Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 2917. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Komentář: Česko je prý vrakoviště Evropy. Není to pravda a je to jedno

Komentář Jana Lipolda. Není potřeba se o něco snažit pod tlakem. Koupit si nové auto, pokud na to máte, je stejně dobrá volba jako nekoupit. Nebo nemít.

06:12

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 460Včera 06:00

Nejlepší zbraň do boje s krizí je utrácení, říká rozpočet na příští rok

Článek Petra Holuba. Schodek českého státního rozpočtu napřesrok dosáhne podle vládního návrhu 295 miliard. Ale to jen díky mimořádným příjmům. Detaily rozpočtu zároveň svědčí o tom, že vláda rezignovala na slibované úspory.

Epizoda 459Včera 04:23

Komentář: Chleba levnější nebude. Mizerné heslo Babišovy kampaně na Hrad

Komentář Jana Lipolda. Připomínka minulých prezidentských voleb zpomaluje úsudek, že Babiš je jako prezidentský kandidát 2023 odepsaný.

Epizoda 458Včera 08:13

Měsíc chaosu. Trussová vyděsila trhy a opozice letí k výšinám

Článek Terezy Ulrychové: První týdny Liz Trussové ve funkci se nesly ve znamení krize. Nejenže premiérka musela provést Británii smutkem po odchodu královny Alžběty II., ale zejména bojuje se špatnou ekonomickou situací. A zatím jí to moc nejde.

Epizoda 457Včera 06:19

Ze škol jsou úřady práce. Ředitelé musí vyřizovat žádosti o podporu

Článek Josefa Mačího: Praha a Jihočeský kraj chtějí pomoct svým občanům, kteří se dostali do tíživé finanční situace. Místo úřadu si ale vybraly ředitele, aby žádosti přebrali a zpracovali.

Epizoda 449Před dvěma dny 11:51

Investice do solárů se vrací rychleji. Je ale třeba nepodcenit kondici střechy

Článek Sofie Krýžové. Proti dopadům zdražování elektřiny se dá pojistit. Investice do fotovoltaické elektrárny se nyní může vrátit i za méně než sedm let. Je ale třeba dávat pozor už při výběru instalační firmy, následně také na padající střešní tašky.

Epizoda 456Před třemi dny 13:55

Nikdo nás neosloví, tuší v SPD. Kdo jsou jejich noví zastupitelé v Praze?

Článek Vojtěcha Gavriněva: Reprezentovali SNK-ED, TOP 09, ČSSD, STAN i Trikoloru. Teď vytvoří nejmenší zastupitelský klub na pražském magistrátu v barvách SPD.

Epizoda 453Před třemi dny 14:09

Pod čarou: Ty nejchytřejší počítače nám možná rostou v květináči

Newsletter Matouše Hrdiny: V současném globálním dění není jednoduché najít něco, z čeho by šlo čerpat naději a optimismus. Mně se to občas daří díky nekonečnému přílivu objevů a vynálezů, který snadno vyvrací oblíbené řeči o tom, že vše podstatné již bylo objeveno.

Epizoda 455Před třemi dny 10:19

České firmy nabírají cizince. Lákají je na život levnější než na Západě

Článek Ivy Špačkové: České firmy bojují o kvalifikované zaměstnance. Proti západním zemím mají jednu konkurenční výhodu – žije se u nás levněji. Řada společností se právě na tento faktor bude snažit cizince nalákat.

Epizoda 454Před třemi dny 07:17

Babiše u soudu potápí svědek, od kterého to nečekal

Článek Vojtěcha Blažka: Co přinesly první dva týdny procesu s Andrejem Babišem? Třeba svědeckou výpověď, že věděl o záměru čerpat na vybudování farmy Čapí hnízdo 50 milionů určených pro malé a střední firmy.

Epizoda 452Před čtyřmi dny 12:27

Putin neztrácí lidi jen na frontě. Vymírání Ruska ho děsí desítky let

Analýza Lukáše Marka: Rusko ztrácí občany i mimo válku na Ukrajině - ve svém vlastním boji s populačním úbytkem. Ten svádí už od 90. let a do zvýšení porodnosti i snížení úmrtnosti značně investovalo. Válka může demografickou krizi prohloubit.