému koníčku manžela. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

3. srpen 2022 24:12

Nahlédnutí do tajů celostní medicíny a tipy, co jíst a pít k snídani

Českobudějovická lékařka Michaela Šimková nechá nahlédnout do tajů celostní medicíny a poradí, co pít a jíst k snídani. K tomu přidáme recept na cuketové lívanečky od Hany Marešové z Jindřichova Hradce. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

27. červenec 2022 31:41

Cuketová pomazánka

Máte v lednici cuketu a nevíte co s ní? Českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová, která se svými tipy pravidelně chodí do pořadu Dámská jízda, doporučuje připravit pomazánku. Chutná dobře teplá i studená.

27. červenec 2022 31:41

Letní tvoření, cuketové recepty a pěstování jedlých květiny

Tipy na letní tvoření přináší do Dámské jízdy českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová. K tomu přidáme cuketové recepty a zastavení s Vítem Janoušem, který se věnuje pěstování jedlých květin. K poslechu zve Mirka Nezvalová.