Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 7823. březen 2022

Poslechněte si podcast: Čtyři týdny Alexandra Ovečkina a dalších. Putinova armáda mezi sportovci

Článek Petra Pravdy: Jsou vyloučeni z mezinárodních soutěží, většinou dál podporují Vladimira Putina. Co udělal měsíc války proti Ukrajině se známými ruskými sportovci?

10:13

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 1371Dnes 06:53

Ruský majitel české továrny zemřel. Nový je napojen na Putinova oligarchu

Článek Jiřího Pšeničky. Jen několik dnů po smrti dosavadního ruského majitele se v majetkové struktuře středočeské továrny Safina objevil úplně nový ruský vlastník. Od něj vedou nitky k sankciovanému miliardáři Viktoru Vekselbergovi. Známá česká firma Safina, která se ve Vestci u Prahy zabývá výrobou produktů z drahých a neželezných kovů, přišla o svého dosavadního ruského majitele. Celý článek čtěte zde  [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/237110] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Epizoda 1371Včera 08:59

Starostové nechtějí závod na lithium. Alternativu jsme neřešili, slyšeli

Článek Jana Nováka. Reportáž z Košťan u Dubí, kam přijeli premiér Petr Fiala a ministři Josef Síkela a Petr Hladík diskutovat se starosty okolních obcí o plánech na těžby lithia. Závod na zpracování kovu zůstane tam, kde je plánován. Před kulturním domem v tříapůltisícových Košťanech u Dubí stojí muž s transparentem. Představuje se jako Josef Fasmann, obyvatel Teplic. Tvrdí, že sem přišel vyjádřit nesouhlas s těžbou lithia. Prý hovoří za Tepličany, ale před kulturákem je sám. Celý článek čtěte zde  [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/237121] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Epizoda 1370Včera 06:04

Váhání s Istanbulskou úmluvou nás negativně poškozuje, tvrdí zmocněnkyně

Článek Michaely Rambouskové. Senát i Poslanecká sněmovna v následujících měsících svedou boj o ratifikace Istanbulské úmluvy. Jen v první polovině letošního roku bylo v Česku v rámci partnerského násilí zavražděno 43 žen. S takovým argumentem pro podporu ratifikace Istanbulské úmluvy přišla do Poslanecké sněmovny vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková. Celý článek čtěte zde [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/237147] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Epizoda 1370Včera 10:57

Analýza: Ukrajina je blíž velkému cíli. Ukusuje Rusku Krym a Černé moře

Analýza Lukáše Marka. Fatální poškození ponorky a výsadkové lodě, zásah dvou protivzdušných systémů, obsazení ropných plošin a lov na hlídkové lodě. Ukrajina ukázala, že Krym ani Černé moře nejsou bezpečným odrazovým můstkem pro ruskou válku. K úspěšnému ukrajinskému útoku na suchý dok v Sevastopolu došlo ve středu, kdy rakety Storm Shadow nebo jejich francouzská verze SCALP-EG zasáhly ruskou ponorku Rostov na Donu a výsadkovou loď Minsk v okamžiku, kdy zrovna procházely údržbou. Celý článek čtěte zde  [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/236980] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Epizoda 1368Včera 10:56

„Člověk musí hodně počítat, aby vyšel.“ Reportáž z města, kam míří prezident

Reportáž Tomáše Svobody a Daniely Krásenské. Dvacetitisícové Blansko se oklepalo z divoké porevoluční přeměny. Nicméně místní se neshodnou, jak moc regionu chybí obří průmyslové továrny, které za komunismu zaměstnávaly desítky tisíc lidi. Je to krajina jako stvořená pro milovníky chátrajících průmyslových areálů. Zašlé železniční vlečky, nekonečná síť potrubí i mohutné komíny liduprázdných fabrik. Blansko a jeho blízké okolí bývalo výkladní skříní těžkého průmyslu v socialistickém Československu. Celý článek čtěte zde [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/236715] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Epizoda 1369Včera 06:56

Senát získal novou roli v dohledu nad ČT, teď mu hrozí jednací maraton

Článek Martiny Machové. Senátoři se chystají na svou první volbu členů Rady České televize. Vybírat budou hned šest „svých“ radních. Od 1. října Senát oficiálně získá novou pravomoc – volit radní do Rady České televize a Rady Českého rozhlasu. Pár dní před kýženým cílem, na kterém senátoři pracují několik posledních let, ale vychází najevo, jak málo jsou regule horní komory na tuto novou roli připraveny. Celý článek čtěte zde  [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/236821] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Epizoda 1370Včera 04:12

Zásah na štábu: Kdo jsou obvinění a jak podle policie šachovali se zakázkami

Článek Vojtěcha Blažka, Ondřeje Koutníka a Jiřího Pšeničky. Kvůli zakázkám na servis sítě, přes niž komunikují vojáci, policisté stíhají tři firmy a šest lidí. Je mezi nimi i advokát. Při úterním zásahu na armádním generálním štábu obvinili policisté tři firmy a šest lidí - kvůli zakázkám na servis mikrovlnné sítě, přes niž komunikují vojáci. Celý článek čtěte zde [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/237069] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Epizoda 1370Před dvěma dny 07:48

Detaily o razii na generálním štábu. Policie sledovala tajnou hru o zakázky

Článek Ondřeje Koutníka, Vojtěcha Blažka a Jiřího Pšeničky. Už před úterní akcí, při níž policie prohledala kanceláře generálního štábu armády a několika firem, dokázali detektivové popsat podezřelé zákulisí zakázek. Svědčí o tom dokumenty, které rozsáhlou razii odůvodňují. Zásah detektivů Národní centrály proti organizovanému zločinu v budově generálního štábu armády vrátil pomyslně čas o více než rok zpátky. Do doby, kdy se ve skupině kolem lobbisty Michala Redla a politika Petra Hlubučka objevila v rozsáhlém případu Dozimetr na seznamu trestně stíhaných i jména dvou pražských podnikatelů - Jindřicha Špringla a Petra Adama. Celý článek čtěte zde  [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/237040] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Epizoda 1370Před dvěma dny 03:27

Glosa: Pusťte nás na Blažka!

Glosa Jana Lipolda. „Není divu, že část posádky reptá.“ Názvy politických stran není záhodno brát úplně vážně, natož doslova. Nejen u nás. Taková Liberálně-demokratická strana Ruska dokonce od začátku existuje jako absolutní protimluv. Celý článek čtěte zde  [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/237061] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Epizoda 1367Před dvěma dny 05:56

Balák si do hradní vily nakoupil z peněz Hradu nábytek za 824 tisíc

Článek Lukáše Valáška a Adély Jelínkové. Odsouzený exředitel Lesní správy Lány si ještě vylepšil už tak levné bydlení ve služební vile. Seznam Zprávy nyní zjistily, že si nakoupil z hradního rozpočtu nábytek za více než 800 tisíc. Za jeho užívání nezaplatí korunu. Když Seznam Zprávy informovaly, že nyní už bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák si nechal těsně před koncem ve funkci prodloužit až do roku 2025 nárok na bydlení  v hradní vile v Lánech, způsobilo to v administrativě nového prezidenta Petra Pavla poprask. Celý článek čtěte zde  [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/236891] * Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  * Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.   * Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram [http://instagram.com/seznamzpravy]. * Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.