EquiRadio.cz
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Contagious vše oplácí srdcem a talentem. S Wardem má medaili z OH

Ryzák Contagious má na kontě stříbro z olympijských her 2021 v Tokiu. Ve dvojici s Mclainem Wardem byl účastníkem souboje mezi Američany a Švédy v rozeskakování o týmové zlato. Ryzáka do parkurové elity vytáhl právě tento americký reprezentant.

07:21

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Dnes 41:32

Medvecký: Cuttingu se věnuji třináct let. První klisna byla z Texasu

Hostem westernového podcastu s Jitkou Kynclovou na Equiradiu byl Marek Medvecký, známý a úspěšný trenér, jenž spolupracuje s velkým množstvím českých jezdců. Nyní žije na Slovensku a zároveň je i sám soutěžním jezdcem v disciplíně cutting.

Včera 05:01

Darry Lou chce vždy potěšit. Každý si ho zamiluje na první pohled

Hřebec Darry Lou je jedním z těch koní, kteří neradi dělají chyby. Americká reprezentantka Beezie Madden on něm říká, že klame svým vzhledem. Ve své kariéře vystřídal několik jezdců zvučných jmen, kteří se shodují, že jde o výjimečný talent.

Před dvěma dny 11:33

Jozef Chodúr: Loch Pike byl světlý bod sezony, Opasan zůstává

Stáj trenéra Jozefa Chodúra ve slovenském Borském Mikuláši v letošní sezoně trápila početná marodka, se zraněními laborovaly i stájové hvězdy. Teď přichází generační obměna, velkou nadějí je dvouletý Loch Pike. Poslechněte si rozhovor EquiRadia.

Před třemi dny 05:37

Veterinářka vypráví: Když majitelé lžou, léčba může být komplikovaná

Majitel koně by měl vždy s veterinářem maximálně spolupracovat a poskytnout mu přesné informace, které jsou klíčové pro správnou diagnostiku a léčbu. MVDr. Lýdia Suková zmiňuje ve své knize případ z praxe, jak to může vypadat, když majitelé lžou.

Před čtyřmi dny 10:27

Jezdci se v gala vrátili do Litomyšle. Za vším stojí Mirka Skřivanová

Novodobá tradice jezdeckých galavečerů začala před více jak dvaceti lety v Litomyšli. Do tohoto východočeského města se podobný typ akce vrátil zásluhou Mirky Skřivanové. V rozhovoru pro EquiRadio zmínila podrobnosti o přípravách i samotném průběhu.

Před čtyřmi dny 06:51

Julien Epaillard byl ve stínu svých krajanů. Nyní prožívá skvělé časy

Bronz z mistrovství Evropy 2023 a nedávné vítězství v Super Grand Prix v Praze při Global Champions jsou jen střípky z řady úspěchů jezdce Juliena Epaillarda. Říká se mu „létající Francouz“, díky superrychlým výkonům na parkuru.

Před týdnem 12:26

Jana Tomišková: Chceme dostat paravoltiž na mezinárodní úroveň pod FEI

Ačkoliv má u nás paravoltiž poměrně dlouhou tradici, ve světě tomu tak rozhodně není. Voltižní soutěže pro handicapované sportovce se v jiných státech téměř nekonají. Jak zmínila v podcastu EquiRadia Jana Tomišková, do budoucna by se to mohlo změnit.

Před týdnem 06:00

Kevinovi Babingtonovi změnil parkur život. Po pádu zůstal ochrnutý

Kevin Babington prožíval v roce 2019 vydařenou sezonu. Jeho jedničkou byla v té době hanoverská klisna Shorapur. A právě v jejím sedle prožil moment, který všechno změnil. Irský reprezentant ale může být vzorem, jak se postavit k životním kotrmelcům.

Před týdnem 11:28

Veterinářka vypráví: Klisnu po porodu zachránily transfuze krve

Když veterinářka Lýdia Suková zjistila u klisny, která byla krátce po porodu, že jí praskla céva a udělal se jí v místě děložního vazu obrovský hematom, obávala se, že nepřežije. S majiteli to však nevzdali, a i díky transfuzím krve ji zachránili.