Epizoda 284Před týdnem

Poslechněte si podcast: Česko se už letos může obejít bez ruského plynu. Cena bude extrémně vysoká

Analýza Zuzany Kubátové: Evropu straší nedostatek ruského plynu, vlády chystají krizové plány. Česko má šanci, že bude mít plynu dost. Větší hrozbou je ovšem jeho cena.

13:05

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 305Dnes 13:25

Končí velká éra focení. Canon i Nikon vyklízejí trh, kde soupeřily desítky let

Analýza Adama Maršála: Zrcadlovky končí, to už je teď jasné. Canon už nebude vyvíjet svou nejvyšší řadu, Nikon jde ještě dál a nebude vyvíjet zrcadlovky vůbec. Co k tomu vedlo a co je nahradí? Přečtěte si analýzu fotoeditora Seznam Zpráv.

Epizoda 301Dnes 04:06

Soudkyně chce po žalobci, ať obviní exministryni Valachovou za křivou výpověď

Článek Radka Nohla. Soudkyně dala státnímu zástupci podnět k zahájení trestního stíhání exministryně školství Kateřina Valachové. Důvod? Přečin křivé svědecké výpovědi. Hrozí jí od šesti měsíců do tří let vězení.

Epizoda 303Dnes 11:18

Zbohatnutí z Hamáčkovy éry: Žena bez peněz vydělala na testech 55 milionů

Článek Vojtěcha Blažka: Monika Jírovcová udělala loni v únoru životní obchod. Stačilo jí k tomu, že její firma – bez peněz a kontaktů – dostala nebývalou výhodu od Ministerstva vnitra pro nákup antigenních testů.

Epizoda 304Včera 05:23

Komentář: Je ostuda, že až kvůli Putinovi. Topení jsme měli stáhnout dávno

Komentář Jana Lipolda: Spousta úsporných opatření, která teď vyhlašují vlády a korporace, by zasloužila náš údiv: jak to, že takhle nefungujeme už léta?

Epizoda 302Včera 08:26

Reportáž: Komunistický skanzen předběhl zbytek republiky

Reportáž Petra Holuba: Bývalé rudé hnízdo v zapadlých Sudetech se nečekaně stalo sídlem, které prosperuje víc než ostatní.

Epizoda 300Včera 05:15

Komentář: Šéf špionů by měl skončit. Ale Rakušan na něj vsadil

Komentář Jana Lipolda. Pokud jsme ve válce, tím spíš musí v čele rozvědky stát nezpochybnitelná osoba. Takže někdo jiný než Petr Mlejnek.

Epizoda 299Před dvěma dny 08:08

Čína najela na smírčí tón. Sjednoťme se a bude klid, navrhuje Tchaj-wanu

Článek Daniely Kučerové. V USA leží na stole návrh zákona, který by utužil vztahy s Tchaj-wanem, zároveň by však poprvé v historii narušil desetiletí fungování politiky jedné Číny. Mezitím Čína ostrovu nadhodila, že nejlepší bude sjednotit se po dobrém.

Epizoda 298Před dvěma dny 05:50

Ještě můžeme pít vodu z kohoutku, děkují v obci „na suchu“

Reportáž Petra Švihla a Daniela Paláta. Nesmí napouštět bazény, nesmí mýt auta ani zalévat zahradu. V některých obcích i letos platí přísná pravidla pro nakládání s pitnou vodou.

Epizoda 298Před dvěma dny 07:34

Jak srazit diktátora z trůnu? Recept není, ví už opozice

Článek Filipa Harzera. Dva roky po masových protestech proti Alexandru Lukašenkovi řeší běloruská exilová opozice, jak dál. Svjatlana Cichanouská představila přechodnou vládu.

Epizoda 298Před dvěma dny 06:40

Jak na Babiše? Zatím jen billboardy. Na výlety za voliči není čas, říká Bartoš

Článek Michaely Rambouskové. Vládní strany z koalice Spolu rozjely billboardovou kampaň proti Andreji Babišovi. Přirovnávají ho v ní k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.