ROZHOVORY Podnikatel.cz
Epizoda 202. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Covid znemožnil kontakt lidí. Firmy tak přecházejí na automatizaci, říká Řasa

Covidová doba je dost specifická. Některé procesy v podnikání výrazně urychlila. Například digitalizaci a automatizaci. To také potvrdil podnikatel a majitel firmy ABRA Software [https://www.abra.eu/] Jaroslav Řasa: "Covid znemožnil na nějaký čas kontakt lidí, a to přímo podmiňuje používání technologií e-commerce. Výrazně to vede k míře automatizace, kdy se nemusí lidská ruka dotknout nějakých informací, nebo dokonce zboží." O nutnosti automatizace, která firmám a společnostem výrazně usnadní práci, vypráví Jaroslav Řasa podrobněji v dalším díle Videobizu [https://www.podnikatel.cz/n/videobiz/] serveru Podnikatel.cz. 

23:15

ROZHOVORY Podnikatel.cz

Vydává: Internet Info

Otázky a odpovědi v rozhovorech s podnikateli a odborníky.

Web

Epizoda 2410. červen 2022 12:16

Opustili zaměstnání, aby začali prodávat originální opasky. Zákazníci je milují

Řešit délku opasku a počet dírek bude brzy minulostí. Značka REDFIR [https://www.redfir.cz] přináší na český a slovenský trh originální opasky, které k zapínání dírky vůbec nepotřebují. Díky tomu se zvyšuje jejich životnost a padnou úplně každému. Zakladateli značky je manželský pár Daniela a Michal Červenákovi, kteří opustili své běžné zaměstnání, aby se svému byznysovému projektu věnovali naplno. Podnikají ze svého bytu a jejich produkty zákazníci milují. V první části rozhovoru, který je dostupný v písemné podobě na serveru Podnikatel.cz [https://www.podnikatel.cz/clanky/opustili-zamestnani-aby-zacali-prodavat-originalni-opasky-zakaznici-je-miluji/], jste se mohli dozvědět, jak vlastně vznikla myšlenka začít prodávat opasky, v čem se spočívá jejich originalita, kde se vyrábějí a třeba také to, jak byla vymyšlena značka REDFIR. To vše si přečtěte na Podnikatel.cz [https://www.podnikatel.cz/clanky/opustili-zamestnani-aby-zacali-prodavat-originalni-opasky-zakaznici-je-miluji/].

Epizoda 2323. leden 2022 39:12

Berňák nemá právo vyzývat ke stažení žádosti o kompenzační bonus, říká Hajdušek

Server Podnikatel.cz odhalil nezákonné praktiky finanční správy. Ta odmítá některým podnikatelům kompenzační bonus vyplácet a vyzývá je ke stažení žádosti. O kauze jsme si povídali s Tomášem Hajduškem, vedoucím sekce správy daní a poplatků Komory daňových poradců ČR. 

Epizoda 2222. listopad 2021 23:05

Chcete ve firmě výrazně ušetřit? Pošlete svá data do cloudu

Každý podnikatel dělá vše proto, aby chod jeho společnosti byl co možná nejplynulejší. A mnohdy, aby se tak dělo i bez jeho přítomnosti. Řešení tu je, říká Petr Pilin z iPodniku [https://www.ipodnik.cz/]. 

Epizoda 2110. listopad 2021 19:26

FinTech Podpořit.cz mění nákupy na dobré skutky

Lidé pomáhají lidem. Takový je podtitulek projektu Podpořit.cz [https://podporit.cz]. Přes jednoduchou platformu mohou lidé finančně přispívat těm, kteří to potřebují, a zároveň tím neutratí ani korunu navíc. Do projektu se zapojila více jak tisícovka e-shopů. Ty pak z nákupů jednotlivých zákazníků pošlou určité procento. Kdo za ním stojí, jaké příběhy a lidské osudy jsou penězi podporovány a kam projekt dál směřuje a co chystá? Odpovědi na tyto otázky a mnohé další v podcastu serveru Podnikatel.cz s Kristýnou Můčkovou a Ondrou Machačem. 

