Poradna
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Finanční gramotnost je stále důležitější. Kde a jak se jí naučit?

Co znamená být finančně gramotný? A co vlastně rozumíme pod tímto pojmem? Kde se finanční gramotnosti dá naučit? Vysvětlí a poradí nezávislý finanční poradce Radim Koziel.

22:27

Poradna

Vydává: Český rozhlas

Odborníci vám poradí, jak v konkrétních situacích postupovat.

Web

Před třemi dny 25:35

Promýšlíte, jak si na svátky vyzdobíte dům či domácnost? Poradíme

Poradíme, jak si snadno zhotovíte třeba jednoduchou adventní vazbu a další květinovou výzdobu na sváteční stůl. Pozvání přijala květinářka, floristka a pekařka ze Staré Bělé Markéta Tomášková.

Před týdnem 23:38

Jak správně topit, abychom ušetřili a zároveň byli ekologičtí?

Jaké zásady dodržovat, abychom ušetřili část nákladů? A jak mohou lidé ovlivnit to, co vychází z komína domu? Poradí Jiří Horák z Výzkumného energetického centra Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.

31. říjen 2023 23:15

O bylinkách, které pomáhají přečkat podzim a zimu ve zdraví

S bylinkářkou Renátou Jahodovou o léčivkách, které pomáhají přečkat ve zdraví podzim a zimu. Radí také, které bylinky posilují imunitu, jak správně připravit čaj nebo nálev nebo jak bylinky skladovat.

24. říjen 2023 23:16

Koktavost. Plynulé řeči učí unikátní metodou manželé Workovi z Třince

Hostem je Evžen Worek z Třince. Vlastní rodinné zkušenosti ho s manželkou přivedly k pozoruhodné metodě, kterou se dá naučit plynulé řeči. Pomáhají tak zejména lidem, kteří koktají.

17. říjen 2023 27:35

Vánoční cukroví či exotické ovoce vypadá na pultech lákavě. Na co si dát ale při nákupu pozor?

Bobuloviny, exotické ovoce či vánoční cukroví vyskládané na pultech v obchodě vypadá lákavě. Nač si ale při nákupu dát pozor? Poradí Jana Pospíšilová a Jindřich Smička ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

10. říjen 2023 27:22

Efektivní třídění aneb Jak vytvářet co nejméně odpadu

Říká se, že nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne. Jak to dělat, abychom vytvářeli méně odpadu? A jak ještě lépe třídit? Ptali jsme se Vladimíry Karasové, vedoucí útvaru propagace a ekologické výchovy odpadové společnosti OZO v Ostravě.

3. říjen 2023 21:51

Podzim v lese. Jak můžeme myslivcům pomoci v přípravách na zimu?

S Ivanem Hochem, předsedou mysliveckého spolku Václavovice, se vydáme do lesa. Jaké mají myslivci aktuálně starosti a jak jim můžeme třeba pomoci při přípravách na zimu?

26. září 2023 25:56

Cvičení psů, převýchova nežádoucího chování. Jak na to, poradí cvičitelka Adriana Slezáková

Jak správně vycvičit psího společníka? Kdy se hlásit k prvnímu výcviku a proč brát štěně od zkušeného chovatele? A jak na převýchovu nežádoucího chování? Poradí profesionální cvičitelka psů Adriana Slezáková.

19. září 2023 26:13

Na koloběžku se ze zákona pohlíží jako na kolo, koloběžkář je tedy cyklista

I na konci léta je stále hodně cyklistů na českých silnicích. Jakými pravidly se řídit a co by měli dodržovat jezdci na elektrokoloběžkách? Nejen na to odpovídal dopravní specialista Josef Laža z městského ateliéru MAPPA v Ostravě.