Dáma a švihák
NejnovějšíEpizoda 228. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Jak se Eva Pavlová cítí v roli první dámy: „Je to těžké, ale třeba si zvyknu“

Už přes půl roku je v neformální (zákonem neukotvené, zvykem a tradicí ale přesto definované) roli první dámy. Do té doby žila Eva Pavlová poměrně obyčejný život bývalé vojačky, manželky armádního generála ve výslužbě a také zastupitelky v obci Černouček na Litoměřicku. Jaké to je dostat se najednou do pozice manželky prezidenta České republiky? „Je to těžké. Dostanete se do kategorie příliš sledovaná osoba. Cokoliv si obleču, tak je to komentováno a nevím, kdo se cítí příjemně v roli, když je komentován a sledován. (…) Zatím se v tom necítím dobře, třeba si na to zvyknu,“ říká Eva Pavlová exkluzivně v novém pořadu Dáma a švihák. Se sledovanou veřejnou rolí souvisí i zvýšený zájem médií. Na otázku Milana Šteindlera, jak zvládá zájem fotografů, Eva Pavlová upřímně odpovídá: „Nezvládám.“ Podle svých slov se nerada fotí a zatím jí to není úplně příjemné: „Tím, že člověk na to není zvyklý, tak se to hůř snáší.“ Eva Pavlová zavzpomínala i na svoje dětství, které strávila v podhůří Jeseníků a má na něj ty nejlepší vzpomínky. „Moje dětství bylo opravdu moc pěkné a přála bych takové všem. Měla jsem to kousek k babičce a k dědovi, kteří měli veškeré zvířectvo, které tehdy na vesnici žilo.“ Řeč přišla i na její studium na vojenské škole. Co ji ve škole bavilo? Jaké koníčky má dnes a jak vypadá typický den první dámy? Poslechněte si celý podcast a dozvíte se to.

23:09

Dáma a švihák

Vydává: Seznam Zprávy

Kávu, nebo čaj? Moderátor, herec a režisér Milan Šteindler rozmlouvá u šálku s manželkou prezidenta republiky Evou Pavlovou o tom, jak se sžívá s rolí první dámy, a o tématech, která jsou pro ni důležitá

Web

Epizoda 125. říjen 2023 01:26

Dáma a švihák začíná 28. října

Už od 28. října 2023 tady a ve všech dalších podcastových aplikacích budete moct sledovat rozhovory herce, moderátora a režiséra Milana Šteindlera s manželkou prezidenta republiky Evou Pavlovou o tom, jak se sžívá s rolí první dámy, a o dalších tématech, která jsou pro ni důležitá. A čekat můžete i další zajímavé hosty.