Epizoda 1918. srpen 2021 12:46

Učí lidi cvičit na kancelářské židli. Za rok už mají 20 tisíc uživatelů

Jiří Zadina a Ondřej Horák, zakladatelé Office Fitness [https://officefitness.cz]. Jak už název napovídá, jejich projekt se zaměřuje na cvičení v kanceláři. Pomocí jednoduchých pětiminutových cvičení přímo na kancelářské židli pomáhají klientům se fyzicky i psychicky odreagovat od všednodenní práce. S přechodem zaměstnanců na home office dávají i tipy, jak si uspořádat domácí kancelář, aby si lidé neničili své zdraví a udržovali se v dobré kondici.

Epizoda 1811. srpen 2021 11:30

Knihobot láme rekordy. Lidé díky němu vydělají na přečtených knížkách

Knihobot.cz [https://knihobot.cz] je největší český knižní second-hand, který lidem pomáhá dostat přečtené nebo nedočtené knihy znovu do oběhu. Vznikl v roce 2019 jako alternativa k inzertním serverům. Knihobot tak vrací do oběhu knihy, na které by se dál prášilo v knihovničkách. Díky chytrému nápadu dostal Knihobot ke čtenářům již čtvrt milionu přečtených knih. Sídlí sice v Praze, ale sbírá knihy z celé České rebubliky. Zakladateli jsou David Gazdoš, Pavel Pekař a Dominik Gazdoš, který byl hostem serveru Podnikatel.cz. 

Epizoda 1719. červenec 2021 32:04

Jen blázen nechává své peníze ležet na účtu, mohou pracovat za vás, říká Endler

FinGOOD je platforma, která umožňuje individuálním investorům investovat smysluplně do českých a prověřených společností s historií, navíc s nadstandardním zhodnocením. Podnikatelům přináší možnost získat flexibilní zdroj financování pro další rozvoj podnikání. Kdo může být investorem? Jaké jsou podmínky? Proč zvolit crowdfundingu, v čem se liší oproti jiným investicím? Jaké firmy poptávají crowfundingové financování? Které obory nejvíce? Na tyto a další otázky odpovídá Vít Endler - CEO a jednatel finGOOD, v aktuálním dílu pořadu Videobiz. 

Epizoda 164. červen 2021 24:27

Příběh biopekárny Zemanka. V růstu jí pomáhají řetězce

Utekl ze světa financí, aby se zaměřil na pečení. Jan Zeman provozuje biopekárnu Zemanka, která vyrábí hlavně trvanlivé pečivo. To lze koupit i v supermarketech. Spolupráci s nimi si, až na výjimku, pochvaluje. Byznys se mu stále rozrůstá a v současné době vyváží už do 11 zemí světa, přitom si stále zakládá na ruční výrobě a na kvalitních bio surovinách. 

Epizoda 1529. březen 2021 22:37

V práci se zákazníky tužka a papír stačit nikdy nemůže, říká Lalinský

Společnost eWay System je tu proto, aby pomohla firmám udržet pořádek ve vztazích se zákazníky. Vyvíjí CRM systém, který komunikaci s klienty efektivně třídí a také ji řídí.   Ve skutečnosti CRM systémy používá většina firem. Je to vlastně styl práce, kdy si začínáte zaznamenávat komunikaci s klienty. Ať už na základě telefonického rozhovoru, e-mailu či jen poznámek z jednání. Tady skutečně stačí málo. Kde se vzala myšlenka podnikat zrovna v tomto oboru? Co konkrétně eWay-CRM software jako nástroj nabízí? Pro jak velké firmy jsou takové služby určeny a hraje vůbec velikost roli? Do jakého oboru podnikání se systémy hodí? Na tyto a další otázky odpovídá Jan Lalinský, ředitel společnosti eWay System v aktuálním dílu pořadu Videobiz.