Dámská jízda
NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: Sdružení Mia Rose pomáhá ženám s rakovinou prsu

Občas potřebujeme dobré slovo a podanou ruku v pravý čas. I o tom si budeme povídat s Ivou Klementovu, zakladatelkou jihočeského sdružení Mia Rose, které pomáhá ženám s rakovinou prsu. K tomu přidáme recept na bezinkový likér s kávou a tipy pro dobrou pohodu z lunárního kalendáře. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

28:59

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Před týdnem 27:14

Tipy pro posílení imunity a co dělat s knihami, které už nechceme

Jak posílit imunitu na podzim? Poradí Ivana Haldová z hornoplánské přírodní apatyky Arnika. Ředitel Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Ivo Kareš zase přidá pár tipů jak naložit s knihami, které už nechcete mít doma. Zalistujeme také knihou Energie o zdravé cestě z labyrintu únavy a poradíme co dělat, aby záclony byly bílé. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Před 2 týdny 27:25

Setkání s cyklickou ženou Danou Sofií Šlancarovou, pozvánka na levandulovou farmu a recepty

Autorka magazínu Dámská jízda Mirka Nezvalová tentokrát posluchače seznámí s Danou Sofií Šlancarovou, která tvrdí, že život žen ovlivňuje měsíční cykličnost. Také pozve na levandulovou farmu a přidá recepty na bezinkový likér s kávou.

Před 3 týdny 31:10

Podzimní bylinky pro zdraví, hody a cuketový recept

Vezměte košík a vydejte se do přírody na bezinky, šípky i hloh. Silvie Hovorková vám totiž poradí, jak je využít pro své zdraví. Nabídneme také na ochutnávku atmosféry hodů v moravské Vrbici a přidáme recept na slanou cuketovou roládu. K poslechu pořadu Dámská jízda zve Mirka Nezvalová.

31. srpen 2022 27:07

Pavouci z kaštanů, patinované krabičky a další nápady pro kreativní tvoření

Baví vás tvořit a pouštět se do zajímavých projektů? Pak se nechte inspirovat nápady českobudějovické kreativní publicistky Moniky Brýdové, třeba na pavouky z kaštanů nebo patinované krabičky. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

24. srpen 2022 24:35

Rady pro pěstování rostlin ve městě a připomínka toho, co se můžeme naučit od dětí

Přemýšlíte, že si vysázíte bylinky na panelákovém balkóně nebo se pustíte do domácího kompostování? V pořadu Dámská jízda vám poradí Radka Pokorná, spoluautorka knihy Pěstujeme ve městě. Poté psychoterapeutka Iva Aliana Bendová přidá informace o tom, jak i děti mohou rodiče a prarodiče leccos naučit. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

22. srpen 2022 26:06

Na začátku byly žabky, která chovala doma, dnes šéfuje vlastní ZOO se dvěma stovkami zvířat

Romana Albrechtová, sympatická maminka dvou školaček, se s budoucím manželem seznámila díky inzerátu k prodeji žabek.

10. srpen 2022 24:38

Návštěva u výtvarnice Jany Školaudyové a vinařky Marcely Míkové

Bývalá učitelka Jana Školaudyová vypráví, jak se pustila na chalupě do přestavby stodoly na ateliér a co nového chystá ve svém tvoření. Marcela Míková zase prozradí, co ji přivedlo k vinařství a jak si hledala ke svému koníčku manžela. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

3. srpen 2022 24:12

Nahlédnutí do tajů celostní medicíny a tipy, co jíst a pít k snídani

Českobudějovická lékařka Michaela Šimková nechá nahlédnout do tajů celostní medicíny a poradí, co pít a jíst k snídani. K tomu přidáme recept na cuketové lívanečky od Hany Marešové z Jindřichova Hradce. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

27. červenec 2022 31:41

Cuketová pomazánka

Máte v lednici cuketu a nevíte co s ní? Českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová, která se svými tipy pravidelně chodí do pořadu Dámská jízda, doporučuje připravit pomazánku. Chutná dobře teplá i studená.

27. červenec 2022 31:41

Letní tvoření, cuketové recepty a pěstování jedlých květiny

Tipy na letní tvoření přináší do Dámské jízdy českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová. K tomu přidáme cuketové recepty a zastavení s Vítem Janoušem, který se věnuje pěstování jedlých květin. K poslechu zve Mirka Nezvalová.