Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 27129. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Plynová krize doráží na impérium Daniela Křetínského

Článek Daniela Nováka: Jestli nějaká velká byznysová skupina sleduje dění související s válkou na Ukrajině zvláště bedlivě, je to holding EPH Daniela Křetínského. Výraznou část zisků koncernu totiž tvoří poplatky od ruského Gazpromu za transfer plynu.

10:39

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 457Dnes 06:19

Ze škol jsou úřady práce. Ředitelé musí vyřizovat žádosti o podporu

Článek Josefa Mačího: Praha a Jihočeský kraj chtějí pomoct svým občanům, kteří se dostali do tíživé finanční situace. Místo úřadu si ale vybraly ředitele, aby žádosti přebrali a zpracovali.

Epizoda 449Včera 11:51

Investice do solárů se vrací rychleji. Je ale třeba nepodcenit kondici střechy

Článek Sofie Krýžové. Proti dopadům zdražování elektřiny se dá pojistit. Investice do fotovoltaické elektrárny se nyní může vrátit i za méně než sedm let. Je ale třeba dávat pozor už při výběru instalační firmy, následně také na padající střešní tašky.

Epizoda 456Před dvěma dny 13:55

Nikdo nás neosloví, tuší v SPD. Kdo jsou jejich noví zastupitelé v Praze?

Článek Vojtěcha Gavriněva: Reprezentovali SNK-ED, TOP 09, ČSSD, STAN i Trikoloru. Teď vytvoří nejmenší zastupitelský klub na pražském magistrátu v barvách SPD.

Epizoda 453Před dvěma dny 14:09

Pod čarou: Ty nejchytřejší počítače nám možná rostou v květináči

Newsletter Matouše Hrdiny: V současném globálním dění není jednoduché najít něco, z čeho by šlo čerpat naději a optimismus. Mně se to občas daří díky nekonečnému přílivu objevů a vynálezů, který snadno vyvrací oblíbené řeči o tom, že vše podstatné již bylo objeveno.

Epizoda 455Před dvěma dny 10:19

České firmy nabírají cizince. Lákají je na život levnější než na Západě

Článek Ivy Špačkové: České firmy bojují o kvalifikované zaměstnance. Proti západním zemím mají jednu konkurenční výhodu – žije se u nás levněji. Řada společností se právě na tento faktor bude snažit cizince nalákat.

Epizoda 454Před dvěma dny 07:17

Babiše u soudu potápí svědek, od kterého to nečekal

Článek Vojtěcha Blažka: Co přinesly první dva týdny procesu s Andrejem Babišem? Třeba svědeckou výpověď, že věděl o záměru čerpat na vybudování farmy Čapí hnízdo 50 milionů určených pro malé a střední firmy.

Epizoda 452Před třemi dny 12:27

Putin neztrácí lidi jen na frontě. Vymírání Ruska ho děsí desítky let

Analýza Lukáše Marka: Rusko ztrácí občany i mimo válku na Ukrajině - ve svém vlastním boji s populačním úbytkem. Ten svádí už od 90. let a do zvýšení porodnosti i snížení úmrtnosti značně investovalo. Válka může demografickou krizi prohloubit.

Epizoda 451Před třemi dny 10:51

Hotely a luxusní byty na prodej. Jak se žije v Karlových Varech bez Rusů

Článek Vojtěcha Gavriněva: Rusové se houfně zbavují bytů v Karlových Varech, poslední tečkou pro ně byla válka na Ukrajině. Podle realitního makléře nemovitosti skupují takřka výhradně Češi.

Epizoda 450Před čtyřmi dny 07:12

Reportáž z hranic: Jak se odhalují migranti a co se s nimi pak děje

Reportáž Tomáše Svobody: Stovky policistů od půlnoci hlídají hranice se Slovenskem. Reportér Seznam Zpráv od půlnoci sledoval, jak vypadají kontroly. Jednoho z převaděčů zastavila až policejní střelba.

Epizoda 448Před čtyřmi dny 09:43

Riziko sociálního vyloučení v obcích výrazně kleslo. Starostové se diví

Článek Petra Švihla. V obcích, kterým se podle nedávné analýzy podařilo vymanit ze sociálního vyloučení, jsou většinou překvapení. Změna viditelná „na papíře“ podle nich není zásadně patrná v reálu.